Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z mojej karty Allegro pobrało sobie 49zł. W tytule żadnej informacji, więc myślałem, że to jakaś próba kradzieży. No ale jeszcze przejrzałem internety w poszukiwaniu podobnych przypadków i okazało się, że to roczna subskrypcja za SMART. Bez żadnego uprzedzenia, że kończy mi się opłacony okres i zbliża się nowa płatność. Nic. Bo jeszcze bym się nie daj boże zorientował, że mam aktywne odnawianie subskrypcji i bym z tego "udogodnienia" w porę zrezygnował. A w sumie to bym się pewnie nawet nie zorientował, bo dobrze pamiętam, że świadomie z tej opcji zrezygnowałem. Ale okazało się, że wystarczy podpiąć swoją kartę pod konto (np. podczas płatności za dowolne zakupy) i jest to jednoznaczne z wyrażeniem zgody na tego typu praktyki. Nawet jeśli wcześniej się jej nie wyraziło. Fajnie no nie? Tylko nie piszcie, że powinienem czytać każdy regulamin od deski do deski... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jimmi Dragon napisał:

Dzisiaj z mojej karty Allegro pobrało sobie 49zł. W tytule żadnej informacji, więc myślałem, że to jakaś próba kradzieży. No ale jeszcze przejrzałem internety w poszukiwaniu podobnych przypadków i okazało się, że to roczna subskrypcja za SMART. Bez żadnego uprzedzenia, że kończy mi się opłacony okres i zbliża się nowa płatność. Nic. Bo jeszcze bym się nie daj boże zorientował, że mam aktywne odnawianie subskrypcji i bym z tego "udogodnienia" w porę zrezygnował. A w sumie to bym się pewnie nawet nie zorientował, bo dobrze pamiętam, że świadomie z tej opcji zrezygnowałem. Ale okazało się, że wystarczy podpiąć swoją kartę pod konto (np. podczas płatności za dowolne zakupy) i jest to jednoznaczne z wyrażeniem zgody na tego typu praktyki. Nawet jeśli wcześniej się jej nie wyraziło. Fajnie no nie? Tylko nie piszcie, że powinienem czytać każdy regulamin od deski do deski... 

No niestety według nich powinieneś. Nieznajomość reguqlminu nie zwalnia (jak widać) z jego obowiązywania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kartami jednorazowymi jest taki, że nie da się zrobić na nie zwrotu. Na szczęście usunąłem dane karty, bo ostatnio nic nie kupowałem. Dzięki za ostrzeżenie. Czuję, że może być kara UOKiK czy jak to się tam teraz nazywa

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już wszędzie trzeba się pilnować bo subskrypcje automatycznie się odnawiają. Oczywiście usługodawcy skąpią powiadomień. Jak coś grubszego to wpisuję sobie ręcznie powiadomienie w kalendarz Googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakiś gość na (chyba) wykopie pisał, że wystawił chyba komputer czy coś i wziął promowanie oferty, bo jakaś promka była. Ale w międzyczasie o tym kompie zapomniał, tzn. o całej aukcji, bo jakieś problemy rodzinne miał. No i się okazało, że mu nabiło ponad 900 zł w ciągu kilku miesięcy, bo promocja się skończyła a oferta się ciągle odświeżała z tym promowaniem :v 

 

Ale to nie tylko Allegro tak działa jak z tym Smartem. Mi kilka dni temu odnowił się automatycznie na rok abonament PS Plus na PS5, mimo że rok wcześniej aktywowałem go przy pomocy kodu z kartki dodanego do konsoli, a nie płacąc kartą... Chyba na tej samej zasadzie pociągnęło - podpiąłem kartę przy zakupie jakiejś gry i... poszło. Co prawda i tak bym kupił subskrypcję (a w razie czego można anulować i otrzymać zwrot kosztów), ale mimo wszystko - takie praktyki nie są fajne. Choć pewnie z punktu widzenia firmy z nich korzystających - szalenie opłacalne. Bo dużo osób jednak machnie ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dirian napisał:

Bo dużo osób jednak machnie ręką.

Nie wiem czy w ogóle jest jakaś możliwość odwołania no bo przecież tak jak @wegiel21 pisał regulaminy z góry odpowiednio przygotowane i świadczenie usługi aktywne więc w czym problem ? :D 

 

Co do cen promowania chociażby na OLX to też ostatnio zauważyłem, że jakieś takie z księżyca wzięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cpu1 napisał:

Nie wiem czy w ogóle jest jakaś możliwość odwołania no bo przecież tak jak @wegiel21 pisał regulaminy z góry odpowiednio przygotowane i świadczenie usługi aktywne więc w czym problem ? :D 

 

Co do cen promowania chociażby na OLX to też ostatnio zauważyłem, że jakieś takie z księżyca wzięte :)

 

W przypadku PlayStation można anulować subskrypcje i zwracaja kasę - pomniejszona o ilość dni przez jakie subskrypcja była użytkowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześniej zaznaczyłem, że nie chcę automatycznie odnawiać subskrypcji, a później przy pierwszej lepszej transakcji kartą moja decyzja została po cichu cofnięta, to chyba jest coś z tym nie w porządku? Poza tym ze smarta korzystam od wielu lat i jakoś wcześniej takich przygód nie miałem. Jak się kończył opłacony okres, to pojawiało się powiadomienie za ile wygaśnie i odnawiałem sobie subskrypcję przy okazji robienia kolejnych zakupów. A teraz się zrobiło jak u operatorów sieci. Przy podpisywaniu umowy milutko, wszystko ci do ręki dadzą, żebyś się nie namęczył. Ale przy zrywaniu to masz do nich listy pisać, jeździć, dzwonić, tłumaczyć... jeszcze ci dowalą miesięczny okres wypowiedzenia, a usługę będą próbowali wyłączyć od razu, bo przecież deklaracja wypowiedzenia umowy to jak deklaracja wojny :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat ubezpieczam auta w jednej ubezpieczalni którą ,,poznałem'' przez Rankomat.

Niemniej profilaktycznie co roku przed opłaceniem porównuję oferty .

 

W zeszłym roku podczas przeglądania ofert zadzwonił do mnie miły pan i na moje wymagania - bez udziału własnego, części oryginalne w A.S.O dał mnie ofertę nie do przebicia.

Tłumacząc iż moja zgoda telefoniczna jest równoznaczna z zawarciem ubezpieczenia.

 

Po przeczytaniu  O.W.U okazało się że w razie naprawy w A.S.O jedna ze strona [nie pamiętam która ]pokrywa 45% kosztów . 

Na szczęście miałem czas na napisanie wymówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od konsultanta z allegro:

 

"Dla ułatwienia zakupów, podczas płatności za usługę zapisaliśmy Pana kartę płatniczą na koncie. Dzięki temu nie musi Pan pamiętać o ponowieniu płatności i opłatę za Allegro Smart pobieramy automatycznie. " 

 

Sami sobie zapisali, sami sobie zrobią przelew... Widzicie, jacy oni są troskliwi? :D A ja się tylko niepotrzebnie czepiam i oburzam. Niech jeszcze sami zaczną robić za mnie zakupy na podstawie tego, co im google prześle z podsłuchu na moim smartfonie, to już w ogóle będzie rewelka.  

 

Polecam wszystkie karty sobie w ustawieniach pousuwać:   

 

 Allegro -> Moje Allegro -> Konto -> Ustawienia -> Karty płatnicze

 

A później najlepiej płacić blikiem. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, bo trochę nie ogarniam tego tematu :P. W jakich sytuacjach allegro podpina sobie karty płatnicze? Jak loguję się do swojego banku i robię przelew przez internet? Co ciekawe w ustawieniach-> karty płatnicze mam dodaną jedną której nie rozpoznaje i jest przy niej napisane "wygasa 9/2018" ja nigdy żadnej karty nie dodawałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki, że tam gdzie się da to lepiej karty nie podpinać. Bo człowiek podepnie tu i tam, czegoś nie doczyta i później jest jak jest. Wiadomo, strata niewielka albo i żadna bo i tak by się to pewnie wykupiło (jak u mnie PS Plus), ale też jestem zdania, że takie praktyki są nieciekawe.

 

Oczywiście są tacy co wyskoczą z tekstem "nie doczytałeś umowy?". Po części mają rację, ale z drugiej strony to nie jest kredyt na 500k, a w dzisiejszych czasach jest tak duży przemiał informacji z każdej strony, że czasami coś faktycznie może uniknąć nawet jeśli się uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, oni co chwilę coś zmieniają...

Tak teraz przekombinowali z tytułami ofert i grupowaniem aukcji od jednego sprzedawcy, że ciężko cokolwiek tam znaleźć. Klikam w ofertę na 100 sztuk produktu, a po otwarciu pojawia się podtytuł, że to jednak cena za 50 sztuk. Tragedia. I jeszcze te promowane na górze, oczywiście w losowej kolejności (sortowanie na nie nie działa). 

Z resztą takie dowalają teraz sprzedawcom prowizje, że i tak coraz mniej produktów jest w dobrych cenach. Dzisiaj do 18:00 była akcja 20 monet przy dowolnych zakupach za minimum 300zł i nie udało mi się nic skompletować (na pocieszenie kupiłem sobie coś na szopipipi ;) ).

 

I jeszcze aktualizacja w temacie mojego problemu z odnawianiem subskrypcji...

Odpisałem konsultantowi, że ze SMART korzystam od lat i wcześniej takich problemów nie miałem. Tym razem w odpowiedzi odezwała się konsultantka i stwierdziła, że jest jej na tyle przykro z powodu zaistniałej sytuacji, że anulowała mi subskrypcję i zwróciła kwotę pomniejszoną o procent z tych kilku dni. I dodała też 10 monet. Więc warto było napisać. Bo samodzielna próba zakończenia subskrypcji kończy się niestety odliczeniem 14-dniowego okresu wypowiedzenia (tak się wycwanili). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okradli mojego kolegę ze sprzętu audio oraz płyt winylowych (głównie drum&bass i jungle ):( Jakby Wam się obiło o uszy, że ktoś sprzedaje coś z poniższych sprzętów, to dajcie proszę znać.

 

Pioneer DJM-T1                 

Charakterystyczne zagiecie przedniego prawego rogu obudowy po upadku. Między pionowymi suwakami miał naklejkę z gwizdkiem jak na zdjęciu. Bardzo rzadki model wycofany już z produkcji, SER. NO MBMP001135YY rok produckji February 2013:

SmartSelect_20220727-233811_Excel.jpg

 

SmartSelect_20220727-233840_Excel.jpg

 

 

Benidub DS71 Dub Siren + zasilanie:

SmartSelect_20220727-233953_Excel.jpg

 

Obiektyw Tamron 28-75mm F/2.8 Di III RXD f/ Sony FE Sony E, Model A035SF Serial NO. 031938:

SmartSelect_20220727-234106_Excel.jpg

 

Obiektyw HELIOS 28 MM f2.8 mocowanie M42:

SmartSelect_20220727-234151_Excel.jpg

 

 

Ortofon Concorde Club MKII (2 sztuki):

SmartSelect_20220727-234256_Excel.jpg

 

ortofon concorde MK I. Zamiast uchwytu do trzymania, zaznaczonego w gornej części zdjęcia, były opaski zaciskowe. Jeden system z czarna opaska a drugi z białą opaską.:

SmartSelect_20220727-234420_Excel.jpg

 

ROADINGER Record Case ALU Maxi Booking, Walizka case na płyty winylowe - na 80 płyt:

SmartSelect_20220727-234533_Excel.jpg

Edytowane przez Najner
  • Sad 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie,  oryginał czy podróbka? Patrząc na odlewy i to, że mee ma raczej czarne a nie siwe pół przezroczyste, śmiem wątpić w ich oryginalność. Zwłaszcza, że pudełko ma ślady po trzech różnych zszywkach... 

 

20220825_182548.jpg

Edytowane przez Przemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wystawiłem stare części komputerowe (płyta główna, procesor itp) na allegro z Kup teraz. Sprzedało i dostalem powiadomienia że kupujący wybrał sposób dostawy i bla bla bla ale nie dostałem że wpłacił. Status płatności jest: "rozpoczęta". Po 2 dniach napisalem do kupującego kiedy mogę się spodziewał wpłaty i zero odzewu. Ok, zdarza się. Wystąpiłem o zwrot prowizji i wystawiłem raz jeszcze. Sprzedało się drugi raz i kurna to samo! Inny kupujący ale dokładnie identyczne sytuacja. Co to jakiś atak botów kupowaczy na allegro czy co? To nie może być zbieg okoliczności. Żeby to jeszcze był jakiś iphone za 10 tys a to stare graty za pare stówek...

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

Wystawiłem stare części komputerowe (płyta główna, procesor itp) na allegro z Kup teraz. Sprzedało i dostalem powiadomienia że kupujący wybrał sposób dostawy i bla bla bla ale nie dostałem że wpłacił. Status płatności jest: "rozpoczęta". Po 2 dniach napisalem do kupującego kiedy mogę się spodziewał wpłaty i zero odzewu. Ok, zdarza się. Wystąpiłem o zwrot prowizji i wystawiłem raz jeszcze. Sprzedało się drugi raz i kurna to samo! Inny kupujący ale dokładnie identyczne sytuacja. Co to jakiś atak botów kupowaczy na allegro czy co? To nie może być zbieg okoliczności. Żeby to jeszcze był jakiś iphone za 10 tys a to stare graty za pare stówek...

To chyba standardowe praktyki na allegro. Sam sprzedawałem już nie wiem co i 3x taka sytuacja, aż sam zacząłem myśleć że zaraz będzie afera iż 3x wystawiam to samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Raz że dzisiaj coś pogonić co nie ma Carbon w nazwie to wyzwanie gdzie nawet Myku musiał ze trzy razy podbijać swoje tematy, to jeszcze takie ceregiele na dokładkę? 

 

Może ktoś ma coś podobnego wystawionego i boi się konkurencji? :D Bo generalnie jak ktoś coś kupi na alelokale i nie zapłaci to aukcja jest "zamrożona" na 5 czy ileś tam dni i potem ją można normalnie przywrócić. 

Jeśli to byłoby na tej zasadzie to kto wie, może oni liczą że właśnie allegro się zainteresuje tymi zwrotami prowizji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności