Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co jeśli nie odbierze paczki? Wtedy te 160zł zabulisz razy dwa by kurier oddał Ci telewizor... Ja bym sobie odsyłkę odpuścił, sprzedawca potem może ściemniać, że nie było go w mieście itp., więc wątpie, że odesłanie telewizora ma sens. Próbowałeś kontaktować się wszystkimi metodami? Telefon z allegro próbowałeś? Pozostaje jeszcze na jego adres list pisemny polecony. Jasno kulturalnie napisać, że jak wymiguje się to będziesz zmuszony oddać sprawę do sądu, bo idzie tutaj o duże koszta, a nie worek ziemniaków ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ponoć według prawa oszustwem tego nazwać nie można. Może gdybym był prawnikiem, albo najlepiej policjantem, to jakoś bym to oszustwo udowodnił, a tak to się mogę "czuć oszukany" i nikogo to nie będzie obchodziło. Raz już straciłem w ten sposób parę godzin na policji i spotkałem się z czymś jak na obrazku poniżej ;) Szkoda czasu i nerwów. 

 

policjant-nic-nie-moze-bagieta-karta-do-

 

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, hit the road napisał:

Ale w sądzie sam się reprezentować chyba nie będziesz, a adwokat będzie kosztował więcej niż ten telewizor. Zgaduję.

 

Nie no, jak wygra (he he), to kosztami sprawy lacznie z honorarium adwokata pokrzywdzonego sad obciazy pozwanego/oskarzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa, miałem podobną sytuację na allegro kupując dość drogi używany  obiektyw. 

Obiektyw otrzymałem uszkodzony, sprzedawca zrzucił na mnie winę,że sam go zepsułem przez nieumiejętne podłączanie do korpusu aparatu.

Oddałerm go do ekspertyzy gdzie stwierdzono ,że był rozkręcany - tego dokumentu sprzedawca tez nie uznał. Odesłałem z prośba o zwrot pieniędzy, 

obiektyw z powrotem do mnie wrócił. Przepychanki trwały wiele tygodni dopiero gdy poinformowałem sprzedawcę ,że sprawę kieruje do sądu i że będzie musiał pokryć koszty sądowe 

oraz same dojazdy do Warszawy gdzie będzie rozprawa dopiero wtedy podziałało. Nie udało mi się odzyskać całej kwoty ale pomyślałem, że lepsze to niż nic .

A wszystko to tylko dlatego ,że chciałem przyoszczędzić 200zł - taka była różnica pomiędzy ceną nowego i tego używanego. 

Obiektyw i tak musiałem kupić nowy więc kosztowało mnie to sporo nerwów, czasu i oczywiście pieniędzy. Nigdy więcej nic drogiego używanego nie kupię, chyba  że

będę miał możliwość osobistego obejrzenia  i przetestowania.

W grzeczny sposób poinformuj sprzedawce,że sprawę skierujesz do sądu bo nie widzisz innej możliwosci rozwiązania sprawy jeżeli ta osoba nie odpisuje- zakładam ,że i tak czyta maile.

Próbowałeś skontaktować się telefonicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Koźminka (obok Kalisza). Możemy się wybrać razem. Ty mu przybejzolisz, a ja mu przylutuję ;d

 

Na poprawę humoru rozkręciłem sobie ten telewizor i na szybko sprawdziłem czy wszystkie tasiemki dobrze siedzą. No i wygląda na to, że tak. Ale widać było, że ktoś tam już grzebał... Z informacji w sieci rozeznałem się, że to może być jeszcze wina jednej płytki, a nie matrycy... ale chyba i tak nie będzie się opłacało jej wymieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

Nie no, jak wygra (he he), to kosztami sprawy lacznie z honorarium adwokata pokrzywdzonego sad obciazy pozwanego/oskarzonego.

Pod warunkiem że w pozwie to ujmiesz. Jeśli zabraknie to tylko koszty sądowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zaproponuje wizytę u mecenasa po poradę i sporządzenie przedsądowego wezwania a i delikatna sugestia o możliwości skierowania sprawy do prokuratury nie zawadzi. Taka porada plus pismo nie powinno  wiele kosztować a może zdziałać "cuda". Gdy sprawca widzi że sprawa zajął się mecenas to jednak z reguły woli nie ryzykować. A potem wszystko zależy od rozwoju sytuacji.......

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zaproponuje wizytę u mecenasa po poradę i sporządzenie przedsądowego wezwania a i delikatna sugestia o możliwości skierowania sprawy do prokuratury nie zawadzi. Taka porada plus pismo nie powinno  wiele kosztować a może zdziałać "cuda". Gdy sprawca widzi że sprawa zajął się mecenas to jednak z reguły woli nie ryzykować. A potem wszystko zależy od rozwoju sytuacji.......
Koszt takiego spotkania to od 150 do 300 zl , czym bliżej większego miasta tym niestety drożej, za sporządzenia takiego pisma adwokat też może pobrać dodatkową opłatę ale nie musi. Podam przykład mojego kolegi który chciał zaoszczędzić i zamiast udać sie do adwokata pismo sporządził sam z podpisem fikcyjnego mecenasa, w naszym kraju podszywanie się pod członka palestry jest dość srogo karalne no i chlopak ma teraz trochę problemów.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały, a w sumie to duży update... Sprzedawca nie okazał się aż takim cwaniaczkiem, jak myślałem i zgodził się na zwrot telewizora. A nawet postanowił odebrać go osobiście. Nie wiem, ile w tym było wpływów negatywnego komentarza i rozpoczęcia sporu na allegro, gdzie powoływałem się na ukryte wady i rękojmie, no ale cała sprawa zakończyła się w miarę pozytywnie. Tzn. jestem 120zł do tyłu na kosztach przesyłki, ale mogło być gorzej. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na wszelki wypadek milczałem przez te kilka dni xd Wczoraj przyjechał sprzedawca, obejrzał wadę, stwierdził, że padła matryca, oddał kasę i zabrał tv ze sobą. Na innym forum user z branży napisał, że taki uszkodzone tv można kupić za 3 stówki, więc niezła jest przebitka na naprawie (o ile to rzeczywiście kwestia poprawienia/wymiany taśm). Pewnie tv pójdzie na "serwis" i wróci na allegro. 

 

Teraz w podobnej cenie kupiłem nówkę thomsona, również 55" na morelach. Ciekawe, czy jeszcze zatęsknię za tamtym samsungiem... ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten?
https://www.morele.net/telewizor-thomson-55fb3103-935690/

 

Chyba (nie chce mi się sprawdzać oznaczenia) ten sam, który kupiłem na początku wakacji, też ~1600zł na jakiejś wyprzedaży... ujdzie, nawet bdb patrząc na cenę, ale barwy wydają mi się jakoś trochę przejaskrawione i chłodne mimo zabawy kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tego. Nie chciałem inwestować w jakieś chińskie badziewie typu mediony czy inne krugermatzy, więc wziąłem coś jeszcze tańszego :D A z kolorami się zobaczy. Przy tamtym samsungu siedziałem 5h przy suwakach, więc tak łatwo się nie poddaję ;d

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakby ktoś chciał kupić tanio w ostatnim czasie na alle czy gdzieś tam - LG G4 Dual to odradzam o tych numerach  ;)

Zginął niedawno jakiejś dziewczynie i jest już zablokowany.

Pozdro!

 

201710261_qrapaah.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności