Skocz do zawartości

DAC+AMP- za ok. 300zł


Tomken

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

W końcu nadszedł czas abym zainwestował w lepsze źródło niż sama integra.

Postanowiłem, że przeznaczę na ten cel około 300 zł, tak nie jest to dużo. Przeszukując forum trafiłem na opinie mówiące, że najlepszą jakość daje połączenie DAC+AMP.

AMP, który wpadł mi w oko jest Bravo Audio V2. Przeczytałem o nim parę opinii i myślę, że jest wart swojej ceny (komis :D). DAC który planuję to D3 Taishan (również łapie dobre opinie).

Słuchawki, które aktualnie używam to Takstary HD6000. Chciałbym aby "źródło", które kupię podkreśliło górę ponieważ 6000 to dosyć ciemne (przynajmniej dla mnie) słuchawki. Planuję również w niedalekiej przyszłości kupić coś otwartego prawdopodobnie również Takstary. (używam integry)

Co uważacie o tym połączeniu? Może warto zainwestować w coś innego?

Liczę na wasze opinie i rady. :D

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz z rzeczy na miejscu, to wolałbym kupić d03k i oddać go do zmodowania i kupić jakiś lepszy zasilacz. Wzmak dokupić później.

Jeśli może być chińczyk to wtedy możesz wziąć coś takiego : http://www.ebay.com/itm/XMOS-384K-32bit-PCM5102-DAC-USB-to-Fiber-Coax-RCA-Jack-LCM-Stereo-Audio-Case-/121298992277?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item1c3dfbbc95 i potem wzmak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chińczyk http://www.ebay.com/...=item1c3dfbbc95 ma złagodzona górę i mocno dociążony bas, raczej nie tego szukasz.

UAE23 będzie lepsze, jeśli szukasz jasnego grania.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic co kupisz do 300 PLN nie będzie sensowne do lepszych słuchawek, które planujesz kiedyś kupić. Zmień kabel w HD6000 i jak góra będzie dalej za ciemna to dokup pady od HM5. Po takich zabiegach nie będzie specjalnej różnicy w kwestii jakości jeśli kupisz słuchawki do powiedzmy 1 kpln. Co innego, jeśli do tak zrobionych Takstarów kupisz lepsze źródło. Poczekaj i dozbieraj kasę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktował się ze mną pewien kolega z forum oferując swój zestaw za około 500 zł.

Widząc wasze rade również postanawiam wstrzymać się aż uzbieram trochę więcej.

Tak więc budżet rośnie do tych pięciu setek i jestem ciekaw jakiś innych alternatyw niż zestaw o którym wspomniałem (modowany fiio d3, konwerter, zasilacz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym budżecie masz już jakiś sensowny wybór, nie napisałeś natomiast jakie masz wymagania. Ma to być sprzęt typowo stancjonarny, czyli na biurko, czy może przenośny, w formie usb-sticka i zasilany bezpośrednio z portu USB?

Sam nie mam dużego doświadczenia z dac/amp'ami, teraz mam Audioengine D1 i jest to świetne, kompaktowe rozwiązanie, u mnie w systemie sprawdza się wyśmienicie.

Z polecanych, rozejrzyj się za Aune T1, Audioquest Dragonfly, Audioengine D3, lub combo o2/ODAC. Często w/w sprzęty pojawiają się w okazyjnych cenach na Massdropie, zawsze też można na własną rękę zakupić i ściągnąć z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 500 zł to dalej jedna z najlepszych opcji. Ale 500 zł za taki używany zestaw to trochę dużo( obstawiam że konwerter na cm6631a)

Raczej nie kolego bo w skład zestawu wchodzi trochę więcej rzeczy niż konwerter a po za tym wszystko jest modowane i robione pod konkretne wymagania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stacjonarnie, to poczytaj sobie o tych, które wymieniłem. Aune T1, combo o2/ODAC, może ktoś coś jeszcze zaproponuje.

I moim zdaniem lepiej brać gotowy produkt, zwlaszcza jeśli nie znasz do końca swoich preferencji. Latwiej będzie ewentualnie odsprzedać, lub znaleźć inny sprzęt mając już jakieś porównanie i punkt odniesienia w postaci popularnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wchodzi więcej.

 

do3k modowane to 200 z gorszem ( nowe )

konwerter na cm6631A modowany to około 200.

Zostaje zasilanie które można zrobić od około 150 zł.

Z przesyłkami wyjdzie te 600 zł.

 

ps. Więc ja bym się z tymi 500 zł targował :P

Edytowane przez Matckhew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności