Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

@up I co to za autograf na opakowaniu?

 

Jack Gibney, amerykancky prawnik, nie wiedziałaś? ;):D

 

index_1_400x400.jpg

 

a tak poważniej - śmierdzą te gradosy na kilometr, najlepiej jakby znalazł się ktoś z Siemiatycz (?) i looknął osobiście a jeżeli Jack się nie zgodzi to fuuu :D

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grado RS1

1300 KT

http://allegro.pl/sluchawki-grado-rs1-i5683481442.html

 

oczywiście -ostrożność- jak zawsze :)

brak Payu i odbioru osobistego, raczej wielką ostrożność trzeba zachować...

 

Kiedyś nie można było wystawić aukcji bez PayU ale widzę, że coś się zmieniło. Na gorsze niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahahaha, napisałem maila z pytaniem o numer telefonu lub o pilny kontakt telefoniczny, a dostałem odpowiedz:

Dane do wplaty:
XXX
5X 1050 1X86 1000 00X1 1X94 35XX
Prosze o potwierdzenie platnosci w pdf lub wykonanie expresowego przelewu
to zamowie
kuriera juz teraz.

Zaiksowałem dane w celu ochrony praw.


Ahah, zamówie kuriera JUŻ TERAZ, PROSZĘ SZYBKO PŁACIĆ DZIECKO NIE MA CO JEŚĆ MUSZE SZYBKO OPŁATY ZROBIĆ...a tak na prawdę ukradłem konto i jutro właściciel się pokapuje, proszę szybko płacić!

Wysyłam ponownego maila z prośbą o kontakt telefoniczny lub o wysłanie paczki kurierem za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XD

Nie spodziewam się że dojdzie do skutku...ale nie dam się oszukać i nie chciałbym aby jakiś chłopak który ciułał to 1800zł przez rok stracił kasę bo nie zna realiów...zrobiłem to dla dobra ogółu! <brawa> <oklaski>

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób oni wchodzą na czyjeś konto allegro ?

 

 

albo mają "kreta", który ma dostęp do bazy danych w obsłudze allegro, albo wyszukują stare i/lub nieużywane konta i wpisują np login: "bakus1233" i pass: "bakus1233" ;) zdziwiłbyś ilu ludzi w necie jest tak tępych, że stosuje ten sam login i pass ;)

ewentualnie używają różnorakich sztuczek phishingu w stylu podsyłania odpowiednich maili swoim potencjalnym ofiarom itd itp, temat rzeka

reasumując tak czy siak - "chakier" żeby wbić na Twoje konto musi mieć podane wszystko jak na dłoni, nie wierz w bajki z filmów sensacyjnych, że "chakier" siada przed kompem i odgaduje sobie w ciągu kilku minut Twoje hasło z kombinacji miliardów innych, sącząc przy tym piwko i pstrykając w klawiaturę jak poparzony ;)

Edytowane przez Robsonek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej przez wycieki z innych serwisów, często słabo strzeżonych albo trzymających hasła w postaci otwartej. A, że ludzie używają tych samych loginów i haseł to potem idzie już łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo wystarczy atak MITM czy jakiś śmieszny keylogger i już wszystko może wyciec. Pamiętam także włamy i wycieki bazy z Allegro z serwerów testowych z hasłami w formie jawnej, także:

- czysty system bez nowalijek

- brak powtarzalnych haseł między serwisami

- trudne do "wysłownikowania" hasła z różnym casem i znakami specjalnymi

bo jak nie to potem wychodzi przypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam phishing i to, że niektórzy używają tego samego loginu, hasła i maila na wielu stronach. Wystarczy, że zdobędą bazy kilku popularnych stron gdzie kompletnie olano bezpieczeństwo użytkowników (np baza w formie nieszyfrowanej), włażą na maila, grzebią w archiwum i voila :)

 

edit// pomyślałem dokładnie to co wyżej :)

 

przychodzi jeszcze jedno do głowy - nieświadome zainstalowanie aplikacji z niespodzianką na androida i nasze wszystkie dane lecą strumieniem w świat

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten cudowny android :D nie zdziwiłbym się gdyby nie miał tylko do tego dziur ale tak celowo zrobionych :D nie mówię oficjalnych backdoorach ale dziur do wałków które rzekomo poprawiają :)


Kętrzyn jest jakieś 150 km od białego, z Siemiatycz może i bym miał kogo odezwać do dość blisko 50/80km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDR-1A 444 KT niby jak nowe, na gwarancji

http://allegro.pl/sluchawki-sony-mdr1-a-black-czarne-gwar-i5681836511.html

 

sam się zacząłem zastanawiać, gdyby były srebrne brałbym jak rolnik dotacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności