Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Idź do funduszu sprawiedliwości w swoim mieście,dostaniesz za darmo pomoc prawnika,napisze Ci pismo do prokuratury,powie co jak zrobić. Za darmo.

Na policji nic nie zdziałasz ,w prawdzie masz takie prawo,ale nie chętnie przyjmują takie sprawy i przeważnie z odrzutem,a przez prokuratora i tak sprawa trafi do policji i ona tym się biedzie zajmować.

Potrzebujesz tylko dowodów,aby dobrze złożyć w prokuraturze i jak nie odrzucą Twojego wniosku to później dostaniesz wezwanie na policje celem złożenia wyjaśnień,a później delikwent który ci sprzedał te słuchawki też pójdzie na policje celem złożenia wyjaśnień.

Wspomniałeś że odsłuch robiłeś w sklepie,więc masz świadków i dowody że od otrzymania nie były sprawne

W funduszu też pomoże Ci załatwić biegłego od elektroniki i tego że to Ty uszkodziłeś z dziurki 400 czy już takie były,kasy nie zapłacisz,a koszty po przegranej wszelakie pokryje delikwent od grado.

 

A jeśli kupowałeś przez Allegro to dlaczego nie skorzystasz z ochrony kupujących?

normalne że musisz złożyć pozew,inaczej oni nic sami z siebie nie zrobią. taki regulamin,doczytaj czy terminy cie łapią i się staraj,nie ma co odpuszczać,jeśli zostałeś oszukany to walcz o swoje,potrwa to kilka miesięcy lecz skończy się pozytywnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment czekam na decyzję o przyznaniu prawnika z urzędu. 
Jeśli to jednak nie przejdzie to zrobię tak jak mówisz czyli udam się do funduszu sprawiedliwości.
Właśnie się zastanawiałem czy posiadanie świadka dużo zmienia bo sprzedający twierdził że on też ma świadka że były sprawne. 

Wzmacniacz na którym ich słuchałem to sklepowe demo na którym słuchałem wcześniej moich LCD-2, sklepowych 2C oraz HiFiMan Araya.
Co do Allegro to w pierwszym poście wspomniałem że kwota którą mu przelałem była większa niż to co było na aukcji, wiadomo prowizja. Oczywiście teraz sobie zdaje sprawę że to nie było zbyt rozsądne. I zdaje się że coś takiego kłóci się z regulaminem chyba że coś pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie było rozsądne, i jest zakazane przez Allegro co chyba oczywiste. Jakbyś miał konwersację, że chcesz zapłacić wylicytowaną kwotę, a sprzedający żąda więcej to Allegro by mu mogło nawet zablokować konto, choć pewnie skończyło by się ostrzeżeniem.

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej podróbka. Na targach w HongKongu CA poinformowało, ze pojawiły się podróbki CA Solaris i Andromeda. Kolor zielony kopułek wersji v3, kabel i opakowanie V2. W Chinach są do kupienia za 500$ wiec cena by się zgadzała. Niby powystawowe ;)

https://allegro.pl/oferta/campfire-andromeda-sluchawki-douszne-hi-end-8484556551

 

Wiadomość od sprzedającego (pisownia org.)

"Słuchawki zostały zakupione w sklepie w Angli. Od znajomego który tam pracujesą 100 procent oryginał. Jeśli jest jakiś sposób żeby to sprawdzić proszę powiedzieć. Możemy tez się umówić ze gdyby coś było nie tak a jestem pewna ze tak nie będzie to przyjmę spowrotem produkt." 

 

Ja byłbym ostrożny

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na ten moment czekam na decyzję o przyznaniu prawnika z urzędu. 
Jeśli to jednak nie przejdzie to zrobię tak jak mówisz czyli udam się do funduszu sprawiedliwości.
Właśnie się zastanawiałem czy posiadanie świadka dużo zmienia bo sprzedający twierdził że on też ma świadka że były sprawne. 
Wzmacniacz na którym ich słuchałem to sklepowe demo na którym słuchałem wcześniej moich LCD-2, sklepowych 2C oraz HiFiMan Araya.
Co do Allegro to w pierwszym poście wspomniałem że kwota którą mu przelałem była większa niż to co było na aukcji, wiadomo prowizja. Oczywiście teraz sobie zdaje sprawę że to nie było zbyt rozsądne. I zdaje się że coś takiego kłóci się z regulaminem chyba że coś pokręciłem.


A to akurat na Twój plus bo to on zażądał wyższej kwoty łamiąc regulamin.
Świadek zawsze będzie też dla Ciebie lepszy. On może da kogoś z rodziny (już słabo) lub kogoś znajomego podstawionego. Ty masz jednak domniemanie że sprzedawca ze sklepu jest ekspertem.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Oszustwem stanie się zaraz same Allegro. Po ostatniej sprzedaży ich prowizja to 10% 
10% ale nie więcej niż 50 zł o ile dobrze pamiętam, więc nie tak źle jeżeli sprzedajesz droższe przedmioty.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba fizyczna mogę tylko na Lokalnie, według nowego regulaminu. Owszem ląduje potem i na "zwykłym" Allegro. Jak słuchawki pójdą w komisie przez Allegro, to będę wiedział.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale masz wybór przy wystawianiu - albo oferta będzie widoczna na Allegro i Allegro Lokalnie albo tylko na Allegro Lokalnie.
Sprzedałem ostatnio słuchawki za 550 zł i wyszło 50 zł prowizji.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Wisting napisał:

Oszustwem stanie się zaraz same Allegro. Po ostatniej sprzedaży ich prowizja to 10% 😡

W lipcu zeszłego roku za kable sieciowe prowizja wynosiła 9%.

 

Chcąc zaoszczędzić można wystawić na OLX, lub chodzić luzacko po jarmarkach trzymając oferowany przedmiot w ręku aby uniknąć opłaty placowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro robi co chce bo nie mają realnej konkurencji. Amazonu u nas w zasadzie nie ma, a przynajmniej nie ma na tyle aby polscy przedsiębiorcy mogli za jego pomocą sprzedawać. Ebay to u nas nisza i też jest drogi z prowizjami na poziomie 10%. Aliexpress to tylko przedmioty z azji z dostawą za miesiąc jak dobrze pójdzie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tommy66 napisał:

Czyli te 10% można już przyjąć za jakąś normę.

Można też w treści ogłoszenia na allegro podać nr.telefonu ,,w razie pytań''' ...:ph34r:

 

Jak chcesz sprzedawać "poza systemem" i nie płacić prowizji to od tego masz OLX z darmowymi ogłoszeniami. Minusem wtedy są zakupy na odległość i brak jakiejkolwiek ochrony. Wpłacasz pieniądze i dostajesz ziemniaka to OLX Ci nie zwróci pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spawn napisał:

Allegro robi co chce bo nie mają realnej konkurencji. Amazonu u nas w zasadzie nie ma, a przynajmniej nie ma na tyle aby polscy przedsiębiorcy mogli za jego pomocą sprzedawać. Ebay to u nas nisza i też jest drogi z prowizjami na poziomie 10%. Aliexpress to tylko przedmioty z azji z dostawą za miesiąc jak dobrze pójdzie.

Allegro dąży do tego, aby zostać lokalnym amazonem. Masa kretyńskich zmian, hipokryzja do kwadratu, a teraz stworzenie Allegro Lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tanatos72 napisał:

Z tym zwracaniem przez Allegro to nie wiem jak teraz ale kiedyś to była kiszka. Najpierw masz się dogadać ze sprzedającym, jak nie to policja potem coś tam i poooootem ewentualnie Allegro. Tak kiedyś miałem.

Ze zwrotami przy zakupie konsumenckim raczej nie ma problemów.

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z wieściami po dłuższym czasie, nie bez powodu - wiele się nie działo. 
Z przykrością muszę napisać że sąd uznał że udział prawnika za niepotrzebny a moją sytuację finansową za zbyt dobrą żeby zwolnić mnie z kosztów. 
W sprawie funduszu sprawiedliwości to udalo mi się dowiedzieć że oni pomocą prawną się nie zajmują. Muszę podejść jeszcze pogadać dokładnie, aczkolwiek nie mam już nadziei i mimo tego że jestem stratny sporą sumkę to słuchawki są tematem na końcu mojej listy zmartwień, ze względu na masę problemów prywatnych.
Ew, może ktoś posiada driver od GS1000, choć zdaje sobie sprawę jak nikłe są szanse na to, bo brzmieniowo słuchawki trafiły mi w gust i mógłbym się śmiało zapisać do fanklubu tego modelu. A przecież nie słuchałem na nich dużo (oraz dość cicho ze względu na to terkotanie lewego kanału)
Bo jak strzelam to nienaprawialne jest? Jak ktoś by mógł chociaż w tym temacie się wypowiedzieć to byłbym wdzięczny.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pan_Thy_Monium napisał:

Ew, może ktoś posiada driver od GS1000, choć zdaje sobie sprawę jak nikłe są szanse na to, bo brzmieniowo słuchawki trafiły mi w gust i mógłbym się śmiało zapisać do fanklubu tego modelu. A przecież nie słuchałem na nich dużo (oraz dość cicho ze względu na to terkotanie lewego kanału)
Bo jak strzelam to nienaprawialne jest? Jak ktoś by mógł chociaż w tym temacie się wypowiedzieć to byłbym wdzięczny.

Próbowałeś je zostawić żeby pograły dłuższy czas? Może samo się ułoży choć mało prawdopodobne, warto spróbować, skoro nie masz nic do stracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawelekdabek napisał:

Próbowałeś je zostawić żeby pograły dłuższy czas? Może samo się ułoży choć mało prawdopodobne, warto spróbować, skoro nie masz nic do stracenia.

Szczerze wątpie żeby jakkolwiek to pomogło z tego powodu że jak się lekko dmuchnie w driver od strony kratki to słychać takie pykanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności