Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił się jaki dziwny kupujący i mylę że na raczej oszustwo ? Miał ktoś taki przypadek ?

yes, am ready to give you $**** for the item,am here to make a legal and secure transaction with you i hope you will do the same with me?. i will like to inform you that i work as a ship captain and am buying it for my Family in United state,so i will be the one responsible for the pick up and delivery stuff,i already have a shipping company,the shipping agent will come over to your location to pick up the item from you after i have made the payment to you, kindly get back to me with your  full name  and address so that i can forward it to the shipping company to calculate the shipping fees for me
 
Name:
Direction:
City:
State:
zip code:
Country:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi. Nie wiem po co im te dane ale widocznie do czegoś potem wykorzystują.
Podaj fake albo odpuść.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie , ale na 90% przekręt , właśnie czytam o podobnej sytuacji , jakiś gość odebrał towar i pokazał potwierdzenie  i tyle ....  kasy nigdy nie zobaczył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu była mowa o oszustach, którzy brali tak auta. Nie wiem na jaki sposób płatności się umówiłeś, ale niektóre znane i popularne metody pozwalają na cofnięcie kasy. W każdym razie pojawiała się wiadomość, że ktoś bierze to z góry ale nie ma jak tego odebrać. Sprzedawca był zadowolony, że ma kupca, a na miejscu zjawiał się koleś "przyjaciel rodziny kupującego" z zagranicy i brał auto z pocałowaniem ręki. Później okazywało się, że płatność była cofnieta i tyle bylo z całej transakcji. Ani towaru, ani kasy.

 

Tak na pierwszy rzut oka - facet pisze, że to on jest odpowiedzialny za odbiór towaru a potem jest informacja, ze odbierze to ktoś inny. Druga rzecz - jak ktoś zaznacza, że chce dokonać bezpiecznej i legalnej transakcji kupując słuchawki(!) to znak, że trzeba uciekać.

 

Swego czasu miałem do sprzedaży parę przedmiotów wirtualnych (czyli dochodzenie ewentualnych strat byłoby ciężkie) i zawsze sprawa była taka sama - odwracanie kota ogonem, że on nie chce być oszukany i pod przykrywką zabezpieczenia własnych interesów nakłaniał do działań zwyczajnie głupich. Szkoda twojego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak koleś ma wystawioną rzecz na olx i allegro i na olx twierdzi, że przedmiot został sprzedany a na allegro przy mojej propozycji zakupu nadal uważa, że przedmiot jest aktualny i chce za to pieniądze to chyba coś jest nie teges no nie? 

rozjaśnie - jedna i ta sama rzecz, te same zdjęcia i na olx i na allegro.Na olx jak zapytam czy aktualne to twierdzi, że nie aktualne.Na allegro jak zapytam o to samo to twierdzi, że aktualne... dodam że jest to allegro lokalne

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deftones9 napisał:

Cześć, jak koleś ma wystawioną rzecz na olx i allegro i na olx twierdzi, że przedmiot został sprzedany a na allegro przy mojej propozycji zakupu nadal uważa, że przedmiot jest aktualny i chce za to pieniądze to chyba coś jest nie teges no nie? 

rozjaśnie - jedna i ta sama rzecz, te same zdjęcia i na olx i na allegro.Na olx jak zapytam czy aktualne to twierdzi, że nie aktualne.Na allegro jak zapytam o to samo to twierdzi, że aktualne... dodam że jest to allegro lokalne

Wszystko zależy od stanu kwantowego przedmiotu. Ewentualnie mamy do czynienia z osobowością dwubiegunową. Bo to, że to oszust, to pewnie nikt nie wierzy :D

 

Mnie łoszukała na alledrogo niejaka spółka fdx_pl. Kupiłem mamie telefon na prezent świąteczny i nie dotarł :P Konto 11k pozytywów przy 200 neg. W końcu odważyłem się wszcząć spór i okazało się, że konto zawieszone od jakiegoś czasu i nie byłem jedyny... Chyba exit scam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deftones9 napisał:

Cześć, jak koleś ma wystawioną rzecz na olx i allegro i na olx twierdzi, że przedmiot został sprzedany a na allegro przy mojej propozycji zakupu nadal uważa, że przedmiot jest aktualny i chce za to pieniądze to chyba coś jest nie teges no nie? ...

 

Spytaj sprzedającego. Jeżeli nic nie odpowie, olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Mnie łoszukała na alledrogo niejaka spółka fdx_pl. Kupiłem mamie telefon na prezent świąteczny i nie dotarł Konto 11k pozytywów przy 200 neg. W końcu odważyłem się wszcząć spór i okazało się, że konto zawieszone od jakiegoś czasu i nie byłem jedyny... Chyba exit scam.


Miałem nieprzyjemność z nimi kontaktu, kupiłem, obsługa upierdliwa, oddałem ale z wielkim uporem. Tak dużym że więcej nić nie kupię. Odradzam!

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, krz napisał:

Takie coś dzisiaj dostałem ;)

 

Capture+_2020-01-07-11-20-05.png

 

 

Osobnik przeprasza, że pracuje jako kapitan statku. I że ma dostęp tylko do swojego e-maila. Ojej. 

 

No trudno, stało się. Mnie jest także bardzo przykro z tego powodu, że jest kapitanem statku i ma dostęp tylko do swojego maila, ale musimy żyć z tym dalej. Lajfs gołon.

 

Ale uszy do góry kapitanie statku! Zawsze można zmienić zawód i zostać złodziejem, albo oszustem i mieć dostęp także do cudzych e-maili. Nie? 

 

 

 

 

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, krz napisał:

Takie coś dzisiaj dostałem ;)

 

Capture+_2020-01-07-11-20-05.png

 

A później napisze do Ciebie, że on tym statkiem płynie już po Twój przedmiot i podpłynie pod samo okno tylko wpłać mu na paliwo do statku przez Western Union...

 

Nigeryjskie przekręty... :D 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ryankgb napisał:

 

A później napisze do Ciebie, że on tym statkiem płynie już po Twój przedmiot i podpłynie pod samo okno tylko wpłać mu na paliwo do statku przez Western Union...

 

Nigeryjskie przekręty... :D 

 

Odpisz mu tak:

 

Przepraszam, że jestem pilotem śmigłowca i niestety nie mam dostępu do swojego e-maila, więc nie mogę odpisać.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wpisać mail, niech google zapamięta. Wtedy znajdzie, jak tu: https://www.audiostereo.pl/topic/123508-nasze-aukcje-na-allegro-i-ebay/?do=findComment&comment=4710190 

Zacytuję dla "potomnych": 

"Witam, Jestem zainteresowany zakupem tego produktu od Ciebie, czy nadal masz go na sprzedaż, proszę o kontakt pod adresem (stellajamie@yahoo.com) w celu dalszej rozmowy. Pracuję jako kapitan statku i nie mogę nawiązywać połączeń o charakterze mojej pracy, mam dostęp tylko do mojego adresu e-mail"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, d_nac napisał:

Słyszałem o tym (też pracownik na statku - pewnie żeby nie mógł odebrać osobiście) - potem napisze, że opłaci PayPalem (żeby móc wycofać płatność) i przyśle kogoś od siebie po odbiór (żeby nie dało się namierzyć miejsca wysyłki). Nie odpisywałbym nawet :) 

 

Na tym Audiostereo pisali, że na maila wysyła fałszywe potwierdzenie wysłania przelewu PayPal, a jak klikniesz w link z maila to wyskakuje fałszywa strona PayPala gdzie hasełka wędrują do naszego El Marino, a pieniądze z konta jak ryby w siatkę na połowie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryankgb napisał:

 

Na tym Audiostereo pisali, że na maila wysyła fałszywe potwierdzenie wysłania przelewu PayPal, a jak klikniesz w link z maila to wyskakuje fałszywa strona PayPala gdzie hasełka wędrują do naszego El Marino, a pieniądze z konta jak ryby w siatkę na połowie! 

 

Może warto popytać dzieci jak działać w sieci :D 

 

A tak na poważnie, klikasz na kłódeczkę przy adresie strony i sprawdzasz certyfikat.

pp.JPG

 

No i co oczywiste, strony otwierasz używając oryginalnych adresów (publikowanych przez właścicieli domen), a nie z podesłanych linków. Szczególnie jeżeli to są strony z usługami finansowymi (PayPal, banki, biura maklerskie, itp.).

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marek_m napisał:

 

Może warto popytać dzieci jak działać w sieci :D 

 

A tak na poważnie, klikasz na kłódeczkę przy adresie strony i sprawdzasz certyfikat.

pp.JPG

 

No i co oczywiste, strony otwierasz używając swoich adresów a nie z podesłanych linków. Szczególnie jeżeli to są strony z usługami finansowymi (PayPal, banki, biura maklerskie, itp.).

 

 

 

Ja to wiem i nie nabrałbym się na to nigdy :D Są jednak ludzie, którzy nie zwracają uwagi na takie rzeczy i potem jest płacz, a ja napisałem tylko co pisali na Audiostereo w kontekście tego konkretnego przekrętu i w jaki sposób to działa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://kupcochcesz.pl/

Nigdy nie kupujcie i poinformujcie znajomych. Dostałem używany wzmacniacz (rysy, trochę zużyta bateria) jako nowy, a gdy zwróciłem na 14 dniowy zwrot odjął połowę ceny jako wynikającą z użytkowania. Nie zostawię tego, choć to tylko 200 zł, wyślę wezwanie do zapłaty i zgłoszę do UOKiK, ale pewnie nic się nie da zrobić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.net-s.pl/

 

Kupiłem trzy dyski, dwa w morele, jeden w wyżej wymienionym sklepie bo akurat morele nie mieli.Dysk kupiony dwa tygodnie temu, do tej pory nie otrzymałem dysku i zwrotu kasy.Kontakt katastrofalny, zadzwonisz to zostajesz przekierowany na maila bo kontakt telefoniczny niby niemożliwy.Na razie jeszcze nic nie zrobiłem z tym ale w sobote sie wybieram osobiście bo mam niecałe 80km.Jestem wściekły na siebie, że dałem sie tak na sucho wydymać.Opinie w necie wyraźne a ja z góry jeszcze opłaciłem z przyzwyczajenia.Ostatni raz zostałem zrobiony jakieś 10 lat temu na allegro i od tamtej pory było ok.Mają też jakieś pozytywne opinie ale zazwyczaj wysyłka trwa znacznie dłużej niż zapewniają co może wynikać pewnie z braku towaru na stanie.Ostrzegam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności