Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test DAC/AMP Beresford Bushmaster MKII TC-7533


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Bushmaster.

 

Beresford TC-7533 lub po prostu Bushmaster MKII to nowe combo angielskiego producenta pozbawione interfejsu USB. Cena (1090 zł) jest dość atrakcyjna.

 

Pierwszy Bushmaster TC-7530 Stanleya Beresforda został dobrze przyjęty. Wersja druga podobno eliminuje wady poprzednika, którego jednak nie miałem okazji posłuchać. Obie konstrukcje są wizualnie podobne, ale łatwo je rozpoznać – nowsza jest trochę większa i ma inne oznaczenia przedniego panelu.

 

Test: http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-beresford-bushmaster-mkii-tc-7533/

 

2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,
absolutnie sie nie zgodzę z tą recenzją, pasjonuje się sprzętem od prawie 30 lat.
Posiadam tor audio o wartości 10k gdzie Beresford to zaledwie 1k ! Wcześniej CD Micromega.

Nie zestawiano go ze słuchawkami Grado, to straszny błąd -para niemal doskonała, a ten tekst ma się nijak do rzeczywistości cytuję:

"Opisywany Beresford okazał się chłodniejszy, trochę ostrzejszy i jaśniejszy, mniej przestrzenny, mniej precyzyjny i nie analityczny. Robił jednak wrażenie dynamiką, czystością i podkoloryzowanym przekazem, lepiej sprawdzając się w gatunkach elektronicznych, gorzej tam gdzie potrzeba pełnej średnicy."

Gra bardzo dobrą przestrzenią, średnica przekazywana niemal namacalnie w tej klasie cenowej ! Nie ma mowy o podkolorowanym przekazie.
Jest świetny w każdym gatunku muzyki.

Cytuje:
"Beresford Bushmaster MKII jako DAC:
W tej funkcji sytuacja się zmienia, ale trzon pozostaje ten sam – mocne, nowoczesne i efektowne brzmienie, wciąż osadzone na planie litery “U”, ale mniej skrajne – jest cieplej, masywniej, pełniej, przestrzenniej. Bas pozostaje lekko podpompowany, ale bardziej zwarty i lepiej kontrolowany, średnica lekko ustępuje górze, która staje się delikatnie wyostrzona, bardzo szybka i krótka, ale jest jej mniej niż w funkcji DAC/AMP. Efekt dosyć sztuczny, charakter rozrywkowy."


To już opis z powietrza nie wiem na jakim sprzęcie i czym podłączonym - nic się nie zgadza.
Jakość DAC`a to jeszcze wyższy poziom (porównania z Micromega minium CD2, Primare CD32 na torach Micromega AMP2+Spendor S1, Primmare I32+
Audiovector Si1 signature), nie ma sobie równych w tej cenie.
Oczywiście jako jeden z nielicznych ma najlepsze zasilanie audiofilskie z możliwych -czyli zewnętrzny akumulator i tak był i jest używany.
Stosunek jakość/cena uważam za wybitny -brak skali.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez GradoWdrewnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chłodniejszy" odnosi się do porównania z ODAC i O2.

 

Z jakimi dakami powiedzmy do 2 tys. (choć jeśli jest tak wybitny to i do 3 tys.) go porównywałeś? Pytam, ponieważ szczerze mówiąc porówniania do cdeków mnie nie przekonują.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

absolutnie sie nie zgodzę z tą recenzją, pasjonuje się sprzętem od prawie 30 lat.

Posiadam tor audio o wartości 10k gdzie Beresford to zaledwie 1k ! Wcześniej CD Micromega.

 

Nie zestawiano go ze słuchawkami Grado, to straszny błąd -para niemal doskonała, a ten tekst ma się nijak do rzeczywistości cytuję:

 

"Opisywany Beresford okazał się chłodniejszy, trochę ostrzejszy i jaśniejszy, mniej przestrzenny, mniej precyzyjny i nie analityczny. Robił jednak wrażenie dynamiką, czystością i podkoloryzowanym przekazem, lepiej sprawdzając się w gatunkach elektronicznych, gorzej tam gdzie potrzeba pełnej średnicy."

 

Gra bardzo dobrą przestrzenią, średnica przekazywana niemal namacalnie w tej klasie cenowej ! Nie ma mowy o podkolorowanym przekazie.

Jest świetny w każdym gatunku muzyki.

 

Cytuje:

"Beresford Bushmaster MKII jako DAC:

W tej funkcji sytuacja się zmienia, ale trzon pozostaje ten sam – mocne, nowoczesne i efektowne brzmienie, wciąż osadzone na planie litery “U”, ale mniej skrajne – jest cieplej, masywniej, pełniej, przestrzenniej. Bas pozostaje lekko podpompowany, ale bardziej zwarty i lepiej kontrolowany, średnica lekko ustępuje górze, która staje się delikatnie wyostrzona, bardzo szybka i krótka, ale jest jej mniej niż w funkcji DAC/AMP. Efekt dosyć sztuczny, charakter rozrywkowy."

 

To już opis z powietrza nie wiem na jakim sprzęcie i czym podłączonym - nic się nie zgadza.

Jakość DAC`a to jeszcze wyższy poziom (porównania z Micromega minium CD2, Primare CD32 na torach Micromega AMP2+Spendor S1, Primmare I32+

Audiovector Si1 signature), nie ma sobie równych w tej cenie.

Oczywiście jako jeden z nielicznych ma najlepsze zasilanie audiofilskie z możliwych -czyli zewnętrzny akumulator i tak był i jest używany.

Stosunek jakość/cena uważam za wybitny -brak skali.

 

Pozdrawiam

 

 

Tuż przed opisem brzmienia jest wypisany sprzęt towarzyszący:

 

Platforma testowa

  • Słuchawki: AKG Q701 (OCC 7N Audeos), AKG K612 Pro, AKG K551, Beyerdynamic T70, Beyerdynamic DT990 250 Ohm, T51p, Martin Logan Mikros 90, Heir Audio 4.Ai S, Westone UM Pro 20, Etymotic ER-4PT (z adapterem do ER-4S)
  • DAC/AMP: Burson Audio Conductor SL, Music Hall dac25.3, ODAC i O2, Heed Audio Dactilus III, Nostromo Wolf, Heed Canamp II, Schiit Asgard 2
  • Interkonekty: Forza AudioWorks Copper Series, Copper Series Coax
  • Muzyka: wiele gatunków, różne realizacje, w tym baza WiMP HiFi oraz nagrania binauralne

Tak wypadł w tym kontekście.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

absolutnie sie nie zgodzę z tą recenzją, pasjonuje się sprzętem od prawie 30 lat.

Posiadam tor audio o wartości 10k gdzie Beresford to zaledwie 1k ! Wcześniej CD Micromega.

 

Nie zestawiano go ze słuchawkami Grado, to straszny błąd -para niemal doskonała, a ten tekst ma się nijak do rzeczywistości cytuję:

 

"Opisywany Beresford okazał się chłodniejszy, trochę ostrzejszy i jaśniejszy, mniej przestrzenny, mniej precyzyjny i nie analityczny. Robił jednak wrażenie dynamiką, czystością i podkoloryzowanym przekazem, lepiej sprawdzając się w gatunkach elektronicznych, gorzej tam gdzie potrzeba pełnej średnicy."

 

Gra bardzo dobrą przestrzenią, średnica przekazywana niemal namacalnie w tej klasie cenowej ! Nie ma mowy o podkolorowanym przekazie.

Jest świetny w każdym gatunku muzyki.

 

Cytuje:

"Beresford Bushmaster MKII jako DAC:

W tej funkcji sytuacja się zmienia, ale trzon pozostaje ten sam – mocne, nowoczesne i efektowne brzmienie, wciąż osadzone na planie litery “U”, ale mniej skrajne – jest cieplej, masywniej, pełniej, przestrzenniej. Bas pozostaje lekko podpompowany, ale bardziej zwarty i lepiej kontrolowany, średnica lekko ustępuje górze, która staje się delikatnie wyostrzona, bardzo szybka i krótka, ale jest jej mniej niż w funkcji DAC/AMP. Efekt dosyć sztuczny, charakter rozrywkowy."

 

To już opis z powietrza nie wiem na jakim sprzęcie i czym podłączonym - nic się nie zgadza.

Jakość DAC`a to jeszcze wyższy poziom (porównania z Micromega minium CD2, Primare CD32 na torach Micromega AMP2+Spendor S1, Primmare I32+

Audiovector Si1 signature), nie ma sobie równych w tej cenie.

Oczywiście jako jeden z nielicznych ma najlepsze zasilanie audiofilskie z możliwych -czyli zewnętrzny akumulator i tak był i jest używany.

Stosunek jakość/cena uważam za wybitny -brak skali.

 

Pozdrawiam

 

 

AAAA!!! Ktoś napisał o sprzęcie który posiadam że nie jest wybitny. Granda! Przecież sam wybierałem i powiadam że wybitny!

 

;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chłodniejszy" odnosi się do porównania z ODAC i O2.

 

Z jakimi dakami powiedzmy do 2 tys. (choć jeśli jest tak wybitny to i do 3 tys.) go porównywałeś? Pytam, ponieważ szczerze mówiąc porówniania do cdeków mnie nie przekonują.

 

Pozdrawiam

Witam,

od 25 lat słuchałem odtwarzaczy CD o wcześniejszych nie ma co wspominać w tym roku po 14 latach wyśmienitej pracy

(jakość, bezawaryjność) sprzedałem z czystym sumieniem Micromega minium CD2.

Czym dla Ciebie różni się DAC od CD ? Dla mnie tylko tym, że ma talerz na CD a potem to też DAC !

Wielodniowe testy (również ślepe) przekonały mnie do zauważalnej przewagi (przestrzeń detale, dynamika) Beresforda.

Wcześniej miałem Myryad Z20 nie przekonał mnie do końca mono porządnego zasilania w stosunku do tandetnych zasilaczyków impulsowych.

Dodam tylko, że miałem go w lutym tego roku i nie pomyliłem się w ocenie, poniżej ocena z końca maja.

 

http://www.whathifi.com/myryad/z20/review

 

Następnym krokiem była z ciekawości konfrontacja Beresforda w torze przekraczającym 50k. u kolegi

Sprzęt:

Primare CD32+A32

Audiovector S1 Signature

Standy - Rogoz Audio (kiepski wybór moim zdaniem)

Gigawatt PC-2 Evo

Sieciowe: PSC Silver Power x2

Interkonekty XLR: PSC Pristine R30

Głośnikowe: PSC Pristine R50 Bi-Wire

 

Beresford grał z własnej elektrowni i podłaczny był RCA bodajże SUPRA.

Nikt by nie dał wiary i pewnie nie da jak dobrze wypadł dodam tylko, że sam PSC Pristine R30 jest 2x droższy od Beresforda.

Obecnie (teraz) testuje wzmacniacz moon 220i, to pierwszy wzmak, który mnie zainteresował jako następca Micromega minium AMP2

Zobaczymy, jedno jest pewne źródło z kabelkiem RCA (ręczna robota) PSC Basic GP jest genialne.

 

Pozdrawiam

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"AAAA!!! Ktoś napisał o sprzęcie który posiadam że nie jest wybitny. Granda! Przecież sam wybierałem i powiadam że wybitny!"

 

Heh, może nie do końca ;-)

 

Może jest to właśnie dowód na to, że tylu ilu nas jest, to każdy ma swój własny dźwiękowy Sevres ...

 

Może każdy goniąc króliczka goni swojego.

 

Może każdy słuchając tego samego słyszy inaczej.

 

Może słuchając ( dostarczając bodźców dźwiękowych ), stymulując mózg ciągle tymi samymi częstotliwościami uczymy mózg żeby wyciągał z nich maksimum ... No, bo przecież przetrwanie w środowisku każdego homeostatu ( w tym homo sapiens ) zależy od OPTYMALNEGO odbioru docierających bodźców.

 

Może pójdę teraz i wyciągnę starą Mantę mp4 sprzed 10-u lat i będę się trwale nią katował przez kilka miesięcy i później stwierdzę, że gra mi lepiej niż AK240 ( i nie będzie to bufonada tylko adaptacja ).

 

Może Kolega GRadoWdrewnie odnalazł swojego Graala - to tylko przyklasnąć i pozazdrościć.

 

Może bądźmy dla siebie bardziej mili i wyrozumiali :)

 

Może ... po prostu ciągle zapominamy w opiniach o słowach kluczach : "moim zdaniem", "w moim odczuciu", "mam wrażenie", "wydaje mi się, że" et caetera ...

 

Może też wreszcie, punkt widzenie rzeczywiście zależy od punktu siedzenia :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacks attack
Dynamics could be better
Not transparent enough
Timing is off

Coś takiego nigdy nie znalazłoby się w jakimkolwiek moim systemie, no chyba że by rozdawali za darmo, to wtedy na chwilę dla śmiechu bym wpiął i potem na Allegro BCM.

 

Broni honoru Beresforda, w avatarze nick szefa GFMod... chyba trzeba będzie zadzwonić do Bartka, że mu nadgorliwy pracownik psuje wizerunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od 25 lat słuchałem odtwarzaczy CD o wcześniejszych nie ma co wspominać w tym roku po 14 latach wyśmienitej pracy

(jakość, bezawaryjność) sprzedałem z czystym sumieniem Micromega minium CD2.

Czym dla Ciebie różni się DAC od CD ? Dla mnie tylko tym, że ma talerz na CD a potem to też DAC !

Wielodniowe testy (również ślepe) przekonały mnie do zauważalnej przewagi (przestrzeń detale, dynamika) Beresforda.

Wcześniej miałem Myryad Z20 nie przekonał mnie do końca mono porządnego zasilania w stosunku do tandetnych zasilaczyków impulsowych.

Czyli co, posłuchałeś jednego cienkiego daca i już taka ocena:

Stosunek jakość/cena uważam za wybitny -brak skali.

 

Trochę szybko. Za szybko.

 

Co do różnic między dakiem a CD, może dla ciebie to "tylko talerz", ale imho jest to trochę bardziej skomplikowane i nie miejsce by tu się rozpisywać. Generalnie cedeki są coraz gorsze względem ceny, główni gracze sprzed kilku (nastu) lat przestali produkować transporty itd. A przede wszystkim pliki flac 24/96 naprawdę brzmią lepiej niż płyta cd. Stąd dobry dac może "pogonić" czasem cedek trzy razy droższy.

 

No i ten beresford bez wejścia usb wypada dość przestarzale co do funkcjonalności.

Edytowane przez Rotgut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i ten beresford bez wejścia usb wypada dość przestarzale co do funkcjonalności.

 

Z racji wykonywanego zawodu to co nie jest komputerem jest już dobre, usb mi nie potrzebne.

Samsung BD f6500 jest moim transportem przy okazji łączy się również z SGS3 przez miracast lub przez player.

Ostatnio zadziwiła mnie jakość z serwisu Spotifi -szok.

Jak porównywałem ? Plazma po optyku 2, samsung BD po po optyku 1, na PDP leciał flac, z SGS3 ten sam utwór ze Spotifi

po miracast jak myślicie co grało lepiej, ja zbaraniałem nie do odróżnienia kolumny i słuchawki !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem do tej recenzji mieszane uczucia. W sumie się trochę głowiłem czy z jakiś powodów tutaj gorzej zabrzmiało, czy może kwestia niezgrywającego się konwertera lub optyka/coaxu. Przynajmniej dla mnie jest to poziom wyższy niż ES9023 i do dzisiaj Bush stoi na moim biurku. Ale tak reasumując, jak się bliżej recenzji przyjrzeć to wcale nie krytykuje, a trafnie opisuje różne aspekty tj. podkreślenie niższych/wyższych tonów przez wzmak, który wydaje się, że był strojony pod HD650/600 i inne słuchawki o podobnym brzmieniu.
Ale jedna rzecz w recenzji uderza mnie najbardziej, potencjometr nie ma obwódki pomarańczowej, ale złotą :D

Co do klikania przy zmianie samplingu opisanego w recenzji, to jak ktoś ma DACa z taką przypadłością i go to denerwuje, to można ustawić na stałe jakąś wartość (najlepiej 24bit), jeśli konwerter to umożliwia.

Lacks attack
Dynamics could be better
Not transparent enough
Timing is off


Możesz dać link? Bo coś dziwne wydaje mi się to.. w necie tyle pochlebnych opinii, a tutaj takie dziwoty :P
UPDATE: Myślałem, że to tyczy Beresa, więc pytanie nieaktualne :)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacks attack

Dynamics could be better

Not transparent enough

Timing is off

Coś takiego nigdy nie znalazłoby się w jakimkolwiek moim systemie, no chyba że by rozdawali za darmo, to wtedy na chwilę dla śmiechu bym wpiął i potem na Allegro BCM.

 

Broni honoru Beresforda, w avatarze nick szefa GFMod... chyba trzeba będzie zadzwonić do Bartka, że mu nadgorliwy pracownik psuje wizerunek.

 

Witam,

jakby rozdawali w necie za darmo to pewnie miałbyś jakiś tor audio, a tak pozostaje Ci bzdury czytać i niestety powielać.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tego, dzięki za wyjaśnienie :)

 

@GradoWdrewnie

Pisałeś, że używasz z akumulatora, nie wiem czy wiesz, można od Stanleya dokupić IC dedykowany do zasilania bateryjnego (jak ktoś nie wie - to jest taka kostka, którą się wymienia jak zwykły opamp w podstawce) i podmienić, z tego co czytałem zwiększa rozdzielczość kosztem pewnego wyostrzenia i straty swego rodzaju delikatności.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tego, dzięki za wyjaśnienie :)

 

@GradoWdrewnie

Pisałeś, że używasz z akumulatora, nie wiem czy wiesz, można od Stanleya dokupić IC dedykowany do zasilania bateryjnego (jak ktoś nie wie - to jest taka kostka, którą się wymienia jak zwykły opamp w podstawce) i podmienić, z tego co czytałem zwiększa rozdzielczość kosztem pewnego wyostrzenia i straty swego rodzaju delikatności.

Witam,

wiem, tylko po co na zwykłym żelowym akku Beresford jest wspaniały ze słuchawkami Grado SR80i w drewnie i na lepszych kablach (za 50zł.)

Grado daje niesamowitą czystość, holografię i wielowarstwowy bas nie potrzeba nic zmieniać w bebechach DAC`a.

Posrebrzany kabel całkiem gruby (takie robili w dawnych zasilaczach do notebooków) od akku i jest "audiofilski" czar.

Kolega ma mini elektrownie za cięęęężkie $$$ Gigawat+kable prądowe PSC Silver Power x3 vs akku za grosze -przez 2h nie mógł ochłonąć.

 

Reszta toru: Primare I32+PSC Pristine R50 Bi-Wire+Audiovector Signature S1

 

Niedowiarków z Łodzi zapraszam ze swoim DAC czy CD proszę zabrać kabel RCA (może być za 10k) mój PSC basic GP

czaruje od 14lat.

Reszta toru: Micromega minium AMP2 + Van Den Hul Clearwater + Spendor S1

 

Pozdrawiam

Edytowane przez GradoWdrewnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności