Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

audeze xc:

http://allegro.pl/audeze-lcd-xc-sluchawki-planarne-lcd-xc-i5140354241.html

 

uwaga! - ja już te zdjęcia widziałem; nie wiem czy to nie kolejna ściema; pewności nie mam, ale te zdjęcia na pewno widziałem na jednej aukcji już

 

szukałem dwoma wyszukiwarkami fotek - nie ma,

(co nie wyklucza, że mogły się już pojawić i że może to być ściema, ale byłbym ostrożny z rzucaniem oskarżeń; nie ma wprawdzie opcji wysyłki za zaliczeniem, ale wielu sprzedających nie lubi takiej opcji)

 

edt. widać szukałem jak ****

 

 

@kamyk

100%, że nie, ale zdaje się licytujący o tym wiedzą

Edytowane przez tyciuni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro już wie od wczoraj, że opis i zdjęcia skopiowane

wcześniej sprawdziłem gościa i niby konto ok. - to znaczy założone juz jakis czas temu i ponad 50 rzeczy kupionych. Zauważyłem, że część pochodzi od tego samego sprzedawcy oraz że są to drobności jak zaproszenia na ślub za 1zł. Wiem, że np, na ebuy są takie metody - tzw.budowanie przez pewien okres konta w celu zbudzenia zaufania, a później jakaś większa transakcja w celu oszustwa. Widzę, że już niezłych mamy w tym kraju cwaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

allegro już wie od wczoraj, że opis i zdjęcia skopiowane

wcześniej sprawdziłem gościa i niby konto ok. - to znaczy założone juz jakis czas temu i ponad 50 rzeczy kupionych. Zauważyłem, że część pochodzi od tego samego sprzedawcy oraz że są to drobności jak zaproszenia na ślub za 1zł. Wiem, że np, na ebuy są takie metody - tzw.budowanie przez pewien okres konta w celu zbudzenia zaufania, a później jakaś większa transakcja w celu oszustwa. Widzę, że już niezłych mamy w tym kraju cwaniaków.

 

Myślę, że to może być kradzione konto.

Dokładnie tak. Niestety wzięli się na sposób i przejmują konta rzadko używane. Próbują różnymi metodami, niestety często przez niedbałość samych użytkowników, którzy ustawiają choćby hasło takie samo jak login. Takie konto, przejęte, przy pełnej nieświadomości pierwotnego użytkownika, jest cennym nabytkiem dla oszustów.

 

I z takiego konta były poprzednie przekręty, Grado PS500, ze Staxami wspomnianymi przez all999. I niestety, tak na 90% i w tym przypadku jest. Wszystkie cechy aukcji na Audeze na to wskazują, że to identyczny przekręt. Dziś "wyparowała" też aukcja na Shure SRH1840, gdzie była licytacja od złotówki.

 

"Słuchawki Shure SRH 1840 - stan idealny, gwarancja"

http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemKilled?item=5128929056

 

 

Smutne jest to, że oszuści wzięli się na spryt i korzystają z mocno specyficznych produktów jako lepu na swoje ofiary, czyli w tym przypadku ze słuchawek z wyższej półki. Smutne jest to dla nas, jako potencjalnie zainteresowanych. Bo robi się niezdrowa i podejrzliwa atmosfera wokół tego typu sprzętu na Allegro.

 

Tak czy inaczej, warto przestrzec wszystkich przed takimi "okazjami". Nie dajcie się zwieść na historię konta, bo może być skradzione. Dla weryfikacji, warto skontaktować się ze sprzedającym i poprosić o dodatkowe zdjęcia sprzętu, na przykład na tle monitora z otwartą bieżącą aukcją. To da nam pewność przynajmniej co do tego, że realnie ten towar posiada. Bo takie zdjęcie trudno spreparować, a tym bardziej ukraść z wcześniejszej aukcji.

 

EDIT

Dla jasności sytuacji napiszę, że druga aukcja na Shure 1840, która jest na Allegro, ta z Krakowa, to naszego forumowego Kolegi. I z całą pewnością jest prawdziwa, miałem te słuchawki na łbie :).

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

allegro już wie od wczoraj, że opis i zdjęcia skopiowane

wcześniej sprawdziłem gościa i niby konto ok. - to znaczy założone juz jakis czas temu i ponad 50 rzeczy kupionych. Zauważyłem, że część pochodzi od tego samego sprzedawcy oraz że są to drobności jak zaproszenia na ślub za 1zł. Wiem, że np, na ebuy są takie metody - tzw.budowanie przez pewien okres konta w celu zbudzenia zaufania, a później jakaś większa transakcja w celu oszustwa. Widzę, że już niezłych mamy w tym kraju cwaniaków.

Myślę, że to może być kradzione konto.

Dokładnie tak. Dziś "wyparowała" też aukcja na Shure SRH1840, gdzie była licytacja od złotówki.

 

"Słuchawki Shure SRH 1840 - stan idealny, gwarancja"

http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemKilled?item=5128929056

Licytowałem je...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja z Audeze nadal wisi. Pamiętajcie, że zgłoszenie takiego fake to nie tylko kliknięcie na automat - nie daje to żadnego odzewu. Należy skontaktować się poprzez formularz allegro i w treści wiadomości podać link do aukcji pierwotnej oraz tej ze skopiowanym opisem. Aukcja znika jeszcze tego samego dnia. W ubiegłym miesiącu zgłosiłem już łącznie 3, za każdym razem blokada konta, a później usunięcie aukcji. Oszust stara się coraz bardziej manipulować zdjęciami i opisami, jednak nie potrafi z siebie wydusić ani słowa po polsku, pewnie nie wie nawet co wkleja. Gorzej gdy zacznie składać opis ze zdjęciami z kilku aukcji. Kolejny znak charakterystyczny to licytacja od złotówki.

Edytowane przez -Pawel-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej zdjęcie przedstawiające słuchawki z dowodem osobistym osoby na którą zarejestrowane jest konto w tle.

Może nie popadajmy w przesadę, bo przesada w żadną stronę nie jest zdrowa. Nie ma co zmuszać kogoś do ujawniania danych osobowych, szczególnie jeszcze przed finalizacją transakcji. Bo może sobie tego po prostu nie życzyć. Dokładnie z identycznych powodów, to znaczy z obawy przed oszustwem i wykorzystaniem tych danych. Wystarczy zdjęcie takie jak sobie umyślimy, unikalne i w unikalnych warunkach, które trudno spreparować metodami elektronicznymi. Można sobie zażyczyć zdjęcie na tle, czy jak wiem.... dwulitrowej Coli. Tylko wcześniej sprawdźmy, czy takiego zdjęcia nie ma gdzieś w zakątkach netu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja z Audeze nadal wisi. Pamiętajcie, że zgłoszenie takiego fake to nie tylko kliknięcie na automat - nie daje to żadnego odzewu. Należy skontaktować się poprzez formularz allegro i w treści wiadomości podać link do aukcji pierwotnej oraz tej ze skopiowanym opisem. Aukcja znika jeszcze tego samego dnia. W tym miesiącu zgłosiłem już łącznie 3, za każdym razem blokada konta, a później usunięcie aukcji. Oszust stara się coraz bardziej manipulować zdjęciami i opisami, jednak nie potrafi z siebie wydusić ani słowa po polsku, pewnie nie wie nawet co wkleja. Gorzej gdy zacznie składać opis ze zdjęciami z kilku aukcji. Kolejny znak charakterystyczny to licytacja od złotówki.

Myślę, że dobrym pomysłem jest też zapytanie go na priva o jakieś specyficzne detale, które znają tylko pasjonaci tacy jak my. Polegnie dość szybko. Może potrafi skopiować opis z aukcji takiego pasjonata. I wygląda on wiarygodnie. Ale pytanie o jakiś detal, na przykład na czym słuchał, z jakimi wzmacniaczami. Z czym była synergia itd. Dlaczego sprzedaje, na co zmienia itd.... Od razu pozwoli nam wyczuć na ile jest w temacie,a na ile to czysta ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozecie sobie zalozyc nowy temat i spamowac tam zamiast tutaj?

Ostrzeganie przed bardzo konkretnymi oszustwami dotyczącymi słuchawek, w kontekście tytułu wątku "okazji z Allegro" nazywasz spamem? To jest właśnie idealne miejsce, aby od czasu do czasu odrobinę otrzeźwienia wprowadzić w pogoni za okazją.

 

Jeśli choć jeden z forumowiczów dzięki temu nie da się naciągnąć, to już warto. Po to jest w końcu wątek okazyjny, aby ludzie zyskiwali, a nie tracili łapiąc się na "okazje" oszustów.

 

A mozecie sobie zalozyc nowy temat i spamowac tam zamiast tutaj?

Masz rację, dyskusja pójdzie do wydzielenia, ale nie jest to w żaden sposób spam.

 

Dokładnie, nie jest to żaden spam. Bo "okazja" może być zarówno pozytywna, dla kupującego, ale i niestety negatywna, dla oszusta. Ale to nadal "okazja", przynajmniej takie ma zewnętrzne znamiona i tak wygląda. I posty te mieszczą się w ramach tematyki "Okazje z Allegro", czy to się komuś podoba czy nie. Ale w takich czasach żyjemy, że i o takich "okazjach" trzeba głośno pisać. Ale oczywiście wątek dotyczący oszustw jak najbardziej można założyć. Nagłaśniania patologicznych zjawisk i przestrzegania przed nimi, nigdy dość.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

allegro już wie od wczoraj, że opis i zdjęcia skopiowane

wcześniej sprawdziłem gościa i niby konto ok. - to znaczy założone juz jakis czas temu i ponad 50 rzeczy kupionych. Zauważyłem, że część pochodzi od tego samego sprzedawcy oraz że są to drobności jak zaproszenia na ślub za 1zł. Wiem, że np, na ebuy są takie metody - tzw.budowanie przez pewien okres konta w celu zbudzenia zaufania, a później jakaś większa transakcja w celu oszustwa. Widzę, że już niezłych mamy w tym kraju cwaniaków.

Myślę, że to może być kradzione konto.

Dokładnie tak. Dziś "wyparowała" też aukcja na Shure SRH1840, gdzie była licytacja od złotówki.

 

"Słuchawki Shure SRH 1840 - stan idealny, gwarancja"

http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemKilled?item=5128929056

Licytowałem je...

 

Nooo to teraz totka puść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, czy moje zgłoszenie też zignorują ;) Skorzystałem oczywiście z pełnego formularza kontaktowego.

Jestem wystarczająco nabuzowany kolejnym problemem z PAYU, moja płatność wisi w statusie rozpoczęta od prawie godziny, a akurat zależy mi na czasie... wwwrrrrrrr

 

//EDIT

 

Problem płatności rozwiązany w ciągu 60 minut od zgłoszenia.

Aukcji też już nie ma :D

 

From: Allegro <kontakt@allegro.pl>

To: xxx@gmail.com

Subject: Re: [Ticket#19563091] Bezpieczeństwo > Podejrzewam, że Sprzedający nie wyśle towaru

Date: Thu, 5 Mar 2015 12:21:02 +0100

X-Mailer: OTRS Mail Service (3.3.8)

 

Dzień dobry.

 

Dziękuję Panu za zgłoszenie. Podjęliśmy działania w tej sprawie.

 

Pozdrawiam,

 

 

.....

Edytowane przez redflow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie ostrzec przed zostaniem ostrzyżonym z gotówki
http://allegro.pl/sennheiser-hd-700-okazja-i5284374872.html

Zapewne aukcja to fake, zdjęcia i opis ten sam z aukcji co była dwa miesiące temu http://allegro.pl/sennheiser-hd-700-stan-jak-nowe-i5071664826.html#tabsAnchor

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła para słuchawek, kto kupił? Ja na moje pytanie nie uzyskałem odpowiedzi..

Niemniej trochę ryzykowałbym kupować za takie pieniądze u osoby co przez 7 lat zrobiła 11 transakcji w tym ostatnia to część od samochodu za 30zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skontaktowałem się z prawdziwym właścicielem tych HD700.

 

Napisał

 

"Witam. Nie sprzedawałem swoich Sennheiserów HD700. Zdjęcia i opis na podanej przez Pana aukcji są skopiowane z aukcji na której zakupiłem swoje. Aukcja więc jest oszustwem i nie ma żadnego związku ze mną."

Dodatkowo zgłosił sprawę do allegro, może zdążą coś zrobić zanim ktoś wpłaci pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę temat z HD700

http://allegro.pl/show_item.php?item=5287615837 drugi raz jest wystawione, co ciekawe to za niższą cenę(o 150zł, nie wiem gdzie w tym interes). Nie wiem jaki jest w tym interes, tym bardziej że jest prawo na wpłatę do 7 dni(minęło 6). Ciekaw jestem co ojciec audiofil zostawił swojej córeczce. Napisałem i czekam na jakąś odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę temat z HD700

http://allegro.pl/show_item.php?item=5287615837 drugi raz jest wystawione, co ciekawe to za niższą cenę(o 150zł, nie wiem gdzie w tym interes). Nie wiem jaki jest w tym interes, tym bardziej że jest prawo na wpłatę do 7 dni(minęło 6). Ciekaw jestem co ojciec audiofil zostawił swojej córeczce. Napisałem i czekam na jakąś odpowiedź.

 

Tia, ojciec audiofil zostawił w spadku, jeszcze zdążył kupić w ostatniej chwili, skoro mają jeszcze tyle gwarancji. A już najbardziej rozluźniające zwieracze, to są te zamazane numery przy kodach kreskowych, QR i zwykłym. Tak jakby ich odczytanie dowolnym, bardziej zaawansowanym, telefonem nastręczało jakąkolwiek trudność.

 

Ja odradzam tego sprzedawcę http://allegro.pl/show_user.php?uid=6292057 POWER-ROL . Sprzedaje przedmioty niezgodne z opisem, zużyte, zepsute jako nowe powystawowe.

 

Ale to wygląda tym razem, na zwykłego hurtownika wszelakiego śmiecia. Tutaj to nie tyle można mówić o oszustwie, co bardziej o potrzebie zdrowego rozsądku. Bo każdy rozsądnie myślący człowiek powinien z góry się nastawić na „trudności obiektywne”, przy takim przemiale sprzętu i takich komentarzach. To bardziej chyba należy traktować jako outletowo-śmietnikowy folklor. Jak ktoś chce świadomie zaryzykować w zamian za wątpliwą perspektywę taniości, to w sumie jego wybór.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności