Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, deftones9 napisał:

Czwarta aukcja w ciagu miesiaca jak wygrywa u mnie jakaś osoba o nicku clientXXXXX i czwarty raz okazuje sie być czechem i nie wpłaca pieniędzy.Dwie pierwsze tego samego dnia po zgłoszeniu do allegro zostały odrazu zablokowane, dzisiaj kupił u mnie koleś z Zgorzelca o nazwisku Jarozz i odrazu wydało mi sie podejrzane, napisałem do allegor i czekam.Na bank dostanie bloka.Jakieś fatum ostatnio z tymi osobami o nicku clientXXXX(x - losowa liczba)

Bo to wszystko są osoby, które kupują bez rejestracji. Od kiedy allegro zrezygnowały z komentarzy od sprzedających, a potem pozwoliło na zakupy osobom niezarejestrowanym to zrobił się niezły syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, vonBaron napisał:

 

Wyjątkowo głupi sposób oszustwa.. wystarczy spojrzeć na pozostałe ogłoszenia i widać jak na dłoni multikonto/a, które sztucznie podbiły ceny do równych 9000 zł, że niby taka okazja, że nic tylko się bić.. Allegro powinno to zdjąć od razu i przywalić mu prowizję od wszystkich aukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wyjątkowo głupi sposób oszustwa.. wystarczy spojrzeć na pozostałe ogłoszenia i widać jak na dłoni multikonto/a, które sztucznie podbiły ceny do równych 9000 zł, że niby taka okazja, że nic tylko się bić.. Allegro powinno to zdjąć od razu i przywalić mu prowizję od wszystkich aukcji.
 
Allegro się cieszy jeśli wyjdzie prowizja od sprzedaży, więc po co zdejmować? Jest jeleń to go kroimy.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, retter napisał:

Allegro się cieszy jeśli wyjdzie prowizja od sprzedaży, więc po co zdejmować? Jest jeleń to go kroimy.

emoji869.pngemoji23.pngemoji2937.png
 

 

Pisałem do tego gościa. On sam tego nie robił, zgłosił to do Allegro. Jakieś konto w nocy podbiło mu ceny wszystkich produktów do 9000 zł, a on nawet nie wie jakie, ma tylko maila. Czeka na wyjaśnienia od Allegro i zastanawia się czy te aukcje usuwać czy oni usuną mu te podbitki na licytacjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. Sprzedałem tydzień temu kupione tu na forum słuchawki DT990 ed wraz z O2. Dziś dostałem od nabywcy informację, że tydzień słuchał i słuchał i słyszy, że słuchawki grają nie równo, do tego jedna mu buczy. Przy zakupie sprawdzał sprzęt, ( minutkę, bo uznał, że jest ok - ja go nie poganiałem). Może mu się nie spodobały, może tak testował, że zepsuł, może podmienił przetwornik, może zepsuł bo mu się nie podobały, aj akiś powód mieć do ich zwrotu. Nie wiem i nie chcę wiedzieć za bardzo. Odpisałem mu co o tym myślę oraz to, że oddam mu kasę, a on mi sprzęt. Po co to piszę. Ano po to. Nawet w takich małych transakcjach widzę, że trzeba pisać umowę kupna-sprzedaży przy odbiorze osobistym. Przy wysyłce dokładnie obfotografować sprzęt,. Po prostu zabezpieczyć siebie jak się da.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafacio napisał:

Taka sytuacja. Sprzedałem tydzień temu kupione tu na forum słuchawki DT990 ed wraz z O2. Dziś dostałem od nabywcy informację, że tydzień słuchał i słuchał i słyszy, że słuchawki grają nie równo, do tego jedna mu buczy. Przy zakupie sprawdzał sprzęt, ( minutkę, bo uznał, że jest ok - ja go nie poganiałem). Może mu się nie spodobały, może tak testował, że zepsuł, może podmienił przetwornik, może zepsuł bo mu się nie podobały, aj akiś powód mieć do ich zwrotu. Nie wiem i nie chcę wiedzieć za bardzo. Odpisałem mu co o tym myślę oraz to, że oddam mu kasę, a on mi sprzęt. Po co to piszę. Ano po to. Nawet w takich małych transakcjach widzę, że trzeba pisać umowę kupna-sprzedaży przy odbiorze osobistym. Przy wysyłce dokładnie obfotografować sprzęt,. Po prostu zabezpieczyć siebie jak się da.

Co jeśli faktycznie kolo podmienił przetwornik, bądź faktycznie zapsuł? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rafacio napisał:

Taka sytuacja. Sprzedałem tydzień temu kupione tu na forum słuchawki DT990 ed wraz z O2. Dziś dostałem od nabywcy informację, że tydzień słuchał i słuchał i słyszy, że słuchawki grają nie równo, do tego jedna mu buczy. Przy zakupie sprawdzał sprzęt, ( minutkę, bo uznał, że jest ok - ja go nie poganiałem). Może mu się nie spodobały, może tak testował, że zepsuł, może podmienił przetwornik, może zepsuł bo mu się nie podobały, aj akiś powód mieć do ich zwrotu. Nie wiem i nie chcę wiedzieć za bardzo. Odpisałem mu co o tym myślę oraz to, że oddam mu kasę, a on mi sprzęt. Po co to piszę. Ano po to. Nawet w takich małych transakcjach widzę, że trzeba pisać umowę kupna-sprzedaży przy odbiorze osobistym. Przy wysyłce dokładnie obfotografować sprzęt,. Po prostu zabezpieczyć siebie jak się da.

Prowadzisz działalność handlową? Jesli nie nie obowiązuje cię przyjmowanie zwrotu i najlepiej dac 3-dniową gwarancję rozruchową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Prowadzisz działalność handlową? Jesli nie nie obowiązuje cię przyjmowanie zwrotu i najlepiej dac 3-dniową gwarancję rozruchową

 

Nie. W przypadku kupna od osoby prywatnej obowiązuje rękojmia 1 rok. Natomiast w treści aukcji Allegro/ogłoszenia na forum sprzedający może napisać, że ogranicza czas rękojmi do np. 3 dni albo że rękojmia w ogóle nie obowiązuje - kupujący sprawdza sprzęt przy odbiorze, stwierdza że działa poprawnie i dalej już sprzedawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Nie trzeba do tego spisywać umowy kupna-sprzedaży, wystarczy zawrzeć to w treści ogłoszenia.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spark13 napisał:

Co jeśli faktycznie kolo podmienił przetwornik, bądź faktycznie zapsuł? 

Nic. Oddam mu kasę, a słuchawki będą w dziale oddam za darmo.

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

kupujący sprawdza sprzęt przy odbiorze, stwierdza że działa poprawnie i dalej już sprzedawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności

Tak własnie było, ale nie będę się szarpał o kilka stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki. Krótka historia "marketingu" Musician Audio R2R Pegasus za 1100 dolców, który wygląda prawie jak Denafrips Ares. Szukając informacji na temat tego daca natknął się na duży odzew ze strony społeczności, jak na taki noname. Wszystkie komentarze były typu way better than ares II, venus killer itp. Zdziwiło mnie, że sporo osób miało tego daca i mogło porównać z denafrips. A dziś natknąłem się na filimik poniżej.

Musician Audio Pegasus R2R DAC Review1481 × 8334b933e_92d6965e43814733b544a8863512c9c1~

 

Edytowane przez prolim
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, znalazłem nowe słuchawki AKG 240 mkII, jeszcze zapakowane za 199zł i w dodatku na fakturę czyli z gwarancją producenta. Jeśli prywatna osoba by sprzedawała jedną sztukę to rozumiem, ale z korespondencji wynika, że jest tego więcej. Myślicie, że to możliwe? Działalność zarejestrowana z czerwcu, inne przedmioty mają zdjęcia zrobione w tym samym miejscu. Na allegro lokalnie wystawione za 250zł od tego samego sprzedawcy. Może to jakiś świeżak i np. sprowadza na własną rękę i nie płaci cła albo coś podobnego, nie znam się na tym. Ale skąd w takim razie gwarancja?

https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-akg-k-240-mk-ii-CID99-IDFUMgY.html#16d9082677

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wiem, już od samego początku było to podejrzane.

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-msi-gtx-1080-ti-gaming-x-gwarancja-CID99-IDHeRMC.html

Dopiero na kompie widzę że fotki też kradzione...

O już konto usunięte, szybko poszło ;)

Niestety takich oszustw w ciągu miesiąca widziałem chyba z 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności