Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Olx kupiłem:

Słuchawki (na szczęście @espe0 udało się je naprawić)

Dyskografię ACDC (połowa płyt dziurawych, tzn podrapana na wylot strona z farbą, sito!). Sprzedawca zapewniał mnie ze zwróci pieniądze i na zapewnieniach się skończyło. 

Nauczyło mnie to nie kupować nic w tym serwisie jeżeli nie mogę towaru odebrać osobiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, waski napisał:

Na Olx od jakiegoś czasu działają "płatności Olx".

Udało mi się tak już sprzedać kilka przedmiotów, w tym dwie pary słuchawek. Całkiem fajna opcja, natomiast na pewno warto uważać na to, kto od nas kupuje. Kasę dostajemy dopiero po tym, jak kupujący odbierze sprzęt i potwierdzi w aplikacji, że wszystko jest w porządku. Na pewno sporo cwaniaczków będzie chciało to wykorzystać. Ja rozmawiałem z kupującymi przez telefon, sprawdziłem czas działania kont i poszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał:

Revolut też chyba daje ochronę? Właśnie chcę wysłać sporo kasy do Niemca i się cykam bo konto PP mam zablokowane.

Nie, chyba że używasz revoluta płacą przez paypala ale to wtedy revolut Ci tylko daje lepszy kurs wymiany walut. Jak płacisz w PLN to nic Ci revolut nie daje.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z revolutem to sie kompletnie nie ma czego obawiać, dla mnie to jedna z najbezpieczniejszych form płatności.Jedyne co Cie baron może wkurzyć to fakt że możesz trafić na tymczasową blokade środków jak prześlesz albo dostaniesz kwote >10k.Mi blokneli na 15k, taki mają regulamin.Przeciwdziałanie prania brudnych pieniędzy czy coś takiego, musiałem udowodnić że mam zarobki i odblokowali.Teraz już sobie uaktualniłem konto do wersji metal i to jest najlepszy portfel jaki miałem.Możliwość wymiany walut to jest sztosik dla mnie, świetne kursy,  bardzo szybka i responsywna apka.Tylko to losowe blokowanie jest słabe.Ale na 90% Ci sie uda normalnie wysłać czy tam odebrać.Ja od tamtego momentu już nie mam żadnych problemów 

 

korzystam z paypall, ecopayz, skrill i revolut dla mnie najlepszy

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vonBaron napisał:

To czemu nim wszyscy płacą i tak chwalą skoro żadnej ochrony się nie ma?

Bo masz dobre kursy wymiany walut, a płacąc na jakimś amazonie czy za kawe w innym kraju to nie potrzebujesz ochrony. Jak jednak kupujesz z ogłoszenia np na headfi to paypal to jedyna sensowna czyli bezpieczna opcja. Master card i Visa mają chargeback ale to jest upierdliwe i może być problem jak kupiłeś coś z drugiego końca świata. Sam revolut chyba nie oferuje żadnej specjalnej ochrony w momencie w którym ktoś nie wysłał Ci tego co chciałeś lub przysłał co innego i udaje głupa.

 

Z ochroną kupujących na allegro musisz iść na policje i allegro odda Ci pieniądze a na paypalu zgłaszasz spór i też Ci zwrócą pieniądze (dlatego kroją tą prowizje). Jak wybierzesz wysyłke pieniędzy do "rodzina i przyjaciele" to w paypalu też nie masz ochrony tyle że wtedy to jest za darmo.

 

@deftones9 nie no revolut jest bezpieczny jak chcesz mi przesłać pieniądze to je dostane ale jak ja nie wyśle Ci przedmiotu za który zapłaciłeś to co wtedy?

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jo racja, revolut też generalnie nie służy do płacenia za zakupione przedmioty na aukcjach internetowych, on ma zupełnie inne przeznaczenie.Zazwyczaj jak już korzystamy z allegro czy ebay to używamy wbudowanych systemów zabezpieczeń.

Tylko ja sie zastanawiam po co Baron siedzi cały czas na tym cholernym olx i poluje na grafike.Przecież już raz dał sie oskrobać.Baron? czas wyciągnąć wnioski chłopie.Masz od tego allegro, jest mnóstwo aukcji i można upolować dobre karty w dobrych cenach.Daj se spokój z olx, tam 80% sprzedających grafike to oszuści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, deftones9 napisał:

no jo racja, revolut też generalnie nie służy do płacenia za zakupione przedmioty na aukcjach internetowych, on ma zupełnie inne przeznaczenie.Zazwyczaj jak już korzystamy z allegro czy ebay to używamy wbudowanych systemów zabezpieczeń.

Tylko ja sie zastanawiam po co Baron siedzi cały czas na tym cholernym olx i poluje na grafike.Przecież już raz dał sie oskrobać.Baron? czas wyciągnąć wnioski chłopie.Masz od tego allegro, jest mnóstwo aukcji i można upolować dobre karty w dobrych cenach.Daj se spokój z olx, tam 80% sprzedających grafike to oszuści

Po prostu poluję na oszustów ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron ja całego kompa będę wymieniał ale bezsensu teraz karty kupować. Trzeba poczekać na dostępność nowych RTXów 3000 i big navi w grudniu ma też być (oby) w sklepach. Nawet jak ich nie chcesz to starsze też pójdą w dół jak się już będzie dało kupić nowe bo narazie to nvidia premierowała już 4 karty ale żadnej się kupić nie da :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawnale ja nie chcę rtx 3xxx bo i tak procek będzie ograniczał. Szukam używanego GTX 1080Ti lub RTX 2080.

Były już dwie takie karty w fajnej cenie niedaleko mnie ale w obu przypadkach był to scam.

Obecnie wolę kupić coś od kogoś z zza granicy bo u nas to większość cwaniaków i krętaczy.

Zerknąłem na ceny tych kart na allero i się za głowę złapałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie wydymali pierwszy raz od 13lat na discogs :D 15płyt na które sie paliłem jak głupi, same ******ste wydania w stanie mint, książeczki jak nowe, płytki jak nowe.No i mijają 3 tygodnie i typa blokneli.Sprawa już zgłoszona i czekam na zwrocik na paypall ;)

Tak czy siak polecam discogs, ludzie tam mają praktycznie wszystko, czasami są świetne ceny a czasami trzeba poprostu zagadać i można sie fajnie utargować.Szczególnie dla kolekcjonerów vinyli to jest strona konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2020 o 16:12, vonBaron napisał:

@Spawnale ja nie chcę rtx 3xxx bo i tak procek będzie ograniczał. Szukam używanego GTX 1080Ti lub RTX 2080.

Były już dwie takie karty w fajnej cenie niedaleko mnie ale w obu przypadkach był to scam.

Obecnie wolę kupić coś od kogoś z zza granicy bo u nas to większość cwaniaków i krętaczy.

Zerknąłem na ceny tych kart na allero i się za głowę złapałem...

Pomijając obecna problemy z dostępnością, to patrząc po cenach używanych RTX 2080 Super na olx... Kompletnie nie rozumiem i nie wiem, jaki jest sens kupowania RTX 2080 Super :D Przecież to czyste wywalanie hajsu w błoto. Najtańsze RTX 2080 Super są za 2500-2600zł, a w granicach 3000zł są już RTX 3070 Gaming X Trio na ten przykład. Wąskie gardło wąskim gardłem, ale stosunek cena/wydajność wypada tak absurdalnie kiepsko na niekorzyść RTX2080 Super, że to się w pale nie mieści :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie. Mam możliwość zakupu Beyerdynamic'ów Xelento. Sprzedający podesłał mi dowód zakupu z Niemieckiego Amazona. Niby wszystko ok. Ale czy jest pewność, że te sprzedawane na Amazon są oryginalne albo czy da się sprawdzić jakoś ich pochodzenie po numerze seryjnym który widnieje na kopułkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcelmtbmx napisał:

Pytanie. Mam możliwość zakupu Beyerdynamic'ów Xelento. Sprzedający podesłał mi dowód zakupu z Niemieckiego Amazona. Niby wszystko ok. Ale czy jest pewność, że te sprzedawane na Amazon są oryginalne albo czy da się sprawdzić jakoś ich pochodzenie po numerze seryjnym który widnieje na kopułkach? 

Możesz to chyba sprawdzić bezpośrednio u źródła, czyli w Beyerdynamic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marcelmtbmx napisał:

Pytanie. Mam możliwość zakupu Beyerdynamic'ów Xelento. Sprzedający podesłał mi dowód zakupu z Niemieckiego Amazona. Niby wszystko ok. Ale czy jest pewność, że te sprzedawane na Amazon są oryginalne albo czy da się sprawdzić jakoś ich pochodzenie po numerze seryjnym który widnieje na kopułkach? 

 

To zależy czy były sprzedawane przez Amazon Warehouse, czy przez pośrednika. A i wtedy nie masz pewności, chyba że na dowodzie zakupu jest numer seryjny, oczywiście zgodny z tym ze słuchawek. Jeśli nie ma numeru seryjnego, to nie masz pewności czy to dokument od tego egzemplarza. Więc nadal nic nie wiesz.

Jeśli masz numer seryjny z kopułek, sprawdź go w necie czy nie wypłynął gdzieś w którejś wyszukiwarce. Jeśli występuje w wyszukiwarkach internetowych, znaczy klon z oryginała.

Generalnie do Xelento to należy podchodzić jak pies do jeża, bo podrabiają ten model na potęgę. A już szczególnie jeśli kupujesz na odległość i nie możesz ich obejrzeć i posłuchać wcześniej. 
Mając je w rękach, warto pomierzyć impedancję, to najczęstszy, "na pierwszy rzut oka" znaczy miernika w tym przypadku,  parametr, który się nie zgadza w klonach.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SlawekR napisał:

 

To zależy czy były sprzedawane przez Amazon Warehouse, czy przez pośrednika. A i wtedy nie masz pewności, chyba że na dowodzie zakupu jest numer seryjny, oczywiście zgodny z tym ze słuchawek. Jeśli nie ma numeru seryjnego, to nie masz pewności czy to dokument od tego egzemplarza. Więc nadal nic nie wiesz.

Jeśli masz numer seryjny z kopułek, sprawdź go w necie czy nie wypłynął gdzieś w którejś wyszukiwarce. Jeśli występuje w wyszukiwarkach internetowych, znaczy klon z oryginała.

Generalnie do Xelento to należy podchodzić jak pies do jeża, bo podrabiają ten model na potęgę. A już szczególnie jeśli kupujesz na odległość i nie możesz ich obejrzeć i posłuchać wcześniej. 
Mając je w rękach, warto pomierzyć impedancję, to najczęstszy, "na pierwszy rzut oka" znaczy miernika w tym przypadku,  parametr, który się nie zgadza w klonach.

Potwierdzenie wygląda tak (załącznik).

XELENTO.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakup z Amazonu, znaczy oni firmuja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio można powiedzieć już, że były LCD-X na OLX za 2800 :
https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-wokoluszne-audeze-lcd-x-CID751-IDJhhwX.html

To piszę do typa żeby podał nr telefonu to zadzwonię i odbiorę osobiście bo jestem z okolic, a faktycznie dzieli nas 400km. Odpisał, że tylko wysyłka. No to ja, że trzeba to w takim układzie zweryfikować. Mam nadzieję że do tej pory nie zdążył naciągnąć nikogo. Jego reszta ogłoszeń wiele mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, cpu1 napisał:

Ostatnio można powiedzieć już, że były LCD-X na OLX za 2800 :
https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-wokoluszne-audeze-lcd-x-CID751-IDJhhwX.html

To piszę do typa żeby podał nr telefonu to zadzwonię i odbiorę osobiście bo jestem z okolic, a faktycznie dzieli nas 400km. Odpisał, że tylko wysyłka. No to ja, że trzeba to w takim układzie zweryfikować. Mam nadzieję że do tej pory nie zdążył naciągnąć nikogo. Jego reszta ogłoszeń wiele mówi.

Trzeba mieć niedo@#$&?%e mózgowe żeby przelać komuś 2800 pln w ciemno. 

 

 

Nie to nie jest naciąganie a tylko i wyłącznie "naturalna selekcja" 

 

 

Tępe dzidy nabierają się na *syna Clinta Eastwooda i przelewają 0,6 mln PLN czy amerykańskiego żołnierza" (kilka bab uwierzyło w tą bajkę i przelano kilkaset tysięcy złotych ) 

 

To dowód że są takim cymbałom pieniądze są po prostu zbędne. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności