Skocz do zawartości

Mały warsztacik


xDrope

Rekomendowane odpowiedzi

Mam za mało lajków, żeby wszystkich obdarować dzisiaj ;< - nadrobię to jeszcze. EEVbloga kiedyś widziałem, ale ten gość mnie przeraża D: - i tak będę chłonąć jego produkcje i nie tylko jego. Zamówienie na osprzęt stoi jak mój sprzęt w komisie, a wakacyjnie mam polowanie na jakieś last minute czyli życie na spontanie i pewnie po powrocie się wezmę za praktykę, a póki co teoria. Przeglądając galerie itp widziałem kilka kabli klasyków i różne wtyki. Zgrupował ktoś kiedyś porównania starquada, solonego 3014 jakiś kordiali i sneake'a? Widziałem tylko jakieś w stylu "porównanie 2 kabli do cali", a nie ukrywam, że jakimś takim kompendium bym był zachwycony szczególnie, jeśli jakieś bardziej hajendowe kable by się pojawiały. Tu boję się head fi, bo życie nauczyło, że często są tam bzdury, ale wy może znacie coś wartościowego. Jeśli takich cudów nie ma to zrobię to sam z przyjemnością :3, tylko ic pewnie będzie mi ciężko porównywać z moim sprzętem. Sama teoria z kablami nie wydaje się zbyt obszerna i z tego cośtam wygrzebuję z internetu (niby studia techniczne, a sam się będę uczyć takich rzeczy :P). I 2 pytanka dotyczące wtyków. Słyszałem, że neutriki kątowe się sypią - czy jest więcej takich kwiatków, że jedne wtyki danej firmy są ok, a inne nie? I pytanko o ściąganie z chin. Macie coś konkretnego poza ali? Szukam tylko rzeczy niedostępnych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo zdubluję posta, bo sprzęt przyszedł (praktycznie to co wstawiałem) i mam pewien problem. Kalafoni zapomniałem zamówić i to moży być błąd, bo cyna nie chce się ładnie łapać kabli -.- mam płaski grot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, lepsza jest większa temp bo gdy daje się małą temp trzeba dłużej rozgrzewać elementy żeby coś przylutować i takim sposobem można np zagotować kondensator ;d A przy wyższej temp starczy tylko chwila i element jest rozgrzany. Ja w swojej wyżej wymienionej lutownicy mam ustawione 350*C. Polecam zrobić też tzw "mostek" czyli na grot nałożyć bardzo małą ilość cyny a następnie przyłożyć grot z tą cyną od spodu do kabla, tym sposobem przewód rozgrzeje się o wiele szybciej ponieważ cyna na grocie znacznie przyspieszy oddawanie ciepła przez grot. Czekasz 2-3s i z drugiej strony przykładasz cynę która się rozpłynie, jak masz na przewód dodatkowo nałożoną kalafonię to już wogóle jest poezja kabel chłonie cynę jak szalony (szczególnie polecam przepis użytkownika Matckhew roztwór kalafoni z spirytusem jest to idealne dla amatorów takich jak ja bo prościej się już nie da :D)

 

Edit:

Jak możesz to zrób zdjęcia będzie nam łatwiej rozkminić co jest nie tak ;d

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy lutowaniu elementów ustawiam na 350 stopni (nie wiem ile faktycznie jest stopni, tyle ustawiam na stacji gałką), kable lutuje powyżej 400 stopni, ale 350 tez spokojnie można. Nałóż trochę cyny na końcówkę lutownicy, dotknij tym kabla, z drugiej strony do kabla przyłóż cynę, po chwili kabel będzie pocynowany, nic prostszego;)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności