Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuję u nich sporadycznie, ale od wielu lat. Nigdy nie było problemów.

Nie wykluczam problemów "technicznych" (infrastruktura IT, dostawcy, poświąteczny burdel, itp.), ale wałek to nie jest. Przynajmniej do tej pory nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj sobie komentarze, na pc labie też o nich już pisano.Widocznie miałeś to szczęście.Najbardziej dobija ten brak kontaktu, totalna zlewa czego ja nie cierpie.Napisałem, że czekam do piątku na zwrot a jeśli nie dostane to jade tam osobiście.Nie lubie tego typu sytuacji bo jestem raptus w takich wypadkach i może być nie miło.Nie ma w ogóle mowy o poświątecznym burdelu etc. Stary, mamy 21 wiek, robiłem 6 zamówień przez ostatnie dwa tygodnie w wiekszych polskich sklepach, wszystko przyszło na czas.Nie interesuje mnie w tym wypadku żadna absolutnie wymówka.Ale jeśli naprawdę mieli jakiś problemy to trzeba było napisać a nie codziennie mail o przygotowywaniu wysyłki, o pakowaniu itd.Albo prowadzisz firme rzetelnie i dbasz o klienta albo masz go w dupie i liczysz sie z konsekwencjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9

 

Przytoczyłem jedynie swoje (dobre) doświadczenie z tym sklepem (ostatnie w październiku 2019). 

 

Wiem jaki wiek mamy, ale wiem też jak wiele sklepów nadal wygrzebuje się z poświątecznego burdelu, nota bene, tym większego, im wierszy sukces handlowy odnieśli w grudniu :D 

 

Innymi słowy, wyluzuj i jedź (do nich) ostrożnie :)  

 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
5 minut temu, radzik55 napisał:

Działu nie pomyliłes? 100 taniej niż w innych polskich sklepach raczej do okazji niż oszustw 🤣

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/13/364427.php

Potencjalny oszust, wcześniej ten kabel był na OLX opisany jako 1.5m z wtykiem 6,3mm, po przyjściu paczki okazało się że jest 1m i 3.5mm.

Gość zgodził się na zwrot tyle że na kasę czekam już prawie 2tyg (miną we wtorek), gość się zasłania tym że jeszcze nie ma pieniędzy na koncie (pobranie).

Dobrze że do Żywca mam niedaleko do jeszcze przed świętami mogę mu złożyć wizytę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/13/364427.php

Potencjalny oszust, wcześniej ten kabel był na OLX opisany jako 1.5m z wtykiem 6,3mm, po przyjściu paczki okazało się że jest 1m i 3.5mm.

Gość zgodził się na zwrot tyle że na kasę czekam już prawie 2tyg (miną we wtorek), gość się zasłania tym że jeszcze nie ma pieniędzy na koncie (pobranie).

Dobrze że do Żywca mam niedaleko do jeszcze przed świętami mogę mu złożyć wizytę.

Do tego na hifi podaje lokalizację Żywiec, na OLX natomiast Warszawa Wawer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel Odeslalem na paczkomat w Żywcu, posiadam również jego pełny adres 

Oczywiście zrobiłem mega błąd że nie Odeslalem mu również za pobraniem. 

https://www.olx.pl/oferta/mrspeakers-kabel-sluchawkowy-wywires-platinum-1-0-mb-CID99-IDDaMrK.html

Zmylił mnie certyfikat na którym jest 5 ft i 6,3mm, kabel był ewidentnie skracany i przerabiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

On wysyłał za pobraniem

Jest możliwe, że firma kurierska mimo, że pobrała kasę to nie przekazała nadawcy. Miałem kilka takich spraw, głównie chodziło o jakichś pośredników/małe firmy. Nie zadręczaj się 😉 będzie dobrze, to tylko pieniądze 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 10:49, vonBaron napisał:

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/13/364427.php

Potencjalny oszust, wcześniej ten kabel był na OLX opisany jako 1.5m z wtykiem 6,3mm, po przyjściu paczki okazało się że jest 1m i 3.5mm.

Gość zgodził się na zwrot tyle że na kasę czekam już prawie 2tyg (miną we wtorek), gość się zasłania tym że jeszcze nie ma pieniędzy na koncie (pobranie).

Dobrze że do Żywca mam niedaleko do jeszcze przed świętami mogę mu złożyć wizytę.

Dostałem info od gościa ze wysłał przelew, także alarm odwołany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja tu tylko by zapalić żółte światełko i zachować ostrożność. NIE MAM 100% PEWNOŚCI, ŻE TO SZWINDEL - ALE MAM WĄTPLIWOŚCI, HISTORIA PONIŻEJ.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sluchawki-audioquest-nighthawk-carbon-gwarancja

 

Otóż kupiłem od kolegi te Nighthawki (wydaje mi się, że dokładnie te). Historia jest taka, że były wystawione na licytacji z tym samym opisem i informacją "Jestem skłonny sprzedać od ręki. Proszę o kontakt." 

 

Z racji, że chciałem je szybko nabyć napisałem, dostałem ofertę cenową na którą przystałem i poprosiłem o opcję KT. Tak je nabyłem.

Problem pojawił się z aukcją otóż na allegro lokalnie jak się okazuje nie można ot tak odwołać licytację. Licytacja została zakończona, ale wraz z ofertą końcową 😕 Chłopak napisał do zwycięzcy, trochę się ponoć burzył, ale odpuścił (tyle wiem). Kolega z Bydgoszczy, ja aktualnie na czas korony mieszkam kawałek pod Bydgoszczą, ale okazało się, że będzie koło mnie przejeżdżał, więc umówiliśmy się na odbiór osobisty. Wszystko przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze, gwarancja, cały komplet.

 

Natomiast zapytałem czemu je sprzedaje odrzekł, że są zbyt agresywne. Teraz wątpliwości...po co dwie pary? Skoro posiadałby drugą parę to czy kończyłby licytację, szczególnie, że mu ewidentnie nie odpowiadały?

Czy jest możliwość, że zwycięzca jednak się burzył i aukcję wznowiono i może dlatego jest ponownie dostępna, ale to oznaczałoby, że słuchawek nadal nie ma.

Nie mówię, że to oszustwo, ale poprosiłbym o dodatkowe zdjęcia, jeśli posiada drugą parę powinien takowe dostarczyć. Można też zapytać czemu słuchawki są ponownie dostępne, bo jak mówię już wcześniej to ogłoszenie było dostępne :) 

Allegro zapewne zwróci pieniądze w razie fiaska, ale po co komuś dodatkowe nerwy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wygrałem aukcję za 300zł, i faktycznie trochę się droczyłem z sprzedającym 😋.

Wiedziałem że się dogadał poza allegro, ale jak się kończy aukcję, to się odwołuje oferty.

Czy posiada drugą sztukę, tego nie wiem.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, capriIII napisał:

To ja wygrałem aukcję za 300zł, i faktycznie trochę się droczyłem z sprzedającym 😋.

Wiedziałem że się dogadał poza allegro, ale jak się kończy aukcję, to się odwołuje oferty.

Czy posiada drugą sztukę, tego nie wiem.

Czyli to nie na Twoją prośbę allegro aukcję wznowiło. Ciekawe więc czemu ponownie się pojawiły, bo ja moich zwycięzcy nie wyślę :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro lokalnie jak ktoś kliknie "kup teraz" to transakcja jest blokowana na 5 dni. Po tym czasie jak kupujący nie zapłaci (przez allegro), aukcja jest odblokowana (wznawiana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności