Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe 700zł. 😆 Tyle, że do nowych to im duuużo brakuje, ja bym za taki stan nawet 200zł nie dał, a co dopiero 400zł. Całe pokiereszowane, a ten model do delikatnych nie należy, więc sporo przeszły - masakra, żeby chociaż je umył, ale gdzie tam, po co. 😆

 

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-beyerdynamic-dt-250-cena-sklepowa-700-CID99-IDK6wF4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pady wyglądają bardziej jakby nałykały się kurzu, niż na zużyte. Jest to różnica, aczkolwiek nadal sprzedający powinien opisać uczciwie - albo wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, timecage napisał:

Te pady wyglądają bardziej jakby nałykały się kurzu, niż na zużyte. Jest to różnica, aczkolwiek nadal sprzedający powinien opisać uczciwie - albo wyczyścić.

Ten zaciek z potu (?), jest mało estetyczny, a co dopiero higieniczny.. blehh. A pady są dosyć sztywne, jako nowe, więc na pewno spłaszczenie widoczne na załączonym zdjęciu, nie wynika z kilkurazowego użycia. Gwarantuję, że mało kto chciałby je w takim stanie założyć na głowę, może poza bezdomnym. :)  

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka sytuacja. Kupiłem obiektyw w komplecie z innymi duperelami np. niepotrzebnym mi body na OLX. Obiektyw miał być czysty. Okazało się, że jest tak czysty, że szkoda gadać. Mgła na fotach. Sprzedający na widok zdjęć obiektywu stwierdził nagle, że taki dostał z serwisu. Czyli w momencie wystawiania oferty i sprzedaży wiedział o wadzie, że jest syf na szkłach i jest bezużyteczny, a pisał, że czyste w ofercie. Gdy mu podesłałem zdjęcia porównawcze stwierdził, że dziwne. Że u niego było ok.  W body była karta, a tam jakieś foty z początku rok i to ma być dowód, że było ok. Jasne, może w marcu (o ile to ten same egzemplarz obiektywu i to jego foty), a nie w momencie sprzedaży we wrześniu.
Jak dla mnie to cały czas kłamie i nie mam podstaw aby mu wierzyć. Ale zgodził się na zwrot. Ja mówię, że za pobraniem. On na to zapytał się mnie czy mogę wystawić ofertę na OLX z tymi samymi zdjęciami co były w jego ofercie i to odkupi, bo wysyłka za piątaka a nie za ok. 20zł lub więcej.

I teraz pytanie, bo nie mam doświadczenia w oszustwach. Jest tutaj gdzieś haczyk? To jakaś typowa zagrywka na OLX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wystawisz z opcją "przesyłka OLX", to są dwie opcje:

  - gość odbierze i potwierdzi, że z przedmiotem jest wszystko ok (ma na to 24h), a Ty dostaniesz kasę

  - gość odbierze paczkę i zgłosi do OLX, że z zakupionym przedmiotem nie jest ok, wtedy OLX blokuje wypłatę - co dalej, nie wiem, musiałbyś doczytać w regulaminie.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight

Trzecia opcja odbierze, nie potwierdzi i po 24h zostanie zlecona wypłata. 

 

Czytałem i można zgłosić jedną z dwóch opcji

1) przesyłka pusta

2) towar zupełnie inny niż zamawiany np. żelazko zamiast laptopa

 

Niekompletność, niesprawność nie jest rozpatrywana przez olx i automatycznie odrzucana. 

 

Kupiłem na OLX DAPa ze słuchawkami w zestawie. Przyszła paczka z samym DAPem. Zablokowałem sprzedającemu wypłatę w 24h i jako powód reklamacji wybrałem opcję nr 2 podając w szczegółach niekompletność. Sprzedający na drugi dzień wysłał drugą przesyłkę i przepraszał. W zaufaniu od razu napisałem żeby mu odblokowali i wypłacili środki. W ten sam dzień OLX odpisał, że dziękują za zgłoszenie. Trzy dni później dopiero odrzucili moją reklamację i automatycznie wypłacili środki sprzedającemu. Dosłane słuchawki były OK.

 

W rodzinie mieli podobny problem jak @bob2000 i załatwili w ten sam sposób sprzedając przez olx. Wszystko przebiegło po myśli ale trzeba być ostrożnym i "wybadać" sprzedającego najlepiej w rozmowie telefonicznej.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Te zgłoszenia wiem jak działają. Tak jak piszecie, można zgłosić jak przesyłka jest pusta albo są kartofle zamiast rzepaku ;). Niezgodność z opisem odrzucą, jest o tym info na stronie. W tej sytuacji dogaduj się albo do sądu. Zastanawiam się czy taki zwrot przez ofertę OLX nie jest czymś w rodzaju jakieś sposobu na przechytrzenie systemu w stylu na wnuczka czy coś  ;) Jakiś sposób na oszukanie OLX i mnie. W sumie mogę wystawić ze swoimi fotami i opisem co jest nie tak. A jak zgłosi, że w środku nic nie ma to będą jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ustrzec się przed ew. brakiem odbioru paczki za pobraniem, warto zawczasu pobrać zadatek na konto w jakiejś części np. 50 zł, który ew. będzie na pokrycie kosztów przesyłki zwrotnej.

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ciekawe w sumie jak jest, kiedy sprzedawca - widzę to na AliExpress - sprzedaje prawie na 100% podróby, bo tam firmowe kable chodzą po kosztach 100 zł, kiedy np. kabel kosztuje 2000 zł czy tego typu ceny. No i to że wyrób jest podróbą w sumie może nieraz nie tak łatwo udowodnić. Ja póki co nie zamierzam tam kupować i mam rozsądek, że widząc cenę "oryginalnego" kabla za parę(naście) razy mniejszą kwotę niż oryginał nie kupię takiego kabla.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kuba_622 napisał:

No to super ta "ochrona sprzedającego" z OLX. Wychodzi na to, że jak kupisz popsuty DAP, to powinieneś zgłosić, że dostałeś żelazko :D

Tzn. ochrona kupującego bo ochrony sprzedającego na razie brak :D 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Introverder napisał:

że widząc cenę "oryginalnego" kabla za parę(naście) razy mniejszą kwotę niż oryginał nie kupię takiego kabla.

Może to oryginał tylko sprzedawany prosto z fabryki, bez pośrednictwa tego kto zlecił jego zrobienie i naklejenie logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak zapytam z ciekawości, allegro lokalnie działa tak samo jak allegro? Wiem dziwnie brzmi... 
Czy oba rządzą się, jakby swoimi prawami? 
Słyszałem, że na allegro można użyć opcji, że "oszustwo", czy jakoś tak. A na allegro lokalnie tego nie ma. 
Nigdy mi się nie zdarzyły jakieś takie dziwne rzeczy na allegro, dlatego nie wiem. Ale może ktoś się orientuje w temacie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jad szopa napisał:

Tak zapytam z ciekawości, allegro lokalnie działa tak samo jak allegro? Wiem dziwnie brzmi... 
Czy oba rządzą się, jakby swoimi prawami? 
Słyszałem, że na allegro można użyć opcji, że "oszustwo", czy jakoś tak. A na allegro lokalnie tego nie ma. 
Nigdy mi się nie zdarzyły jakieś takie dziwne rzeczy na allegro, dlatego nie wiem. Ale może ktoś się orientuje w temacie. 
 

Na allegro lokalnie też działa program ochrony kupujących.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-i-bezpieczenstwo-na-allegro-lokalnie/bezpieczenstwo-zakupow-na-allegro-lokalnie-YLD7Z92ldsn

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Najner napisał:

Żeby się na to nabrać to trzeba być bardzo naiwnym i nie mieć doświadczenia z płaceniem online. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spark13 napisał:

Żeby się na to nabrać to trzeba być bardzo naiwnym i nie mieć doświadczenia z płaceniem online. 

 

 

 

 

Tak. Ale na forum są też nieco starsi i mniej ogarniający użytkownicy, którzy mogą myśleć, że na allegro jest bezpieczniej niż na olx :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba się jeszcze do wątku nie kwalifikuje, ale jak to być powinno? - sprzedałem przedmiot na allegro lokalnie, kupujący rzekomo dokonał wpłaty wczoraj wieczorem przez blika. Nie widzę jeszcze wpłaty na koncie allegro. Zwykle przy sprzedaży na allegro i wpłacie po zakupie pieniądze były od razu widoczne w moim rozliczeniu allegro. Cos się zmieniło, czeka się teraz dłuzej? Allegro mówi, zeby kontaktować się ze sprzedającym, no ale ten niby zapłacił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, euter napisał:

@dj1978 Kasa na koncie allegro jest widoczna od razu po wpłacie przez kupującego.

tak mi się też zdawało. Czyli sprzedający niech najlepiej sprawdzi, czy kasa od niego wyszła. Wiem, że przy braku wpłaty allegro wznowi ogłoszenie, ale chyba szkoda czasu na takie czekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, euter napisał:

@dj1978 Kasa na koncie allegro jest widoczna od razu po wpłacie przez kupującego.

Na Allegro Lokalnie też? 

3 godziny temu, dj1978 napisał:

Wiem, że przy braku wpłaty allegro wznowi ogłoszenie, ale chyba szkoda czasu na takie czekanie.

Może być wałek. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, neonlight napisał:

Na Allegro Lokalnie też?

Na koncie Allegro. Allegro Lokalnie nie jest w pełni oddzielonym/niezależnym serwisem i prowizje od sprzedaży jak i stan wpłat od kupujących sprawdza się na Allegro.:)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności