Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poszukiwany progresywny, świeży metal z ciekawym klimatem.


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy bardzo mocno wsiąkłem w muzykę Mastodona, która jak dla mnie, osoby słuchającej od dawna klasycznego metalu (zarówno heavy, thrash jak i progresywnego), jest ciekawą odskocznią od zwykłej napi**dalanki. Szukam materiału z podobnym klimatem, materiału, który podobnie jest trochę niespójny i dziwny, ale jednak tworzy całość, potrzebna muzyka, która jest ciekawa sama w sobie bez zagłębiania się w teksty (może być coś totalnie instrumentalnego), a do tego ma sporą dawkę energii (totalnie progresywne "smęty" też lubię, ale nie tego szukam). Mile widziana dobra realizacja :)

 

Wiem, wymagania duże, dziwne i nieco niejasne (nie umiem tego lepiej ubrać w słowa), ale mam nadzieję, że ktoś tu na forum słucha jakichś takich ciekawostek.

 

Jako przykład zarzucę utworem z Leviathana, który bardzo mi pasuje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie znasz, to zapoznaj się z Devinem Towsendem. Gość tworzy tak różnorodną muzykę, że znajdziesz niemal wszystko. Od ekstremalnej jatki w Strapping Yound Lad po solowe albumy ambientowe. Często ociera się o industrialny klimat, ale jednak co album, to inna atmosfera, uwielbiam album Decostruction z takim poczuciem psycho cyrku.
Z takich prog metalowych płytek to m.in. solowo Physicist oraz z Devin Townsend Project: Addicted, Epicloud, Deconstruction (niżej utwór z tego albumu).
Do kolejki dorzuć Cynica, od miksu jazzu z death metalem przeszedł płynną drogę do progresywnego rocka. Przede wszystkim albumy Focus i Traced in Air i Focus polecam.



Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam!

Zapraszam do wysłuchania mojego utworu, zwiastującego nadchodzącą płytę. Są to myślę klimaty, które zostały wywołane do tablicy, więc może Tobie że się spodoba:

"Devil's Dance" - Marek Depa

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez MarekDepa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności