Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.12.2022 o 12:46, bakus1233 napisał(a):

Nie widzę powodu dla którego miałby nie dołączyć paragonu.

Jeśli gość sprzedaje przedmiot, który niedawno kupił z dużym rabatem i chce odzyskać całą kasę lub nawet zarobić, to paragonu nie wyśle. Już mi wciskano historyjki o niedawnej przeprowadzce i cudownym zaginięciu paragonu: "....ale jak tylko znajdę, zaraz doślę." 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, euter napisał(a):

 

Sprzedać drożej niż się samemu kupiło to jest powód do wstydu?

Nie do wstydu, ale do ukrycia przed nowym kupującym, przynajmniej do chwili aż nie zrobi przelewu chyba z wiadomych względów- gdyby się dowiedział, to by pewnie za tyle nie kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem tutaj dwa dni, a tyle opinii :)

Nie rozumiem gdzie tutaj wstyd, niesmak?

Panowie...

Skoro dla kupującego cena na daną chwilę jest atrakcyjna i decyduje się przeznaczyć odpowiednią kwotę na ten cel to co? Źle?

Paragon (przynajmniej dla mnie) jest przydatny tylko w chwili ewentualnej naprawy gwarancyjnej jak i istnieje mniejsze ryzyko zakupu kradzionego urządzenia. Zakupiony przezemnie sprzęt pochodzi z polskiej dystrybucji niby jest prawie nowy (stan to potwierdza) dlatego tak dopytywałem kupującego o ten kwit, a że zachował się jak zachował...

Może skłamał i paragon zgubił, może zachował się dziecinnie i nie chce ujawnić kwoty ile za niego wydał, może się uparł w stylu nie bo nie i już! Itd.., itd.. Ciul wie..

Brakujacy Toslink jest już do mnie w drodze (ekspresowa wysyłka), a sprzedający otrzyma odemnie na allegro pozytywny komentarz.

Ja cała tę sytuację traktuje jako żart. Przynajmniej podczas spotkania z kolegami będzie o czym pożartować 🙂 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki paragonom dołączanym do paru używanych sprzętów dowiedziałem się jak bardzo rabaty na audio przekraczają moje wcześniejsze przypuszczenia :)

 

 

A jeśli chodzi o tą transakcję to dla mnie wystawienie sprzętu jako "na gwarancji" i nie wysłanie paragonu to oszustwo i zdecydowanie powód do wejścia w spór.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zdzichon napisał(a):

Dzięki paragonom dołączanym do paru używanych sprzętów dowiedziałem się jak bardzo rabaty na audio przekraczają moje wcześniejsze przypuszczenia :)

 

 

A jeśli chodzi o tą transakcję to dla mnie wystawienie sprzętu jako "na gwarancji" i nie wysłanie paragonu to oszustwo i zdecydowanie powód do wejścia w spór.

 

Nie do każdego sprzętu potrzebny jest paragon. Np na produkty Apple wcale nie potrzebujesz paragonu żeby oddać na gwarancje. Z innych względów jednak i tak warto go mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zdzichon napisał(a):

 

 

6 minut temu, zdzichon napisał(a):

A jeśli chodzi o tą transakcję to dla mnie wystawienie sprzętu jako "na gwarancji" i nie wysłanie paragonu to oszustwo i zdecydowanie powód do wejścia w spór.

 

Słusznie. Na aukcji jasno piszemy. Mamy coś albo nie mamy. Tu chodzi o pieniądze , wiarygodność a nie dziecinne gadki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bakus1233 napisał(a):

na produkty Apple wcale nie potrzebujesz paragonu żeby oddać na gwarancje. Z innych względów jednak i tak warto go mieć. 

Z Pixelami jest podobnie, ale to jednak raczej wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2022 o 15:39, Spawn napisał(a):

A tak przy okazji to kupilem grę na allegro lokalnie, zapłaciłem i tyle. Brak wysyłki, brak odpowedzi od sprzedającego, założona dyskusja w której już się wypowiadało allegro a sprzedający zapadł się pod ziemię. Muszę czekać 2 tygodnie żeby allegro oddało mi 200zł.

 

Finał sprawy jest taki że po prawie 3 tygodniach od zakupu allegro oddaje mi pieniądze przez program allegro protect. Jakoś wątpie aby było to oszustwo bo kwota to 219zł z przesyłką, ani to nie była specjalna okazja bo kupiłem w międzyczasie od kogo innego o złotówkę drożej tym nie mniej gdyby nie program protect to bym był w plecy. Mam tylko nadzieje że kupujący zapomniał hasła do maila a nie że uległ jakiemuś wypadkowi że się nie odezwał przez cały ten czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.12.2022 o 14:00, Spawn napisał(a):

 

Finał sprawy jest taki że po prawie 3 tygodniach od zakupu allegro oddaje mi pieniądze przez program allegro protect. Jakoś wątpie aby było to oszustwo bo kwota to 219zł z przesyłką, ani to nie była specjalna okazja bo kupiłem w międzyczasie od kogo innego o złotówkę drożej tym nie mniej gdyby nie program protect to bym był w plecy. Mam tylko nadzieje że kupujący zapomniał hasła do maila a nie że uległ jakiemuś wypadkowi że się nie odezwał przez cały ten czas.

Czyli już nie wymagają zgłoszenia sprawy na policje? Ciekawe co dalej allegro z tym robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Czyli już nie wymagają zgłoszenia sprawy na policje? Ciekawe co dalej allegro z tym robi.

Ściąga kasę z konta sprzedającego a czasami bierze to na siebie żeby kupujący miał „pozytywne wrażenia”.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Ściąga kasę z konta sprzedającego a czasami bierze to na siebie żeby kupujący miał „pozytywne wrażenia”.

Ale w jaki sposób ściągają kase z czyjegoś konta? Rozumiem, że obciążają go rachunkiem allegro, który trzeba zapłacić, bo jak nie to allegro ma swoich ludzi, którzy pukają do drzwi? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Ale w jaki sposób ściągają kase z czyjegoś konta? Rozumiem, że obciążają go rachunkiem allegro, który trzeba zapłacić, bo jak nie to allegro ma swoich ludzi, którzy pukają do drzwi? :D

Ta pierwsza opcja raczej a jak nie płaci to windykacja 😊.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Ale w jaki sposób ściągają kase z czyjegoś konta? Rozumiem, że obciążają go rachunkiem allegro, który trzeba zapłacić, bo jak nie to allegro ma swoich ludzi, którzy pukają do drzwi? :D

 

Przy poprzednim napisali mi że zablokowali konto sprzedającego i obciązyli go tą kwotą. Musiałem zaakceptować że zrzekam sie wszelkich roszczeń i przekazuje im prawo do długu. Obstawiam że spróbują sami a jak się nie uda to pewnie sprzedają takie pakiety długów firmom windykacyjnym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
54 minuty temu, prolim napisał(a):

Nie kliknąłem, ale uważajcie.

Myślę, że nie powinieneś wycinać numeru telefonu, niech się rozejdzie po necie.

Gość będzie miał chociaż trochę komplikacji i kosztów z pozyskaniem nowego numeru, może choć trochę zniechęci do oszustw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, prolim napisał(a):

Wrzuciłem na olx ogłoszenie, i od razu znalazł się klient. Cóż, wątpliwość wzbudził we mnie myślnik w adresie url. Nie kliknąłem, ale uważajcie.

scamnainpost.jpg

Treść też wzbudza wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TLDR: Sprzedający nie wyśle przedmiotu, bo aukcja nie osiągnęła zadowalającej go kwoty. Cena minimalna nie była ustalona na aukcji. Środki zostały zwrócone kupującemu. Allegro nie widzi problemu. 🤦‍♂️

 

https://wykop.pl/artykul/6987187/allegro-lokalnie-wygrales-licytacje-zwrot-pieniedzy-zalatwia-wszystko

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić cenę minimalną, to prawda, tylko to kosztuje i nie ma znaczenia czy zostanie osiągnięta czy nie. Więc istnieje ryzyko, że będzie generowała kolejne straty na czyms na czym i tak juz jest stratny, szczególnie, że cena minimalna na allegro, to nie jest kwestia 5zł.  Np za cenę minimalną 200zł trzeba zapłacić 20zł czy sprzedasz czy nie, więc z prostej kalkulacji bardziej opłaca się zrobić tak jak to zrobił ten allegrowicz. Z punktu widzenia kupujących to cwaniactwo, no ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 
 

emotki confused czas start 

image.gif

Edytowane przez bakus1233
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności