Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pociągnę temat z HD700

http://allegro.pl/show_item.php?item=5287615837 drugi raz jest wystawione, co ciekawe to za niższą cenę(o 150zł, nie wiem gdzie w tym interes). Nie wiem jaki jest w tym interes, tym bardziej że jest prawo na wpłatę do 7 dni(minęło 6). Ciekaw jestem co ojciec audiofil zostawił swojej córeczce. Napisałem i czekam na jakąś odpowiedź.

 

Tia, ojciec audiofil zostawił w spadku, jeszcze zdążył kupić w ostatniej chwili, skoro mają jeszcze tyle gwarancji. A już najbardziej rozluźniające zwieracze, to są te zamazane numery przy kodach kreskowych, QR i zwykłym. Tak jakby ich odczytanie dowolnym, bardziej zaawansowanym, telefonem nastręczało jakąkolwiek trudność.

 

Ja odradzam tego sprzedawcę http://allegro.pl/show_user.php?uid=6292057 POWER-ROL . Sprzedaje przedmioty niezgodne z opisem, zużyte, zepsute jako nowe powystawowe.

 

Ale to wygląda tym razem, na zwykłego hurtownika wszelakiego śmiecia. Tutaj to nie tyle można mówić o oszustwie, co bardziej o potrzebie zdrowego rozsądku. Bo każdy rozsądnie myślący człowiek powinien z góry się nastawić na „trudności obiektywne”, przy takim przemiale sprzętu i takich komentarzach. To bardziej chyba należy traktować jako outletowo-śmietnikowy folklor. Jak ktoś chce świadomie zaryzykować w zamian za wątpliwą perspektywę taniości, to w sumie jego wybór.

 

Jak kupowałem to niestety nie było negatywnych komentarzy, no może kilka. Dosyć dawno to było ale przeglądając historię swoich zakupów na allegro stwierdziłem, ze wrzucę w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ok. Rozumiem intencje. Ale na obecnym etapie to chyba już tak widać, że gość mieli takie tony szajsu, że fizycznie trudno o jakiekolwiek rzetelne opisy. Choćby nie wiem jak się starał, to musi je powielać na zasadzie kopiuj wklej, bo by mu życia brakło, jakby każdą sztukę opisywał zgodnie ze stanem faktycznym. To jest fizycznie niewykonalne.

 

I trzeba żyłki hazardzisty, na zasadzie "co przyniesie los", żeby zdecydować się tam na jakikolwiek zakup :D. I bardziej na zasadzie równoważenia na szali, ryzyko - cena.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czegoś takiego allegro nie ściga, a jak raz, RAZ zakończyłem aukcję z ceną minimalną przed czasem, to zaraz miałem kilka maili jak to łamię regulamin...

 

Ja odwoływanie ofert i kończenie na minutę przed końcem pod pretekstem "przedmiot się uszkodził" raportuję od razu! I w dupie mam czyjeś tłumaczenia. Ostatnio sytuację miałem taką: koleś ma 4x iPhone 4S wystawione na 4 licytacjach od 1 zł, bez ceny minimalnej. Każda kolejna licytacja zakończona "na iPhone'a rozlała się [tutaj nazwa napoju - w każdej licytacji inna]". Zgłosiłem, zablokowano cwaniaczka.

Kutafonów tak kombinujących, bo im cena nie leży, będę tępił. Że już o bezczelach piszących w licytacjach "zastrzegam sobie prawo do zakończenia aukcji przed czasem" nie wspomnę...

 

Ty akurat mogłeś sobie odwołać jeśli oferty nie przekroczyły minimalnej, ale w kwestii oszustw na Allegro to też upierdliwa praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię, ale żadnej oferty nie było, nawet obserwujących nie było...ot napisał do mnie ktoś zainteresowany, z mojej dzielnicy jak się okazało, że chce sobie zobaczyć i przetestować sprzęt, który ostatecznie kupił...wielkie mi halo...

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faken szit, dałem się nabrać. Licytowałem te słuchawki do 1550 zł. Wcześniej próbowałem się umówić poza aukcją na 1300 zł ale na szczęście ktoś zalicytował więcej i nie zrobiłem przelewu poza Allegro. Przed chwilą założyłem spór, jutro idę na Psy. Bezczelna babka jeszcze mnie ponaglała z przelewem - "ojciec zmarł, każda złotówka się liczy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sluchajcie, wczoraj kupilem Sennheiser-y HD700, ale na szczescie nie zdazylem zaplacic :wacko:. Po pierwsze, nie bylo opcji zaplaty przez PayU, po drugie numer telefonu, jaki widnial to 444444444, wiec mowie cos jest nie tak.

 

Pisze do goscia, ze w zwiazku z podanym nieprawdziwym numerem, mam podejrzenie, iz ma zle zamiary wobec mnie i dlatego prosze o wysylke za zaliczeniem pocztowym, z mozliwoscia sprawdzenia zawartosci.

 

Na co on odpisuje cyt. "Witam, Chyba pan nie umie czytać aukcji, wszystko jest tam dokładnie napisane. Ostatnio jakiś dzieciak kupił słuchawki i powiedział, że za 1,5 tygodnia dostanie wypłate to wyśle. Mam Panu teraz wystawić negatywa i wystawić sprzęt ponownie?

 

Po tym tonie sie wkurzylem i pojechalem ostro i... cisza. Dzisiaj w poludnie dostaje telefon od wlasciciela konta, ktory mowi, ze ktos mu sie wlamal na konto i sprawa jest juz zgloszona na Policji, a ja mam nie wplacac pieniedzy. Dostalem mail-a od Allegro, ze konto jest zawieszone, natomiast teraz widze, ze jest aktywne, wiec o co kaman?

 

Nie wiem, co sie dzieje ostatnio, ale coraz wiecej jest manian, a szczegolnie w dziale ze sluchawkami, np. te HD700 co chwile sie przewijaja, normalnie strach kupowac cokolwiek :unsure:.

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Co należy zrobić, aby otrzymać rekompensatę w ramach POK?"

...czyli jak w kilku punktach zniechęcić kupującego do dochodzenia swoich praw... :/

 

No ręce mi opadły. Wyślij pismo tutaj, odczekaj miesiąc, wyślij pismo tam, czekaj kolejny miesiąc... i może kiedyś w końcu zwrócą Ci kasę... masakra.

 

Może opiszę sytuację, bo chyba nadziałem się na aukcję oszusta...

 

Konto: http://allegro.pl/show_user.php?uid=40245559

 

Przygotował się całkiem nieźle. Konto firma, profesjonalna oprawa graficzna aukcji, dokładne opisy itp... Niewielka liczba komentarzy jakoś nie obudziło mojej czujności... No i kupiłem.

Wysyłka miała być natychmiastowa kurierem no to po paru dniach pytam grzecznie, co jest grane. O dziwo raczył odpowiedzieć "dzisiaj wysłane". Dwa dni później zniecierpliwiony dopytuję o numer przesyłki... po chwili zaglądam na jego profil, a tu sznurek negatywów i konto zawieszone. Pięknie...

 

Kwota zakupu taka sobie, bo 70zł... i teraz mam dylemat, co robić. Wysyłać te pisma na policję, wypełniać formularze, zgłoszenia itp? A może w obliczu tylu oszukanych allegro raczy mi z automatu zwrócić kasę? Pewnie nie... Nie da się jakoś tego przyspieszyć?

 

Spróbuję jeszcze uderzyć do zdrowego rozsądku pana oszusta, może się zlituje xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rozsądku zapomnij, a pisma i wizytę na policji bym wykonał. Nie tyle dla zwrotu kasy, co dla nauczki dla oszusta. Tacy ludzie bazują na fakcie, że dla paru dych ludzie odpuszczą stresujące składanie zeznać, wypełnianie wniosków itd. A jak poczytasz w POK to wizyta na Policji zejdzie max 45 minut. Tylko trzeba się upierać na OSZUSTWO a nie KRADZIEŻ, bo inaczej spławią Cię tekstem "poniżej kwoty X to jest niska szkodliwość". Oszustwo jest ścigane z urzędu i jeśli tak zaklasyfikujesz czyn to muszą nawet o 1 zł wszczynać śledztwo. Dobrze mieć podrukowane dane z Allegro, e-maile etc.

 

Jak to mówili: "żeby zło zatriumfowało wystarczy że dobrzy ludzie nie będą nic robić". Ja tam się kłócę i latam ze zgłoszeniami 286 kk (oszustwo) na komisariat nawet w kwestii 10 zł, bo może w ten sposób inni dzięki mojej interwencji też otrzymają zwrot swojej gotówki? :)

 

EDIT:
Zajrzałem na to konto zalinkowane i co widzę? Taki oto komentarz:

 

jestem nie pierwszą naciągniętą osobą przez tego hu.. no niestety liczę się z tym, że pieniądze przepadły allegro nic z tym nie zrobi oczywiście. Żałuje tylko że nie mam danych tego s****..... bo za te pieniądze drugiej szczęki by nie kupił

 

I to jest właśnie postawa przegrywa roszczeniowego! "Pieniądze przepadły, allegro nic z tym nie zrobi". Ale żeby już samemu dupę ruszyć na Policję i zgłosić sprawę do POK Allegro to ciężko? Nie kumam czasem ludzi... Wszystko trzeba za nich robić, a niby dorośli są.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tutaj, żeby nikt się nie rzucał, że offtopuję w wątku "okazyjnym". W odpowiedzi na post:

http://forum.mp3store.pl/topic/35465-okazje-z-allegro/?p=1217560

 

Nic nie przesądzam, ale fakt jest faktem. A być może ktoś chciałby wiedzieć przed ewentualnym zalicytowaniem.

Zdjęcie z tej aukcji pochodzi z rosyjskiego forum, z dyskusji która miała miejsce w 2010 roku. Więc to na pewno nie jest zdjęcie „live” przedmiotu aukcji.

A to mimo wszystko istotna informacja, o której autor aukcji nie wspomniał.

http://ozvuke.pro/index.php?showtopic=741

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno z pierwszych zdjęć, jakie wyskakują po wpisaniu w google fostex t50rp... W aukcji nie jest napisane, że zdjęcie pokazuje sprzedawany przedmiot, czyli jest tzw. poglądowe. Do tego jest informacja o padach shure i możliwość wysyłki za pobraniem, zaś lokalizacja to nie "internet", tylko Wrocław, więc ryzyko, że to oszust niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też i nic nie komentuję i nie przesądzam, po prostu informacja że zdjęcie nie jest jego i tyle w tym temacie. Każdy ma tam jakieś swoje podejście do takich zagadnień. Ja osobiście zamieszczając zdjęcie, ewidentnie nie będące zdjęciem katalogowym, a jakimś tam przykładowym wykonanym przez kogoś obcego, nawet lata temu, napisałbym że to zdjęcie poglądowe i nie jest moje. Bo tak jest co najmniej w dobrym tonie i tak nakazywałaby zwykła ludzka uczciwość, jak się, łagodnie to ujmując, pożycza od kogoś zdjęcie.

 

Ale to ja. Widać kto inny nie przywiązuje do tego wagi. A z kolei jeszcze ktoś inny może uznać, że skoro brak tam takowej informacji, to oczywistym jestem, że zdjęcie jest dokładnie tego egzemplarza.

 

A co akurat na pewno nie jest zgodne ze stanem faktycznym. Generalnie każdy swój rozum ma, nie twierdzę że to oszustwo, ale nie widzę też powodu aby nie wspomnieć, skoro nie wszystko jest do końca tak jak być powinno. A nie chciałem tego wrzucać w wątku "okazyjnym" bo tam ostatnio alergicznie reagują na takie posty. Więc to najwłaściwsze i najbliższe temu zagadnieniu miejsce.

 

A co kto zrobi z tą informacją, to już jego sprawa. Tak czy inaczej, lepiej mieć świadomość określonych rzeczy, niż jej nie mieć. I każda dodatkowa informacja jest przydatna.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam czasem różne aukcje na allegro i zastanawiam się ilu idiotów jeszcze kupi karty pamięci i pendrive`y od tego oszusta?

 

Aukcje pierwsze z brzegu:

http://allegro.pl/mc64a-najszybsza-64gb-karta-sd-micro-sdhc-adapter-i5148311423.html

http://allegro.pl/f5-pendrive-64gb-flash-usb-pamiec-przenosna-64-gb-i5148310314.html

 

Karty czy peny oczywiście mają różne pojemności - 2, 4, 8gb... podejrzewam, że są tam nawet i takie kwiatki jak 256 czy 128mb... rzecz jasna tej realnej pojemności, a nie 64 czy 32gb :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawa nieprzesadzona, ale jest duze prawdopodobienstwo, ze zostalem oszukany przez uzytkownika Allegro o nick-u fiftystyle. Kupilem LG G3 32gb za kwote 1146zl,

zaplacone przez PayU, po czym wchodze na konto po jakichs 30-stu minutach i zonk - konto zawieszone!

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5416382270 Jak ktos od nas tez zostal oszukany, to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba powinienem napisać jakiś poradnik o oszustwach na Allegro... :P

 

Przecież od początku było widać, że to konto to jest WAŁ albo przygotowanie pod coś lewego. Dlaczego? Już piszę (dla przestrogi)...

 

 

 

Po pierwsze: zerknijcie na komentarze pozytywne i za co one zostały wystawione.

Kiedy zakładasz konto z myślą o zrobieniu czegoś na lewo na Allegro, bierzesz je na jakiegoś "słupa" (żul, bezdomny, niepełnosprawny umysłowo), a potem z ogólnodostępnych sieci Wi-Fi (komp/telefon "jednorazówka") wystawiasz doładowania po zaniżonej cenie. Tracisz na każdym, ale to nie o to chodzi. Zarabiasz przecież komentarze! Jest to swoista inwestycja, podkład pod przyszły przekręt. Kiedy natrzaskasz pozytywów od zachwyconych Allegrowiczów, wystawiasz kilkanaście laptopów, komórek itp. Nic z najwyższej półki, ale też zero taniochy. Taki średni pułap, żeby złapać jak najwięcej osób.

Potem wybierasz kasę, a słup, na którego było konto, ma problem (jeśli go znajdą, bo najczęściej jest to żul bez adresu, który za stówkę zrobi cokolwiek). Konta "na firmę" nic nie zmieniają - własną działalność może założyć każdy w jeden dzień, więc to żaden argument podbijający wiarygodność (ale ludzie tak myślą - firma to mnie nie oszuka, bo boją się sądu/kontroli skarbowej/komornika)

 

 

 

Oby tym razem udało się odzyskać kasę przez POK Allegro (art. 286 kk, jakby ktoś zapomniał), ale widzę coraz więcej takich kombinatorów na Allegro i przykro mi, że sporo osób się na to łapie. Co zrobić żeby ograniczyć takie niemiłe niespodzianki?
1. Patrzeć na to ile konto jest już zarejestrowane

2. Sprawdzić za co ostatnio Sprzedawca nałapał pozytywów
3. Nie polegać na rzekomej wiarygodności "konta firmowego".

4. Przede wszystkim NIE WIERZYĆ W ZBYT PIĘKNE OKAZJE.

 

To tyle ode mnie :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentny wałek. Gość nabił sobie trochę komentarzy sprzedając doładowania Playa ( 5 zł) po 4 zł. Potem wystawił fony i adieu ...

 

Dokładnie to napisałem kilka postów wyżej. ;)

 

 

@Retter - kradzione konta to cięższa sprawa. Pierwsze co śmierdzi to brak wpłat przez PayU (często tłumaczą to na różne sposoby w opisie aukcji). Drugie to polecam poszukać "realnych fotek" w necie przy pomocy "szukania obrazem" w Google. Jeśli to nadal nas nie przekonuje, zadzwońmy/napiszmy o możliwość obejrzenia towaru (nawet jak jesteśmy z innego miasta - nikt nie musi wiedzieć przecież gdzie mieszkamy ;) ). Kiedy nie będzie takiej możliwości lub zero kontaktu to NIE KUPUJCIE. Proste i skuteczne.

PS. Wysyłka pobraniowa nic Wam nie daje i nie jest żadnym "gwarantem" czegokolwiek, bo rzadko jest w niej usługa "sprawdzenie zawartości" i jedyne co zyskujemy to zobaczenie paczki, w której może być wszystko.

Edytowane przez nismovsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak po za tym, zaproponowałem dla obsługi alledrogo że takie rzeczy jak nr konta, numer telefonu, oraz adres mailowy ew adres fizyczny powinien być do zamiany tylko za potwierdzeniem SMS tak jak robią to banki, fejs no ale widać allegro ma to w d... klientów i swoje dojne krowy z których ściągając taką kasę za prowizje i opłaty.

 

A tak po za tym alledrogo to cześć większej spółki pochodzącej z południowej afryki takie coś ostatnio wyczytałem :D więc co tu oczekiwać ochrony na nigeryjski przekręt :D

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga!

Przestrzegam przed uzytkownikiem Allegro o nicku Asodrok (na forum adiii3), kupilem od niego te Denon-y, ktore mialy byc w stanie BDB, sporadycznie uzywane. Po szybkich ogledzinach okazalo sie,

ze jedna z muszli ma przekrecone gwinty srub, a co za tym idzie odchodzi od reszty obudowy, uniemozliwiajac ich normalne uzytkowanie.

 

Po zgloszeniu tego faktu sprzedawcy, ten wypiera sie, ze nic o tym nie wiedzial i wspomnial tez, ze sluchawki byly modowane przez Perul-a. W zwiazku z powyzszym, moze kolega Perul kojarzy te

sluchawki i powie cos na temat ich stanu technicznego, z czasu, kiedy je przerabial, bede wdzieczny ;).

 

Oczywiscie po krotkiej korespondencji kontakt sie urwal, dlatego tez zamierzam zglosic sprawe na Policje. Od razu przypomniala mi sie identyczna sytuacja z uzytkownikiem Trauma, ktory rowniez

mnie oszukal i zaluje, ze tez nie zglosilem gnoja, bo nie wiadomo, ilu poza mna zrobil na szaro.

 

Najgorsze jest to, ze w/w sa na tyle bezczelni, ze robia maniany na wlasnym "podworku", to sie nie miesci w glowie, jakim trzeba byc perfidnym typem, zeby takie rzeczy robic, patologia i tyle.

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności