Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

https://www.olx.pl/oferta/sennheiser-hd800s-s-luchawki-nowe-CID99-IDykbwo.html#d9d41edd23

Nowe używane słuchawki Sennheiser HD800S za jedyne 1.600 złotych monet. Chyba, że ten dywan się nazywa tak samo. Ktoś sprawdzał? Bo oczywiście odbiór osobisty 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
41 minut temu, Damix napisał:

Panowie, spotkał się ktoś z SMS po wystawieniu oferty na Olx z SMS od: " Mój OLX" NIE widać prawdziwego numeru nadawcy. Pytanie typowe dla scam, ale nie spotkałem się jeszcze z maskowaniem numeru.

Screenshot_20190205-211741_1.png

Klikasz na ten email i zonk jakiś program przechwytujący zainstalowany w telefonie. 

 

Miałem pozbyć się Lumii 950 za brak aplikacji i wsparcia. 

System umarły ale soft "nie do złamania". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Caution napisał:
14 godzin temu, Damix napisał:
właśnie sprawdzałem przez sms android na przeglądarce i nie jest to żaden odnośnik fdgfgdgfd.png.f6c66daa589e1db91149db260dc0b576.pngryyrtyrt.PNG.e4fe0a24fc1c1ec484575fbbf6b05e5f.PNG

Może testują jakieś nowe funkcje na olx?

Raczej nie, szybkie sprawdzenie adresu w google i jest co najmniej kilka informacji o typowym scam na wysłanie fałszywego potwierdzenia wpłaty. 

http://bothunters.pl/2013/11/06/oszusci-na-allegro-falszywe-potwierdzenie-przelewu/

"

Chcieli S8 Plusa nie pytając kompletnie o nic.
,,Przelewam pieniadze na Twoje konto bankowe. (PDF FAKTURA) Faktura
potwierdzenia zaplaty jest załączony do tej wiadomości. Proszę sprawdź
to. Zaplacilem za wysylke. Wyślij przedmiot ze GLOBAL EXPRES dzisiaj w
urzedzie pocztowym. Prosze wysylac z GLOBAL EXPRES. Mam nadzieję na
szybkę odpowiedz.

Koszt wysylki jest tania. Zostanie dostarczony bezpiecznie.
(Rodzaj przesyłki:GLOBAL EXPRES 70zl-150zl)
Usługi komplementarne/dodatkowe: Ekspres
Zapoznaj sie z post-polska witryna internetowa

https://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/przesylki-zagraniczne/listy/global-expres/

To jest adres dostawy
Nazwa: Tomi Dawid
Adres: Flat 43 Salford House Seyssel Street, Canary Wharf
Miasto: East London
Kod pocztowy: E14 3HZ
Kraj: United Kindgom

Dolaczono Zalacznik potwierdzenia zaplaty za pomoca pdf. Prosze wyslac
ze GLOBAL EXPRES dzisiaj, na poczcie, bo nie chce zwlekac. NIE WYSYŁAJ
PACZKA POCZTOWA PRIORYTETOWA. To prezent urodzinowy. Dzieki.”
Mail: martynaadams883@gmail.com
Martyna Dawid"

 

 

"

Ja też chciałam sprzedać Iphona 6s i napisała do mnie Martyna Adams. Oczywiście wszystkie dokumenty pieknie podrobione z mojego banku który podałam i smsy które przychodzą rzekomo od PKOBP lub TwójOLX Mail : adams1971martyna@gmail.com Przelewam pieniadze na Twoje konto bankowe. (PDF FAKTURA) Faktura potwierdzenia zaplaty jest załączony do tej wiadomości. Proszę sprawdź to. Zaplacilem za wysylke. Wyślij przedmiot ze LISTA POLECONY PRIORYTETOWY dzisiaj w urzedzie pocztowym. Prosze wysylac z LIST POLECONY PRIORYTETOWY. Mam nadzieję na szybkę odpowiedz. Koszt wysylki jest tania. Zostanie dostarczony bezpiecznie. (Rodzaj przesyłki:List polecony priorytetowy 45zl-100zl) Zapoznaj sie z post-polska witryna internetowa http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_przesylka_listowa_polecona.html To jest adres dostawy Nazwa: Benson Olami Adres: P.O. Box 3069, Mapo Miasto: Ibadan Stan: Oyo Kod pocztowy: 23402 Kraj: Nigeria Dolaczono Zalacznik potwierdzenia zaplaty za pomoca pdf. Prosze wyslac LIST POLECONY PRIORYTETOWY dzisiaj, na poczcie, bo nie chce zwlekac. To prezent urodzinowy. NIE WYSYŁAJ PACZKA POCZTOWA PRIORYTETOWA Dzieki. "

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu odrazu widać scam, ale raz gość wysłał mi potwierdzenie przelewu ING. Polak, normalnie pisaliśmy. Miał mi tylko wysłać 5 dyszek przedpłaty abym mógł mu wysłać za pobraniem. O dziwo przelew nie doszedł i od dziś jak nie mam kasy na koncie to nie wysyłam. Ilu to ludzi się nabrało na sfingowane przelewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
21 minut temu, marta6 napisał:

A spotkaliście się z tym, że zawsze przele przez Western Union = scam???

PayPal też jest (nieświadomie) niezły do wspierania oszustów: oszuści wysyłają podrobione "niby PayPalowe" mailowe potwierdzenia wpłaty i proszą o wysyłkę sprzętu przed dotarciem środków, bo im "się śpieszy". Jak kiedyś jednemu napisałem, że przyjmuję tylko przelewy bankowe na konto to zrezygnował z zakupu. Pewnie w Afryce kont nie mają. 😂

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Melo2573 napisał:

PayPal też jest (nieświadomie) niezły do wspierania oszustów: oszuści wysyłają podrobione "niby PayPalowe" mailowe potwierdzenia wpłaty i proszą o wysyłkę sprzętu przed dotarciem środków, bo im "się śpieszy". Jak kiedyś jednemu napisałem, że przyjmuję tylko przelewy bankowe na konto to zrezygnował z zakupu. Pewnie w Afryce kont nie mają. 😂

 

Ale przecież to nie wina PP, że ktoś nabiera się na potwierdzenie wpłaty przed dotarciem kasy na konto? Ja jeżeli używam PayPala, to nie wysyłam sprzętu dopóki kasa nie dotrze na PP a później na moje konto bankowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy oszustwo, ale powiedzcie Panowie czy ten wysyp kart microsd Sandisk 200GB w niepelnym blistrze (sama wytloczka plastikowa + adapter) za cene ok 100-120zl to normalna sprawa, czy jakis chinski import podrobek? Jest tego naprawde duzo, takze od SS (chyba wymagane do bezplatnej wysylki smart) i czasami nawet z faktura. Nie wiem jak z kartami, ale widzialem, ze ceny ssd spadly niesamowicie - pol roku temu podniecalem sie wylicytowanym uzywanym samsungiem 850 240gb za 180zl, a teraz za 120-130zl mozna dostac niezly dysk w sklepie. Tak samo pol roku temu kupilem sandiska 128gb za 99zl ze sklepu i myslalem, ze super okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem za 110zł microSD 200GB Sandisk z normalnego sklepu i wszystko było OK. Są też na Amazon.de w tej cenie. 

Bierz tylko tam gdzie możesz zwrócić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sn4ke napisał:

Nie wiem czy oszustwo, ale powiedzcie Panowie czy ten wysyp kart microsd Sandisk 200GB w niepelnym blistrze (sama wytloczka plastikowa + adapter) za cene ok 100-120zl to normalna sprawa, czy jakis chinski import podrobek? Jest tego naprawde duzo, takze od SS (chyba wymagane do bezplatnej wysylki smart) i czasami nawet z faktura. Nie wiem jak z kartami, ale widzialem, ze ceny ssd spadly niesamowicie - pol roku temu podniecalem sie wylicytowanym uzywanym samsungiem 850 240gb za 180zl, a teraz za 120-130zl mozna dostac niezly dysk w sklepie. Tak samo pol roku temu kupilem sandiska 128gb za 99zl ze sklepu i myslalem, ze super okazja.

Na allegro szukasz kart pamięci? 

W x-kom czy morele praktycznie co drugi tydzień promka ten nośnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandiska 128GB za 99zl wzialem kilka miesiecy temu z x-kom przez allegro, bo darmowa wysylka smart. Duze karty w tych sklepach maja malo atrakcyjne oferty z punktu widzenia mojego portfela. Dlatego interesuje mnie tylko na ile prawdziwe sa te oferty 200GB za 100+ zlociszy - moze ktos juz testowal. Wyglad, w tym wydrukowane na odwrocie s/n i cena nie wskazuja na przeprogramowane chamskie chinczyki 16gb class4, nie dostaja tez negatywow za te karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
53 minuty temu, ania100 napisał:

Wracajac  do tematu "oszustwa" i rat na Allegro. Wszystko masz podane na tacy. Informacje z kim podpisujesz umowę i na jakich warunkach. Reprezentatywny przykład pożyczki też został podany. To, że firma nie jest bankiem, nie znaczy, że to oszustwo. Korzystałem i było całkiem ok. Ale żeby później nie mówić, że oszustwo, bo nie było napisane, to polecam zapoznać się z wszystkimi informacjami na stronie. 

Ja bym nie brał pożyczek z firm pozabankowych, bo w takich firmach szansa na horrendalne RRSO jest duża (w takich firmach 600% RRSO nie jest rzadkością, podczas gdy w normalnym banku RRSO do 15%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Melo2573 napisał:

Ja bym nie brał pożyczek z firm pozabankowych, bo w takich firmach szansa na horrendalne RRSO jest duża (w takich firmach 600% RRSO nie jest rzadkością, podczas gdy w normalnym banku RRSO do 15%).

Również zaleciłbym daleko idącą ostrożność. A przede wszystkim dokładnie przestudiowanie regulamin - jeśli już korzystać trzeba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to dotyczy wszystkich opcji, bank, nie bank, wujek Staszek. Jak chcą żeby coś podpisać i do czegoś się zobowiązać tym samym, to zdecydowanie warto to najpierw przeczytać. Zawsze to lepsza opcja od późniejszych lamentów i obrażania się na cały świat, że oszustwo, czy to czy tamto :)

Jeśli ktoś  nam chce wcisnąć "cudowny kredyt" na 600%, to nie zawsze oznacza oszustwo, pomimo że niekoniecznie musi nam się to podobać, to na słowa warto zważać. 

Jeśli tylko pisze o tym jasno i wyraźnie, to trudno to nazwać oszustwem. Żerowanie na głupocie, naiwności, desperacji, a to i owszem. Ale cóż, tak mamy świat skonstruowany.

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności