Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepszy program do rippowania cd na maca


patricyoung

Rekomendowane odpowiedzi

DBpoweramp po zainstalowaniu bibliotek i sterowników ripuje do większości formatów stratnych i bezstratnych.

 

 

Kolega chyba nie zauważył, że autor pytania szuka programu pod MAC OS, a nie pod Windowsa.

 

A wracając do pytania tytułowego. Tylko XLD, nawet nie kombinuj i nie szukaj niczego innego. XLD dobrze skonfigurowany jest wyśmienitym narzędziem. Do tego całkowicie darmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie ściągnąłem i nasuwa się pytanko jakie opcje teraz pozaznaczać, aby rippowanie było w jak najlepszej jakości. Format docelowy to FLAC. Który compression level, padding na ile kb no i czy zaznaczać okienka typu: OggFlac, allow to embed cue sheet, allow to write Replaygain tags, set "OggS" filetype.

Edytowane przez patricyoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie rozumiesz którejś opcji, to zostaw ją w domyślnym ustawieniu - ustawienie domyślne nie jest domyślne bez powodu ;)

 

a jeśli chcesz zrozumieć, to poświęć czas żeby znaleźć w internecie informacje na ten temat i ustawić je z pełną świadomością...


... do tego czasu używaj ustawień domyślnych, inaczej możesz pogorszyć (sic!) sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzięki w macu jest identycznie ale mnie nie napadło, ze to się zmienia w preferencjach.

 

KHRoN zapytam się jeszcze bo od kiedy pamiętam znasz się dobrze na kodekach czy AAC z iTunes to jakiś inny bitrate?? niż normalny ACC? Ciekaw jestem dlaczego V39 nie odtwarza mi plików ACC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako standard jest w pełni zgodny z AAC ale AAC to "aż tylko" strumień danych, do tego dochodzi kontener, w przypadku plików z iTunes jest to kontener MP4 (pliki mają rozszerzenie M4A od MP4-Audio)

 

można zmienić rozszerzenie z MP4 na M4A i na odwrót, ale nie wystarczy zmienić rozszerzenia na AAC (wyobraź sobie to tak że list to AAC a koperta to MP4, koperta z listem to strumień AAC zamknięty w kontenerze MP4)

 

żeby plik z iTunes mógł zostać odtworzony na V39 musisz wypakować strumień AAC z MP4/M4A

 

nie wiem jakie narzędzie jest do tego najwygodniejsze obecnie, kiedyś opisywałem sposób wypakowania (i zapakowania) przez foobara2000: http://blog.khron.net/2008/06/24/format_konwersja_aac_foobar2000_kompresja_itunes_nero/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności