Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Teti napisał:

Nie wiem czy było odnośnie Pakietu Ochronnego na OLX. Tak w skrócie, jeżeli dostaniesz podróbę, uszkodzony sprzęt, czy niezgodny z opisem, to nie podłego ochronie.

Przetestowane na własnej skórze, dostałem podrobiony sprzęt, do tego niesprawny w pełni.
Na szczęście sprzedający chyba o tym nie wiedział i zwrócił pieniądze. a6c8e7d11bf204c928004eebdfd0eac8.jpg

Czyli dalej można bez problemu uprawiać scam na olx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Teti napisał:

Nie wiem czy było odnośnie Pakietu Ochronnego na OLX. Tak w skrócie, jeżeli dostaniesz podróbę, uszkodzony sprzęt, czy niezgodny z opisem, to nie podłego ochronie.

Przetestowane na własnej skórze, dostałem podrobiony sprzęt, do tego niesprawny w pełni.
Na szczęście sprzedający chyba o tym nie wiedział i zwrócił pieniądze. a6c8e7d11bf204c928004eebdfd0eac8.jpg

Było, teraz jeszcze każą sobie płacić za "usługę serwisową", ciekawe jaką, skoro nawet ich "ochrona" to ściema?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Gdzie?

 

Np. tu "Sklep zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zwrotu, jeśli zwrócony towar będzie zmieniony ponad granice zwykłego zarządu (na przykład zniszczony, noszący wyraźne ślady użytkowania)."

 

Jest to klauzula z listy klauzul niedozwolonych UOKiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to prawo jewropejskie jest, to się ni boją jego :D

 

@Tetico do olx'a to było wspominane kilkukrotnie w ostatnim czasie, do tego właśnie doszła ta opłata serwisowa czyli po prostu prowizja z tą różnicą że na kupującego... No ale można było się domyślić że tanie przesyłki do paczkomatu nie będą trwały wiecznie :D

 

Dobrze, że udało Ci się odzyskać pieniądze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie można z tej super usługi zrezygnować ale po części ich rozumiem bo i przesyłki po cenach dumpingowych jak i obsługa transakcji przez systemy płatnicze też nie jest za free. Po prostu dorobili do tych opłat marketing żeby mniej bolało :)

 

EDIT : Wróć ... już rozbili na usługę "Pakiet ochronny" za darmo i osobno "Usługę serwisową" czyli obsługa płatności na 5 zł bo właśnie zrobiłem zamówienie i w sumie koszty łączne to 12,99 zł co jest dziwne bo w ogłoszeniu przesyłka była za 6,49 zł.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1To bardziej wygląda jak taka prowizja którą płaci kupujący, bo kwota jest zmienna i zależna od wartości przedmiotu. 

 

Wcześniej było za friko w sensie że naliczali jedynie opłaty promocyjne za wysyłkę typu 1/2/5 zł zależnie od kategorii. Nagonili chętnych niczym diler na próbki i teraz próbują coś z tego mieć dla siebie :D

 

Zasięgi jakieś tam mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Robiłem ponowny zakup tego samego przedmiotu bo sprzedający troszkę zamieszał ale przy drugim podejściu wysyłka tańsza bo 5 zł oraz opłata serwisowa ta sama 5 zł i wyszło tyle ile powinno czyli razem 10 zł. Nie wiem czy to był błąd systemu OLX czy przypadkiem sprzedający nie zmieniał gabarytów przesyłki w międzyczasie i dlatego nie widziałem aktualnych danych. Ogólnie to na OLX prawie co tydzień gruntowne zmiany i nowości. Dostali wiatru w żagle i mącą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę sajgon mają, w tym np. wysyłają maila z prośbą o ocenę kontaktu/transakcji jeszcze przed odebraniem przesyłki olx, raz można za darmo wystawić ogłoszenie a innym razem już nie (że jakiś limit przy braku wystawionych ogłoszeń), nie wspominając o tym że co jakiś czas wywala błąd "strona nie istnieje". 

Ale ogólnie coś tam się dzieje, jakiś ruch jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę sajgon mają, w tym np. wysyłają maila z prośbą o ocenę kontaktu/transakcji jeszcze przed odebraniem przesyłki olx, raz można za darmo wystawić ogłoszenie a innym razem już nie (że jakiś limit przy braku wystawionych ogłoszeń), nie wspominając o tym że co jakiś czas wywala błąd "strona nie istnieje". 
Ale ogólnie coś tam się dzieje, jakiś ruch jest. 
Wystarczy zamienić słowo w wiadomościach i dostajesz prośbę o wystawienie opinii jak przebiegła transakcja.
Syf straszny.
 
Nie tyle monopol, co pozycja dominująca. 
Na tyle dominującą ze można to tak nazwać, nie ma alternatywy.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli sprzedaję coś na olx to albo odbiór osobisty, albo przelew i ja wysyłam. Żadne wysyłki olx i inne ****a nie wchodzą w grę (zwłaszcza, że można się spotkać z żądaniem przesłania skanu dowodu osobistego). Jak boisz się, że cię oszukam to nie kupuj. Proste. Wielu jednak tego nie rozumie i próbują prowadzić jałowe rozmowy.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafacio napisał:

Jeśli sprzedaję coś na olx to albo odbiór osobisty, albo przelew i ja wysyłam. Żadne wysyłki olx i inne ****a nie wchodzą w grę (zwłaszcza, że można się spotkać z żądaniem przesłania skanu dowodu osobistego). Jak boisz się, że cię oszukam to nie kupuj. Proste. Wielu jednak tego nie rozumie i próbują prowadzić jałowe rozmowy.

No ale dla wielu kupujących będziesz podejrzany, że nie chcesz przesyłki olx. Nie dość, że ciężko coś sprzedać za dobre pieniądze, to jeszcze takie akcje. Olx powinno wymusić od tej firmy co obsługuje płatności żeby zrezygnowali z tej weryfikacji. Mnie też to zniechęca do OLX, ale z drugiej strony zauważyłem, że zdjęcia dowodu, to nawet w hotelu robią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bakus1233 napisał:

No ale dla wielu kupujących będziesz podejrzany, że nie chcesz przesyłki olx. Nie dość, że ciężko coś sprzedać za dobre pieniądze, to jeszcze takie akcje. Olx powinno wymusić od tej firmy co obsługuje płatności żeby zrezygnowali z tej weryfikacji. Mnie też to zniechęca do OLX, ale z drugiej strony zauważyłem, że zdjęcia dowodu, to nawet w hotelu robią :D

Nie mają prawa robić zdjęcia dowodu w hotelu. Nigdy się z tym nie spotkałem a z tymi wysyłkami na olx to też odpuszczam z tego właśnie powodu. Sprzedałem ostatnio 2 razy słuchawki za sporą kwotę, kupujący o to pytał a ja przedstawiłem powód dlaczego nie używam i się zgodził. Może to budzić podejrzenia. Ja nie kupuję od nowych użytkowników olx i tych co nie chcą się spotkać. Ta wysyłka olx jest do bani bo opłata serwisowa może wynosić 20zł czy więcej.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka OLX to żadne bezpieczeństwo dla kupującego a dla sprzedającego może być nawet zagrożeniem/niebezpieczeństwo, kto poczytał ten wie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Dirian said:

U mnie przeszedł dowód z zasłoniętymi danymi, tzn. pesel i nr dowodu. 

 

u ciebie przeszedł, u setek innych zapewne również a u przynajmniej takiej samej liczby nie. rodo srodo, po wprowadzeniu tej gunwoochrony liczba miejsc w których trzeba się legitymować wzrosła niepomiernie i ciągle rośnie (ostatnio: u pani w aptece jak chcemy kupić środki dezynfekcyjne na bazie etanolu o stężeniu pow. 50% skażone ipa i/lub alko benzylowym). o aferze z księgami wieczystymi szkoda gadać gdzie dane wrażliwe można było spokojnie wyciągnąć pośrednio z informacji wrzuconych na geoportal2).

 

tęskno mi do lat sprzed 2016 gdzie nikt nie robił problemów (np allegro) albo przynajmniej lat sprzed 2021 gdzie limit który wbija wymogi kyc aml został obniżony piętnasto(!)krotnie.

 

a hotele faktycznie przeginają.

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fero415 napisał:

tęskno mi do lat sprzed 2016 gdzie nikt nie robił problemów (np allegro) albo przynajmniej lat sprzed 2021 gdzie limit który wbija wymogi kyc aml został obniżony piętnasto(!)krotnie.

 

Zgadzam się, mi się akurat przyfarciło - ale zawsze warto spróbować. 

 

Niestety czasy prostej sprzedaży minęły. OLX - kombinacje. Allegro - drogie prowizje i coraz mniejsze zainteresowanie. Forum - prawie zerowe zainteresowanie 😵

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zamawiałem na Shopee i póki co bez problemów. Przesyłki dużo szybsze niż Ali.

Raz przyszedł mi niedziałający hub, nagrałem filmik na dowód i oddali kasę po kilku dniach.

Jedyne co, to czytałem opinie kart SD, że jak przyślą podróbę o zaniżonej pojemności, to nie zwracają kasy.

Edytowane przez Jot R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał:

Tego typu rzeczy jak karty pamięci to i tak lepiej kupować z oficjalnych źródeł, bez sensu kombinować bo skośnoocy przyjaciele wielbią się w ich podrabianiu. 
 

Zgadza się. Napisałem o tym, tylko żeby uczulić, że nie wszystkie reklamacje uznają, mimo dowodów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności