Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to powiedział mój sąsiad jak ktoś się da zrobić na szaro to on nie omieszka nie skorzystać. Tacy są ludzie że liczy się tylko kasa i to nawet w rodzinie potrafią takie wały robić a z obcymi to bez skrupułów ...

Daj profil tego kolesia tu aby moderka miała go na celowniku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz do Was takie pytanie... Od kiedy Niezarejestrowani mogą kupować na Allegro za pobraniem?!

Bo właśnie zdarzyła mi się dziwna, śmierdząca mocnym wałkiem sytuacja... Jedna babka kupiła jako Niezarejestrowana aż 9 moich przedmiotów, po czym wybrała wysyłkę pobraniową. Problem w tym, że jej numer telefonu to tylko poczta głosowa, adres e-mail to "lewe" @mailinator.com, gdzie bez żadnej weryfikacji można sobie założyć konto, a adres do wysyłki nie widnieje w spisie ulic Warszawy! Śmierdzi mi to ewentualnym ruchem konkurencji (miałem te przedmioty dość tanio), że oni to kupują z jakiegoś ogólnodostępnego wi-fi, a ja wysyłam (Allegro liczy mi prowizję), po czym kurier wraca mi paczkę i mam kolejną kwotę do zapłaty.

 

Co więcej - widzę, że można się na tym mailinator.com zalogować się samym adresem, więc to uczyniłem, a tam co? Jeszcze jedną aukcję tak wykupiła (0d drugiej osoby, która też miała tanio ten sam przedmiot), po czym zaznaczyła odbiór osobisty (z innym numerem telefonu i adresem zamieszkania).

 

Jestem w kropce. Wysłać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem o zwrot prowizji oraz napisałem temu drugiemu Sprzedającemu co nastąpiło i żeby postąpił podobnie. Chyba czas skończyć z wysyłaniem pobraniówek. Najgorsze jest to, że Allegro nie zwróci mi opłat za wystawienie (pogrubienie, podświetlenie, dopłata za 14 dni itp.). Dostanę samą prowizję od sprzedaży, right?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://adrianbienias.pl/jak-narazic-na-straty-konkurencje-na-allegro/

 

Jedna z podstawowych zasad na allegro, to nie oferować i nie zgadzać się na wysyłkę za pobraniem. Tu nawet nie chodzi o uczciwość kupującego, ryzyko nieodebrania przesyłki, tylko przede wszystkim o czas oczekiwania na przelew z poczty/firmy kurierskiej. No chyba, że tylko ja mam takiego pecha, iż zawsze musiałem czekać na kasę 1-2 tygodnie...

 

A druga zasada jest taka, żeby niepotrzebnie nie podnosić kosztów wystawiania. Podświetlenia, pogrubienia, czy inne wyróżnienia mogą pomóc wybić się przy większej ilości takich samych produktów, ale bez przesady... Jak ktoś jest czymś zainteresowany, to i tak będzie patrzył przede wszystkim na cenę.

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdybym nie sprzedawał za pobraniem, moja sprzedaż spadłaby o jakieś 60 procent. Faktem jest, że działam w branży mniej wałkogennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że tylko ja mam takiego pecha, iż zawsze musiałem czekać na kasę 1-2 tygodnie...

Jakiś czas temu wysyłałem telewizor za pobraniem, pieniądze dotarły po miesiącu. W międzyczasie zacząłem się mocno zastanawiać, czy telewizor nie zaginął w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam.

Konto Sprzedającego pozostanie zawieszone do czasu wyjaśnienia wszystkich transakcji. Dotyczy to również tej sprawy.

Serwis nie ma uprawnień do występowania w charakterze organów ścigania, dlatego stosujemy sankcje przewidziane Regulaminem.

Przykro mi z powodu nieudanego zakupu.

Pozdrawiam,

 

XYZ

Zespół Allegro

"

 

Ot i całe allegro. Jeśli nie pójdę na policję, to kasy mi nie zwrócą. Pracownikowi przykro, a cały serwis ma interesy swoich klientów w głębokim poważaniu.

 

A niech bym tylko spróbował nie zapłacić im prowizji od sprzedaży, tłumacząc się, że nie mam, bo padłem ofiarą oszustwa na aukcji i jest mi bardzo przykro i niech poczekają sobie do wyjaśnienia sprawy... oj, na pewno mógłbym liczyć na współczucie i wyrozumiałość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem takiego e-maila od Allegro i od facepalmu dalej mam ślad na czole :P

 

Dzień dobry.

Niezarejestrowany kupujący może dokonać zakupu i wybrać dostawę "za pobraniem", jeżeli w ofercie jest taka opcja dostępna. Kupujący dokonując zakupu w Pańskiej transakcji zawarł z Panem umowę. Kwestię dotyczącą przesyłki towaru powinni Państwo wyjaśnić między sobą. Widzę jednocześnie, że wystąpił już Pan z wnioskiem o zwrot prowizji.Procedura jest już w toku.

Kupujący zostanie poproszony o aktualizację numeru kontaktowego.

Kwestię zwrotu opłat przekazuję do odpowiedniego działu.

Proszę oczekiwać na odpowiedź.

Życzę miłego dnia,

 

No tak, pinda wyśle jej MEJLA o aktualizacji numeru telefonu! Na jednorazowy adres, który jest już martwy... Brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze XC

Zdjęcia z aukcji już chyba znane ? Dodatkowo jak się powiększy zdjęcie: http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/54/89/27/50/5489275011_5

to widać datę zakupu i nie jest to 02.2015

Z ciekawości zapytam o dodatkowe zdjęcia.
Link: http://allegro.pl/audeze-lcd-xc-sluchawki-planarne-lcd-xc-i5489275011.html

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co sądzicie o tej aukcji ? Wałek ?

http://allegro.pl/sennheiser-hd800-hq-sluchawki-i5565004099.html

 

Zdjęcia z internetu i sprzedający mota się z opisem :D

Jeśli zdjęcia są z netu to już bym raportował. Tak na wszelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciało zgłoszenie.

 

2 różne pudła, kabel Cardasa (drogi jest), i stery do HDVD800 w zestawie :)

 

Poszla @ propozycja KT :) czy jak oni przejmują takie konto, to do @ też mają dostęp, jak myślicie?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciało zgłoszenie.

 

2 różne pudła, kabel Cardasa (drogi jest), i stery do HDVD800 w zestawie :)

 

Poszla @ propozycja KT :) czy jak oni przejmują takie konto, to do @ też mają dostęp, jak myślicie?

Zmieniają maila, więc powinien być kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności