Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nad czy tu deliberować, gdzie Kętrzyn, Skiroławki, Ciechocinek czy inna dziura. Równie dobrze mógł tam sobie napisać Kozia Wólka Zafajdana 5. Toż to wał śmierdzący na kilometr. I nawet szkoda sobie gitarę zawracać próbami kontaktu osobistego. Smutne w tym wszystkim jest tylko to, że jakiś gnój sobie upodobał topowe słuchawki jako źródło wałka i wabik i generalnie atmosferę wokół takiego sprzętu psuje. Bo cały czas mam wrażenie, że to jedna i ta sama osoba w kółko robi wałki na słuchawkach z nowo złowionych kont. Dorwali by wreszcie padalca i byłby spokój, przynajmniej na jakiś czas.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie grado RS1 za 1300pln ;)

http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemKilled?item=5683481442

 

wystarczyło napisać poprzez formularz zapytanie o sprawdzenie czy konto nie jest kradzione i mamy efekt ;)

na dole strony: kontakt->bezpieczeństwo->Ktoś przejął konto w Allegro

 

reakcja natychmiastowa a nie jak przez "Zgłoś naruszenie zasad" o czym tu już wspominał bodajże Karmazynowy?

 

"Witam.
Dziękuję za wiadomość. Konto zostało zablokowane.

Pozdrawiam,
Konrad
Dział Bezpieczeństwa
Zespół Allegro"

 

Gnoi trzeba tępić na biegu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robsonek


Witam.

Dziękuję za wiadomość.

Konto zostało przejęte przez nieupoważnioną osobę. Proszę nie finalizować tej transakcji.

Czy otrzymał Pan numer konta do zapłaty za przedmiot? Jeśli tak, proszę o jego przesłanie.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przejecia kont to nie ma co spekulowac ze krety wewnatrz.

Bazy mozna kupic, a pochodza czy to phishingu ktory na alle byl kilukrotnie czy z danych zebranych przez wszelkiego rodzaju malware, ktory tez mozna sobie wynajac.

Mniejszy wolumen czy tez jesli oszust nie chce wydawac poeniedzy to czesto pochodzi z prostych trickow jak zlosliwe hotspoty.

Nie wiem czy na alle przechodza brute force i inne prymitywne metody... Ale to jiz nie te czasy zeby sie w takie upoerdliwe rzeczy bawic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich cwaniaczków jest na pęczki, więc już nie obwiniajcie cwaniaczka z tego forum o wszystko co się dzieje w polskiej sieci, a mnóstwo narozdawał też np manu, a jemu chyba nikt nie zarzuci nieuczciwości.

 

To jest specyficzna branża, audiomaniacy często nie są wcale ostrożni licząc na okazję, a krążą dużo grubsze pieniądze niż na kantach ze sprzętem komputerowym. Powinienem być wdzięczny losowi, że okazje jakie swego czasu dorwałem na allegro i jeszcze targowałem z wpłatą poza systemem nie okazały się trefne, tylko trafiłem rzeczywiście na prawdziwe okazje od uczciwych ludzi. Na sprzęcie komputerowym musiałby ktoś zrobić kilkanaście wałków, tu mu wystarczy jeden strzał.

 

Allegro powinno po prostu zablokować możliwość logowania do systemu poprzez TOR i część cwaniaczków by odpadła.

 

Co do blokowania zgłoszonych kont, to jestem ciekawy czy oni to w ogóle weryfikują. Tak samo z miesiąc temu w ciągu jednego tygodnia 3 albo 4 razy blokowali mi możliwość logowania z mailem, że padłem ofiarą phishingu i mam sobie zmienić hasło. To nie były żadne lewe maile, tylko oficjalne, bo napisałem do nich skargę, że mi utrudniają życie i co chwilę muszę tworzyć nowe hasła i zażądałem jakiegoś przedstawienia potwierdzenia skąd mają takie info, że moje dane gdzieś skradziono. Firma zasłoniła się tajemnicą, ale blokowanie hasła ustało. System oczywiście czysty, a hasło po każdej blokadzie ustawiałem kompletnie inne.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli załóżmy nadział bym się na wałek, to czy PayU gwarantuje jakieś bezpieczeństwo w związku z płatnością lub odzyskaniem później kasy?
Wczoraj zgarnąłem MDR-1A z allegro za, co by nie było śmieszną cenę przy zerowej konkurencji używek na rynku. Sugerowałem się tym że jak PayU to spoko bo wałkarze ujawnieni na tym forum unikają tego jak ognia. Dzisiaj z rana dostaje wiadomość: proszę o wpłatę na nr konta XXXX....
PayU oczywiście nadal jest aktywne i mogę wpłacić tą drogą

 

Może przez te dwie wczorajsze aukcje w tym temacie jestem przewrażliwiony

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mailu nic nie było. Mogę płacić z allegro przez PayU.

Zaświeciła mi się czerwona lampka bo wiadomość 'proszę o wpłatę na numer konta' została wysłana z telefonu, wskoczyła sygnaturka iphone'a.

Przed południem będę dzwonił na numer w koncie allegro, ale szczerze mówiąc to żadna przeszkoda dla wałkującego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich cwaniaczków jest na pęczki, więc już nie obwiniajcie cwaniaczka z tego forum o wszystko co się dzieje w polskiej sieci, a mnóstwo narozdawał też np manu, a jemu chyba nikt nie zarzuci nieuczciwości.

 

To jest specyficzna branża, audiomaniacy często nie są wcale ostrożni licząc na okazję, a krążą dużo grubsze pieniądze niż na kantach ze sprzętem komputerowym. Powinienem być wdzięczny losowi, że okazje jakie swego czasu dorwałem na allegro i jeszcze targowałem z wpłatą poza systemem nie okazały się trefne, tylko trafiłem rzeczywiście na prawdziwe okazje od uczciwych ludzi. Na sprzęcie komputerowym musiałby ktoś zrobić kilkanaście wałków, tu mu wystarczy jeden strzał.

 

Allegro powinno po prostu zablokować możliwość logowania do systemu poprzez TOR i część cwaniaczków by odpadła.

 

Co do blokowania zgłoszonych kont, to jestem ciekawy czy oni to w ogóle weryfikują. Tak samo z miesiąc temu w ciągu jednego tygodnia 3 albo 4 razy blokowali mi możliwość logowania z mailem, że padłem ofiarą phishingu i mam sobie zmienić hasło. To nie były żadne lewe maile, tylko oficjalne, bo napisałem do nich skargę, że mi utrudniają życie i co chwilę muszę tworzyć nowe hasła i zażądałem jakiegoś przedstawienia potwierdzenia skąd mają takie info, że moje dane gdzieś skradziono. Firma zasłoniła się tajemnicą, ale blokowanie hasła ustało. System oczywiście czysty, a hasło po każdej blokadzie ustawiałem kompletnie inne.

to jako czesto pracujacy po stronie dostawcy uslug prosba - nie ignoruj, a zwlaszcza nie irytuj sie na takie akcje. Oni nie robia tego z nudow, nie robia tego zeby Tobie utrudnic zycie - a robia to dla Ciebie i dla wszystkich uczciwych uzytkownikow.

To ze nie zdradza Ci zawsze zrodel informacji to polityka firmy i na to nic nie poradzisz. Mimo to nadal jest to dla Twojego bezpieczenstwa a nie ich widzimisie.

"System oczywiscie czysty" - taaaaaa ;) Nawet jesli na prawde tak jest (ale pewnosci nie mozesz miec zadnej) to tzw. false-positive to normalna sprawa i nie ma co sie za to obrazac. Jesli jest ryzyko kompromitacji jakiejs puli uzytkownikow (wg dowolnego algorytmu - czy to geolokalizacji, klasy IP, informacji o adresatach phishingu, informacji o zarazonych komputerach uzytkownikow - cokolwiek) to nie analizuje sie czy na pewno ta osoba ma skompromitowane haslo (czy malware zdazyl jej skrasc dane czy nie, czy ulegla phishingowi czy nie) tylko dla bezpieczenstwa uzytkownikow podejmuje sie akcje - zwlaszcza tak malo inwazyjne jak zmiana hasla.

Wolisz zeby bylo podejscie "a moze akurat jego danych nie wykorzystaja do fraudow" ?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem allegro powinno wprowadzić zmianę ważnych danych jak nr konta nr telefonu maila z weryfikacja kodem sms.

Jest to spore utrudnienie choć tez da się obejść, ale jak dobrze się strzeże ten numer to takie zabezpieczenie ciężko obejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia z zmianą ustawień PayU przy kradzieży konta, a to bywa różnie - bo z tego co pamiętam jest tam chyba dodatkowe logowanie, może złodziej sobie odpuścił.

 

IMO płatności przez PayU są bezpieczniejsze, ale o ile dobrze pamiętam o zwrot można się zwrócić dopiero po miesiącu i zgłoszeniu sprawy na policję.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrudnia to kradziez - bo wymagaloby zmiany numeru konta, to sie wiaze z wykoaniem przelewu do allegro, oni porownuja dane z banku z danymi w allegro, do tego czasu blokuja mozliwosc wyplat.

Ciezsze dla realizacji dla oszusta. Trudniej przepchnac anonimowy prepaid (a moze i nawet sie nie da i allegro to blokuje?), ktory jest najlatwiejsza metoda wyplaty srodkow z oszustwa.

 

niemniej pewnosci 100% nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mailu nic nie było. Mogę płacić z allegro przez PayU.

Zaświeciła mi się czerwona lampka bo wiadomość 'proszę o wpłatę na numer konta' została wysłana z telefonu, wskoczyła sygnaturka iphone'a.

Przed południem będę dzwonił na numer w koncie allegro, ale szczerze mówiąc to żadna przeszkoda dla wałkującego ;)

Wrzuć linka do tej aukcji. Pamiętam, że je oglądałem i nie mogę teraz tego znaleźć.

Edytowane przez ViPiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zadał pytanie o bezpieczeństwo przy Payu. Ja zostałem wyr*chany 2 razy, raz placilem przez payu raz normalnym przelewem i dwukrotnie kasę odzyskalem z programu ochrony kupujących, z tym że trwało to parę miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba podstawą jest to, że policja musi wszcząć postępowanie? Allegro oddaje wtedy kasę bez względu na wynik dochodzenia, czyli też np w przypadku umorzenia z powodu nieznalezienia sprawcy czy niska szkodliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest zgłoszenie na policję, potem czekasz na liscik od policji ze wszczęto postępowanie, a Ty ksero tego listu wraz z formularzem i skanami wysyłasz do allegro i czekasz na odpowiedź. Mnie nie informowali dlaczego zwracają kasę, ale domyślam się ze odbywa się to bez względu na wynik dochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zadał pytanie o bezpieczeństwo przy Payu. Ja zostałem wyr*chany 2 razy, raz placilem przez payu raz normalnym przelewem i dwukrotnie kasę odzyskalem z programu ochrony kupujących, z tym że trwało to parę miesięcy

 

 

No właśnie tak podejrzewałem, nie mam ochoty zamrażać sobie 500zł na pół roku. Dzięki wczorajszym wałkom nie sfinalizowałem transakcji od razu, uff

Po pytaniu o termin przesłania dowodu zakupu, przestał odpowiadać. Ta aukcja śmierdzi na kilometr. Wiadomości wysyłane tylko z telefonu, śmiesznie brzmiące konto mailowe 'rrfof', cena bardzo niska i wpisana jak na odwal się '444', kurier tylko 10zł.

 

Jeśli się to potwierdzi, to trzeba będzie uważać nie tylko na słuchawki high-endowe

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności