Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak do Ciebie, ale do mnie paczka wysłana była Pocztą Polską, miała być wykupiona opcja na sprawdzenie zawartości przed odbiorem - a nie była i kobita na poczcie kategorycznie odmówiła otworzenia przed zapłatą. Pomijając już fakt że sprzedający odmówił zarówno płatności na konto jak i przez payU, a wiadomo, Program Ochrony Kupujących tego wymaga. Szczerze odradzam zakupy u niego, chyba że z odbiorem osobistym. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy słyszeliście, ale Allegro ostatnio samo zaczęło oszukiwać.

 

Nie zwracają prowizji za wylicytowania, z których klienci zrezygnowali.

 

Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć jak w ten sposób można wykończyć konkurencję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podpowie ktoś - jak zgłosić do Allegro, jeżeli ktoś użył sobie w aukcji zdjęcia mojego autorstwa? Nie potrafię odnaleźć formularza do kontaktu z nimi, gdzie da się napisać coś od siebie, widzę tylko predefiniowane kategorie, z których żadna nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś - jak zgłosić do Allegro, jeżeli ktoś użył sobie w aukcji zdjęcia mojego autorstwa? Nie potrafię odnaleźć formularza do kontaktu z nimi, gdzie da się napisać coś od siebie, widzę tylko predefiniowane kategorie, z których żadna nie pasuje.

 

Opcje dwie:

1. Na każdej aukcji masz zgłosić naruszenie zasad i tam piszesz co trzeba podając najlepiej linka z swoich fot.

2. Na samym dole masz link "centrum pomocy" i klikasz tak aby dojść do formularza wedle problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podpowie ktoś - jak zgłosić do Allegro, jeżeli ktoś użył sobie w aukcji zdjęcia mojego autorstwa? Nie potrafię odnaleźć formularza do kontaktu z nimi, gdzie da się napisać coś od siebie, widzę tylko predefiniowane kategorie, z których żadna nie pasuje.

 

Opcje dwie:

1. Na każdej aukcji masz zgłosić naruszenie zasad i tam piszesz co trzeba podając najlepiej linka z swoich fot.

2. Na samym dole masz link "centrum pomocy" i klikasz tak aby dojść do formularza wedle problemu.

 

No właśnie tak próbowałem, ale nigdzie nie ma formularza, wszystko jest auto :/

Np. klikam "Zgłoś naruszenie zasad", wybieram "...dotyczące opisu oferty", "Inny powód" i to się wysyła, chociaż na logikę powinni dać pole na opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podpowie ktoś - jak zgłosić do Allegro, jeżeli ktoś użył sobie w aukcji zdjęcia mojego autorstwa? Nie potrafię odnaleźć formularza do kontaktu z nimi, gdzie da się napisać coś od siebie, widzę tylko predefiniowane kategorie, z których żadna nie pasuje.

 

Opcje dwie:

1. Na każdej aukcji masz zgłosić naruszenie zasad i tam piszesz co trzeba podając najlepiej linka z swoich fot.

2. Na samym dole masz link "centrum pomocy" i klikasz tak aby dojść do formularza wedle problemu.

 

No właśnie tak próbowałem, ale nigdzie nie ma formularza, wszystko jest auto :/

Np. klikam "Zgłoś naruszenie zasad", wybieram "...dotyczące opisu oferty", "Inny powód" i to się wysyła, chociaż na logikę powinni dać pole na opis.

 

 

może tak:

https://pomoc.allegro.pl/kontakt

 

Wybierz temat -> Bezpieczeństwo -> Ktoś podszywa się pod Użytkownika Allegro

lub

Wybierz temat -> Bezpieczeństwo -> Podejrzewam, że Sprzedający nie wyśle towaru

 

bo... jeżeli ktoś ewidentnie dmuchnął Twoje zdjęcia, to wg mnie może nie mieć całkowicie tego towaru na sprzedaż, zachodzi tu duże ryzyko "wałka"

w/w wymienionych opcjach możesz opisać problem i dodać załączniki np w postaci zdjęć itp

 

Pozdrawiam.

 

edit: uwzględnij oczywiście w opisie link do swojej aukcji gdzie użyłeś zdjęć i typ ma pozamiatane

i kolejna wskazówka - wystawiając na allegro używaj znaku wodnego na swoich zdjęciach, to nic nie kosztuje a i chroni przed "kopiarzami" ;)

Edytowane przez Robsonek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak:

Wybierz temat -> Bezpieczeństwo -> Ktoś podszywa się pod Użytkownika Allegro

lub

Wybierz temat -> Bezpieczeństwo -> Podejrzewam, że Sprzedający nie wyśle towaru

 

bo... jeżeli ktoś ewidentnie dmuchnął Twoje zdjęcia, to wg mnie może nie mieć całkowicie tego towaru na sprzedaż, zachodzi tu duże ryzyko "wałka"

w/w wymienionych opcjach możesz opisać problem i dodać załączniki np w postaci zdjęć itp

 

Pozdrawiam.

 

edit: uwzględnij oczywiście w opisie link do swojej aukcji gdzie użyłeś zdjęć i typ ma pozamiatane

i kolejna wskazówka - wystawiając na allegro używaj znaku wodnego na swoich zdjęciach, to nic nie kosztuje a i chroni przed "kopiarzami" ;)

Dzięki, o to chodziło :).

Zdjęcie akurat pochodzi z mojego bloga, nie z aukcji. Znaki wodne zacząłem dodawać, ale nie od początku istnienia bloga. Mimo to jednak nie jest problemem udowodnienie, że należy do mnie.

Typ użył w aukcji tylko mojej fotki + ze strony producenta, więc wysoce wątpliwe, że przedmiot na sprzedaż faktycznie posiada. A jeśli tak, to przynajmniej dostanie mu się za lenistwo.

 

Edit:

http://allegro.pl/sony-mdr-xb950ap-sluchawki-z-mikrofonem-extra-bass-i6643140745.html

Aukcja for reference, bo może warto na gościa uważać w przyszłości.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ użył w aukcji tylko mojej fotki + ze strony producenta, więc wysoce wątpliwe, że przedmiot na sprzedaż faktycznie posiada. A jeśli tak, to przynajmniej dostanie mu się za lenistwo.

Chyba przedwcześnie Allegro pochwaliłem. Zero odpowiedzi od nich, aukcja nadal w górze :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dlatego nie ma co patrzeć na maile, tylko zalogować się na swoje konto i zobaczyć czy jest wpłata, ewentualnie zlecić wypłatę. Cudów nie ma, tam nikt nie przykombinuje. A jak się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy, jak to mówią.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarcza potwierdzenie PayU jak wysyłam, ALE zawsze wchodzę na allegro i sprawdzam status i wysokość wpłaty. Już kiedyś miałem sytuację, że dostałem od allegro potwierdzenie wpłaty PayU, ale gość wpłacił może ze 20% kwoty i na szczęście zwróciłem na to uwagę, bo dokładnie przeczytałem powiadomienie. Taki wałek jest możliwy kiedy kupujący nie bierze szybkiej wpłaty, tylko opcję "zwykły przelew" i wtedy to już może przelać ile tylko chce, a wpłata będzie odnotowana. Po przypomnieniu o dopłacie gość się oczywiście wycofał z transakcji, a po zgłoszeniu do allegro dostał blokadę, bo próbował to wymusić na kilku sprzedających. W każdym razie żeby nie opóźniać transakcji jak kasa jest już w drodze zawsze trzeba sprawdzać bezpośrednio w allegro status wpłaty PayU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z założenia nie wysyłam towaru póki nie mam kasy na koncie. Jak na allegro zlecę wypłatę z PayU na konto wieczorem to w południe zwykle już mam środki u siebie.

 

To znaczy, że nie potrzebujesz pośrednika w postaci PayU. Tu chodzi właśnie o szybkość, po to wpłacam pieniądze przez PayU, żeby następnego dnia paczka wyszła. Żeby sprzedający w dniu zakupu miał czas przygotować przesyłkę, zamówić kuriera, zaplanować sobie dzień. W Twoim przypadku wystarczy zwykły przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację. Starej daty jestem, jak nie mam na koncie to nie wysyłam. Mój bank księguję wypłatę z PayU zykle w pierwszej transzy. Na czas nikt nie narzeka. O 21 skończyła się licytacja, rano miałem kasę z PayU na koncie, o 18 nadałem paczkę GLS do Łodzi, o 14 gość odebrał Hifimany. Express panie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację. Starej daty jestem, jak nie mam na koncie to nie wysyłam. Mój bank księguję wypłatę z PayU zykle w pierwszej transzy. Na czas nikt nie narzeka. O 21 skończyła się licytacja, rano miałem kasę z PayU na koncie, o 18 nadałem paczkę GLS do Łodzi, o 14 gość odebrał Hifimany. Express panie ;)

 

Masz szybki bank, u mnie pewnie byłyby popołudniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/samsung-s6-black-32gb-okazja-sprawny-nic-nie-pekniete-CID99-IDk8GUv.html#614338816c

 

brak papierów (sprzedający informuje, że telefon nie posiada "już" gwarancji)

lewy dolny róg - postępujące rozwarstwienie szybki/digitizera - ewidentnie uderzony gdzieś rantem/narożnikiem telefonu

dodam, że typek przez chwilę świrował, że pod "pancerną szybą jest także naklejona folia" - aha :D

telefon po wyłączeniu zaczął się sam ładować - czary kurde :D

 

po wizycie u mnie i lekkiej kompromitacji usunął starą ofertę z wyższą ceną a do nowej dodał w tytule "nic nie pęknięte" :D

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzicie, że to oryginalne słuchawki? coś dziwnie tanio jak za nowe.

 

http://allegro.pl/hifiman-he-400i-audiofilskie-sluchawki-planarne-i6666447931.html

 

Tak jak napisał kolega w poście wyżej. Wysyłka z Chin, więc dochodzi ewentualnie cło i VAT 23%.

Już lepiej kupić na ebayu ze Stanów. Z cłem i podatkiem przy obecnym kursie dolara wyjdzie około 1385 zł, czyli niewiele więcej niż w tej ofercie z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sądzicie, że to oryginalne słuchawki? coś dziwnie tanio jak za nowe.

 

http://allegro.pl/hifiman-he-400i-audiofilskie-sluchawki-planarne-i6666447931.html

 

Tak jak napisał kolega w poście wyżej. Wysyłka z Chin, więc dochodzi ewentualnie cło i VAT 23%.

Już lepiej kupić na ebayu ze Stanów. Z cłem i podatkiem przy obecnym kursie dolara wyjdzie około 1385 zł, czyli niewiele więcej niż w tej ofercie z allegro.

 

Czyli płacisz pośrednikowi, który za Twoje pieniądze zamówi sprzęt od Chińczyków, a w razie dodaktowych opłat umywa ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wystawiłem używany interkonekt na Giełdzie HiFi.

Zgłosił się chętny, przesłałem zdjęcia na maila, odpowiedziałem na pytania, między innymi, że kabel kupiłem używany, że nie mam paragonu, nie znam pochodzenia, itp.

Transakcję sfinalizowaliśmy przez Allegro - aukcję wystawiłem i przesłałem linka do niej. Po kilku minutach zainteresowany klikął, zapłacił przez Pay-U i ja wysłałem kabel.

Po tygodniu pisze mi, że kabel to podróbka, że nie brzmi jak oryginał i zażądał zwrotu gotówki przed zwrotem kabla, bo jak nie, do zgłasza mnie do Allegro, że handluję podróbkami i zatajam prawdę.

Czy mam się czuć jak oszust i grzecznie zwrócić mu pieniążki i czekać aż odeśle mi kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem używany interkonekt na Giełdzie HiFi.

Zgłosił się chętny, przesłałem zdjęcia na maila, odpowiedziałem na pytania, między innymi, że kabel kupiłem używany, że nie mam paragonu, nie znam pochodzenia, itp.

Transakcję sfinalizowaliśmy przez Allegro - aukcję wystawiłem i przesłałem linka do niej. Po kilku minutach zainteresowany klikął, zapłacił przez Pay-U i ja wysłałem kabel.

Po tygodniu pisze mi, że kabel to podróbka, że nie brzmi jak oryginał i zażądał zwrotu gotówki przed zwrotem kabla, bo jak nie, do zgłasza mnie do Allegro, że handluję podróbkami i zatajam prawdę.

Czy mam się czuć jak oszust i grzecznie zwrócić mu pieniążki i czekać aż odeśle mi kabel?

 

 

Sorry, ale to ważne. Jest jakaś szansa, że ten kabel nie jest oryginalny? Miałeś kiedykolwiek inny egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności