Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, capriIII napisał:

Na allegro lokalnie jak ktoś kliknie "kup teraz" to transakcja jest blokowana na 5 dni. Po tym czasie jak kupujący nie zapłaci (przez allegro), aukcja jest odblokowana (wznawiana).

 

Tu trochę inna sytuacja. Była licytacja, ja poprosiłem o opcję KT. Najwyraźniej nie dało się jej dodać do aktualnego ogłoszenia, więc stworzył dla mnie nową ofertę KT. Kupiłem i przelałem pieniądze natychmiast.

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wałek na kapitana statku
 
Screenshot_20200611-120527_Allegro.thumb.jpg.4ad5f4b628dace052ef0c468a9a747cf.jpg
Czasami lubię dla zabawy ciągnąć takie konwersacje. Niech się pomęczą z przekrętem. Warto też wiedzieć jakie są teraz "trendy". Ostatnio np uparł się że mi zapłaci Bitcoin i przekaże dane do nowego portfela z nimi. Oczywiście portfel to ściema.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał:

Wałek na kapitana statku :D

 

Zawsze dla bezpieczeństwa możesz się umówić na odbiór osobisty... Powiesz, że akurat jesteś w okolicy (Przepraszam, że jestem kapitanem łodzi podwodnej...) i po sprawie ;)

 

A tutaj taka ciekawostka z Allegro: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-przewodowe-beyerdynamic-idx-200-ie-106db-9143053840

Całkiem fajne tanie słuchawki Beyerdynamic, tylko te sprzedawane tutaj, to wcale nie są Beyerdynamic, a jakaś chińszczyzna z wyglądu trochę podobna (chyba coś takiego widziałem kiedyś w Carrefour za 20 zł). Wygląda na to, że ktoś zrobił niezłego wałka, kupił za 600 zł słuchawki z Oleole a po 14 dniach odesłał im to coś... Pomysłowość oszustów nie zna granic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Całkiem fajne tanie słuchawki Beyerdynamic, tylko te sprzedawane tutaj, to wcale nie są Beyerdynamic, a jakaś chińszczyzna z wyglądu trochę podobna (chyba coś takiego widziałem kiedyś w Carrefour za 20 zł).

 

A po czym najłatwiej poznać, że to fake, podróba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rotgut napisał:

 

A po czym najłatwiej poznać, że to fake, podróba?

 

Tutaj to akurat nie jest fake, tylko zupełnie inne słuchawki, trochę podobne. Pierwsze zdjęcie jest producenta, drugie sprzedawanego towaru i przecież różnice są bardzo duże - inny kształt pilota, brązowy okrągły kabel zamiast czarnego, płaskiego itp. :)

Ale już Xelento rzeczywiście jest dużo podróbek i jest je trudniej rozpoznać po niewyraźnym zdjęciu. Trzeba uważać, prosić sprzedającego o więcej zdjęć i oczywiście zdroworozsądkowo zakładać, że jak coś jest super okazją cenową, to prawdopodobnie jest oszustwem.

Chociaż ja widziałem jak ludzie kupowali podróbki Xelento na allegro za 1000 zł i byli zadowoleni, wystawiali pozytywne komentarze :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonel Silva Rocha z Lisbony.Kupił ode mnie Senki hd430.Wpłacił przez PayPal,nawet wyrównał prowizję.Mogę polecić gościa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wisting napisał:

 

Bez dowodu zakupu to na bank podróbki. 99% sprzedawanych bez dowodu zakupu słuchawek w stylu xelento, k3003, ie800, se846, klipsch x12, a nawet piano forte można kupić za 50-100$. Nie będę się dzielił linkami gdzie to kupić bo nie popieram procederu ale obstawiam że sporo osób używających tych modeli nie zdaje sobie nawet sprawy że mają podróbki bo są praktycznie nie do odróżnienia.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

 

Bez dowodu zakupu to na bank podróbki. 99% sprzedawanych bez dowodu zakupu słuchawek w stylu xelento, k3003, ie800, se846, klipsch x12, a nawet piano forte można kupić za 50-100$. Nie będę się dzielił linkami gdzie to kupić bo nie popieram procederu ale obstawiam że sporo osób używających tych modeli nie zdaje sobie nawet sprawy że mają podróbki bo są praktycznie nie do odróżnienia.

A muzycznie ? Zdarzają się takie podróbki grające nie gorzej niż orginał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lord Rayden napisał:

A muzycznie ? Zdarzają się takie podróbki grające nie gorzej niż orginał ?

 

Nie zdarzają się. Podróbki mają wyglądać jak oryginały, żeby tylko dało się na to złapać klienta. Jeśli chodzi o dźwięk to jedyną troską producenta podróbek jest aby jakikolwiek dźwięk z siebie wydawały. Grać już nie muszą. Przykładowo, podróby SE846 mają w sobie jednego dynamika, żeby cokolwiek piszczał. I oczywiście ma się to nijak do oryginalnej konstrukcji multiarmaturowej

Nadzieja na dobry dźwięk tańszym kosztem w takiej sytuacji jest płonna. Podróbom mówimy stanowcze nie, jeśli szukamy dobrego dźwięku.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

A muzycznie ? Zdarzają się takie podróbki grające nie gorzej niż orginał ?

 

Nie mam doświadczenia z podróbkami bo ich nie kupuje ;) Natomiast skoro można kupić dobrze grające chińczyki za kilkadziesiat złotych to można je też wsadzić w ładne obudowy sennheisera czy beyerdynamica i nadal będzie to dobrze grać, tym bardziej jak kupisz to np za 200zł i nie masz porównania. Gorzej jak kupisz to za 1500zł myśląc że to super okazja.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

Nie mam doświadczenia z podróbkami bo ich nie kupuje ;) Natomiast skoro można kupić dobrze grające chińczyki za kilkadziesiat złotych to można je też wsadzić w ładne obudowy sennheisera czy beyerdynamica i nadal będzie to dobrze grać, tym bardziej jak kupisz to np za 200zł i nie masz porównania. Gorzej jak kupisz to za 1500zł myśląc że to super okazja.

 

Dokładnie tak, lepiej kupić "chińskie chińczyki", do których się przyznaje chińska firma, niż g...o opakowane w ładny papierek, gdzie na dzień dobry z definicji wiadomo, że całe przedsięwzięcie służy ściemie. Wtedy żaden oficjalny chiński brand tego firmować nie musi, to i dźwiękiem tym bardziej nikt się przejmować nie będzie. A w takim przypadku wszystko jest nastawione na maksymalizację zysku. W "chińskich chińczykach" chociaż ktoś będzie próbował brand promować, to i jest nadzieja, że cokolwiek do dźwięku się przyłoży. Poza tym w jednym egzemplarzu z dziś podrób może siedzieć coś innego, a jutro coś innego, co będzie grać całkiem inaczej. Zero kontroli nad tym bo i skąd. A w natywnie brandowanych chińskich słuchawkach przynajmniej jest cień szansy że dwa egzemplarze tego samego modelu będą grać porównywalnie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czwarta aukcja w ciagu miesiaca jak wygrywa u mnie jakaś osoba o nicku clientXXXXX i czwarty raz okazuje sie być czechem i nie wpłaca pieniędzy.Dwie pierwsze tego samego dnia po zgłoszeniu do allegro zostały odrazu zablokowane, dzisiaj kupił u mnie koleś z Zgorzelca o nazwisku Jarozz i odrazu wydało mi sie podejrzane, napisałem do allegor i czekam.Na bank dostanie bloka.Jakieś fatum ostatnio z tymi osobami o nicku clientXXXX(x - losowa liczba)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności