Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 1000zł


IgorENKO

Pytanie

Witam znalazłem ciekawe 3 modele słuchawek do 1000zł. Są to Samsung Level Over, Sony MDR-1R oraz Fidelio L2. Które z nich wybrać? Wymagam dobrego bassu, dużej przestrzennośći. Słuchawki "na miasto" obsługiwane przez iPhona 4S oraz do domu. Dużo gram dlatego chcę przestrzenność :D by wiedzieć z której strony idzie wróg :D Jestem lajkiem więc bez krytyki jednakże nie idiotą nie wciskać mi to bitsow baj doktor dri. Jaka karta do takich słuchawek? Mam integre supremefx x-fi 2. Chce z nich wycisnąć tyle ile można :D Słucham najwięcej rocka/metalu troche popu i dubstepu :P Jeśli nie te słuchawki to co moglibyście mi polecić? :D Czy systemy 7.1 w gejmerskich uber sruber headsetach coś dają? +Tak przeczytałem 2 tematy zbiorowe gdzie były opisane słuchawki do danej ceny jednak o tych nic nie znalazłem :)

Edytowane przez IgorENKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trochę się romarzyliście panowie :D Mowa tutaj do 1000zł i to takie ostateczne max :D a tutaj wychodzi min. 1500zł z takim torem :P Jak możecie podajcie tor+słuchawki, ale tak żeby się w tym tysiaku zmieścić ;P Może 1k to nie sprzęt audiofila jednak odczuje różnice (używam teraz JBL Creature II oraz Fatal1ty XDDDDDDDDDDDDDDDDD)


Grubby jak podłaczyłes swoje L2 do iPhona 4S to jak oceniasz brzmienie?


Mówimy o AKG 550 a 551 czy nie są ciut lepsze? :D

Edytowane przez IgorENKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oddać znaczy spoko tylko jak z wysyłką do niego itp :P


Grubby no właśnie a przestrzeń chcę uzyskać jeśli mogę to stworze lepsze źródło dlatego potrzebuje jakieś lepszej karty dźwiękowej (prawda?) Polecisz mi jakąś w miarę tanią (tania nie znaczy ****o

:P ) do nich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli słuchałbym muzyki używałbym AAC 256kb/s to dobry wybór według mnie FLAC za dużo zajmuje, a różnicy chyba nie odczuje? (Nie jestem audiofilem*) :) Jeśli kupie za to 600zł słuchawki, np L2 to mam możliwość dokupienia jakies karty, wzmacniacza itd. I teraz pytanie czy na słuchawkach w tym przedziale cenowym opłaca się coś dokupywać za max 350zł? Czy jakość mnie wtedy powali? :D


L2 zagraja ze wszystkiego bardzo fajnie - takie ich teoretyczne przeznaczenie. acz przestrzen zalezy w duzej mierze od zrodla.

Dodam, że przestrzenosc jest dla mnie wazna gdyz bede nie tylko sluchal na nich muzyki, ale tez gral ;)

Edytowane przez IgorENKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tv czy komorki tez zagraja, ale juz gorzej. Raz mam tak ze potrafie tak sluchac, a raz tak ze nie... zalezy od dnia. Jest bardziej sucho, moze byc za ostro, nie ma takiej czystosci i porzadku na scenie. Z komorki tez zalezy jakiej, bo moze byc za cicho.

 

Co do kart to niestety nie mam doswiadczenia i nie pomoge.

Co do L2 to za 600 niestety nie kupisz... ja jedne za 1000pln bodajze sprzedalem.

Tderaz jeszcze do glowy wpadly mi.denon d600. Scenicznie/przestrzennie bardzo fajne, lepsze niz L2. Dodatkowo na amazon.de fajna bardzo promocja teraz na nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O lepszosci dt990 nie bede dyskutowal bo sie w pelni zgadzam. Natomiast sluchawy maja byc uzywane tez na dworze wiec beyery odpadaja.

Natomiast bitsom troche do d600 brakuje;) d600 maja bardzo fajnie poukladana scene, niezla separacje, co chyba wlasnie w grach jest pozadane... zarabista rozdzielczosc i szczegolowosc. Barwowo slabo wypada srednica, ale jakos potrafily mi umilic wakacje:)

Jak widac sa to jedne ze sluchawek ktore posiadam wiec nie jest tak ze d600 mnie trzeply basem w mozg i przez to spaczyly:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Modowanie Hi 2050 grają zbliżenie do 990 Pro (oprócz góry która jest w Takstarach łagodnie mówiąc średniakiem).

Przynajmniej na Aune T1, gdzie wyraźnych różnic nie jestem w stanie wychwycić (oprócz góry jak wspomniałem).

Teraz jest fajna promocja na D600 na Amazon.de więc jak te słuchawki to z tej promocji ;)

 

Może Takstary Pro80 V2 z padami od HM5?

Jak dla mnie grają ciut gorzej od Hi 2050 Perul mod, ale bardzo fajnie izolują i ogólnie to dobre słuchawki.

Sam posiadam rebrand ich i to porządny sprzęt, tylko, że ja jednak nie lubię zamkniętych. Długo w nich siedzieć nie mogę, bo z głowy robi się balon i uszy się grzeją co nie jest fajne.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na l2 bylaby to rewelacyjna cena. Zobacz czy przy checkout nie doliczaja roznych oplat. Potrafi wzrosnac tak nawet o 40funtow... tak kiedys mialem.

Klasyfikacja zalezy pod jakim wzgledem.

Scanicznie i holografia tak jak napisales.

Jakosc ogolnie pojeta i "miodnosc" to L2 i d600 moga sie zamieniac miejscami zaleznie od preferencji.

Ja w pracy jednak sobie zostawilem L2 - na dluzsza mete pryjemniej mi sie slucha. Graja rowniej i bardziej relaksujaco. D600 nieco bardziej agresywnie i dolem i gora...

A co do hi2050 to dla mnie bluznierstwo ;p

Wprawdzie porownywalem niemodowane, ale nie wyobrazam sobie aby takstwry dogonily beyery:) w zadnym aspekcie... zaznaczam ze dt990 genialnie sie rozwijaja razem z torem - moze tu jest pies pogrzebany.

 

Tak samo dt990 mozna modowac pod siebie wiec mysle porownanie stockow jest na miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wezme te L2 tylko żeby właśnie im tą scene troszke poprawić to będzie juz perfekt wtedy w grach jak dla mnie :P I tutaj pytanie do was :P jak to zrobić zastanawiałem się nad kartą z wzmacniaczem. Jeszcze jak sprawa wygląda z tymi różnymi systemami EAX, Dolby nie będzie z tym problemu?

Edytowane przez IgorENKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Po co wydawać 1k na słuchawki jeśli już za mniej niż 300zl można cieszyć się taką jakością. Lepiej dołożyć i kupić dodatkwoo dobrego DAC-a do PC-eta.

 

Jak do tysiąca to lepiej sprawdź sobie takstar HD6000 lub takstar HD5500. Ewentulanie weź pod uwage droższe beyerdynamic DT990 PRO lub DT770 PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po co wydawać 1k na słuchawki jeśli już za mniej niż 300zl można cieszyć się taką jakością. Lepiej dołożyć i kupić dodatkwoo dobrego DAC-a do PC-eta.

 

Jak do tysiąca to lepiej sprawdź sobie takstar HD6000 lub takstar HD5500. Ewentulanie weź pod uwage droższe beyerdynamic DT990 PRO lub DT770 PRO.

Bo może kolega ma w planach nosić słuchawki wraz z paragonem :D

 

Jestem również zdania, żeby zmniejszyć budżet na słuchawki i kosztem tego kupić jakiś wzmacniacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko spoko,.wiadomo ze na tor tez warto adekwatnie budzet przeznaczyc...

Ale skad twierdzenie ze za 300pln mozna znalezc sluchaki o tej.samej jakosci co L2?

Hd6000 sa bardzo fajne w swojej cenie, ale jednak fidelio nie dorownaja w zaden sposob.

I czy tu wzmacniacz jest potrzebny? Jesli ma.byc to portable plus gry, a rzadko muzyka stacjonarnie to raczej wzmak zbedny.

A na czym bys sluchal portable?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie Grubby muzyka i gry najczęściej przy kompie. Na dworze o wiele rzadziej słucham niż w domu :D Dlatego właśnie potrzebuje jakieś lepszej karty dźwiękowej/wzmacniacza itd. tylko dajcie jakieś propozycje toru do L2 ten tor taki max 500zł :) Portable to tylko na iPhonie4S będę słuchał ;/


Nie, nie chcę nosić z paragonem lecz uznałem, że jak przeznacze to 600zł na L2 to dobrze na tym wyjdę i są warte tej ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zebrałem te wszystkie polecane na forum i nie tylko słuchawki:

 

-Harman Kardon NC Premium

-Noontec Hammo

-RZA Premium

-Logitech u6000

-Phillips Fidelio L2

-AKG K550/551

-Hp100

-Takstar pro80

-Nad Viso

-Audio-Technica m50

-Deneon AH-D600

-Beyerdynamic DT990

 

-Beyerdynamic Costum One Pro

Macie jeszcze jakieś propozycję? Bo trochę się tego dużo zrobiło, ile z tego byłoby w łódzkim mp3store? :D

Na takich DT990 jak wyjdę jeśli kupię im aune t1 co z kartą dźwiękową w kompie? Z aune t1 karty już nie musze mieć dobrej o.O ? Najlepszą scenę z tego mają DT990? I te dt990 pod iPhona nie podłącze, musiałbym mieć coś jak Fiio E17 tak? :) Czym różnią się Dt990 i dt990 pro? :D

Edytowane przez IgorENKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

karta= dac+amp, po co Ci dac+amp+dac+amp? :D
W mp3store możliwe, że będą:
dt990
hp100
k550
pro80
custom one pro, chociaż nie pamiętam, czy kiedyś widziałem
audio technica m50
Takie słuchawki widywałem u szanownego Kuropa w mp3store we Wrocławiu. Rzecz jasna nigdy wszystkie na raz.

Edytowane przez darkwork
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności