Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio u Kuropa we Wrocławskim MP3Store


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Pandory mi się wizualnie średnio podobają, ale to w końcu armaturka, która sterczy przed 50 mm dynamikiem :)

 

Heaven to udana konstrukcja. Nie wyglądają, a jednak wygodne (tak samo AKR01). Te Aging są z mosiądzu, trzeba uważać na wilgoć, bo może się pojawiać zielony nalot pod tipsami.

 

Piano niby 16 Ohm i 108 dB, ale zważywszy na brak izolacji, to pewnie rzeczywiście trzeba im dołożyć do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam w związku z uchem i zdrowia życze.

 

Ja dziś pędziłem 4 godziny w szpitalu na badaniach laryngologicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wkradł nam się błąd w wątku, słuchawki które dostałem to nie Piano Forte X a Piano Forte VIII a to zdecydowanie zmienia postać rzeczy. Przepraszam za pomyłkę, po południu wrzucę swoje wrażenia. Napiszę też kilka słów o Heaven'ach.

 

Fajnie by było załatwić na meet forumowy coś z Final Audio, spróbuję coś zdziałać jak ustalimy szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kable zasilające, jakie słuchałem u siebie to Bertram Audio Ultima Flow - 12,9 kzł za odcinek 1 m (wg cennika polskiego dystrybutora), ale faktycznie są kable sieciowe, które dużo kosztują, a różnic specjalnie nie słychać.

W przypadku mojego sprzęt właśnie na kablach zasilających słyszę większe różnice, niż w przypadku interkonektów XLR i kabli głośnikowych (ale oczywiście w przypadku innych systemów wnioski mogą być zgoła odmienne).

 

Sorry za off-topic.

Sorki z offtop, ale zawsze mnie ciekawiło. Jeśli ktoś wrzuca kable sieciowe za 15kzl, to czy wymienia całą instalacje w domu, czy podłacza te kable do gniazdka i kabli z castoramy po 0,50zł za metr? Bezpieczniki w rozdzielni też macie specjalne? A może prosto z elektrowni idą do waszego domu lepsze kable? :ph34r::ph34r::ph34r::ph34r::ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepsze kable zasilające, jakie słuchałem u siebie to Bertram Audio Ultima Flow - 12,9 kzł za odcinek 1 m (wg cennika polskiego dystrybutora), ale faktycznie są kable sieciowe, które dużo kosztują, a różnic specjalnie nie słychać.

W przypadku mojego sprzęt właśnie na kablach zasilających słyszę większe różnice, niż w przypadku interkonektów XLR i kabli głośnikowych (ale oczywiście w przypadku innych systemów wnioski mogą być zgoła odmienne).

 

Sorry za off-topic.

 

Sorki z offtop, ale zawsze mnie ciekawiło. Jeśli ktoś wrzuca kable sieciowe za 15kzl, to czy wymienia całą instalacje w domu, czy podłacza te kable do gniazdka i kabli z castoramy po 0,50zł za metr? Bezpieczniki w rozdzielni też macie specjalne? A może prosto z elektrowni idą do waszego domu lepsze kable? :ph34r::ph34r::ph34r::ph34r::ph34r:
Wszystko można powymieniać, ale już sam odcinek 1 m kabla(!) sieciowego Bertram Audio Ultima Flow wprowadza bardzo dużo zmian (zwłaszcza przy źródle dźwięku).

Cytując słowa osoby "lejącej się" z kabli (po ich posłuchaniu) do ich dystrybutora: "Wiesz co Jacek? Jakbym miał budować system, to zacząłbym od zakupu tego kabla.".

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności