Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ej z tymi wysyłkami z chin np buty niby oryginalne to serio nic nie robią pośrednikom? Takie info dostałem w dziale o butach i ciekawi mnie, bo widzę jak dużo ludzi pokupowało - jak dużo ludzi jest oszukiwanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia, bo strach teraz kupować np. Air Force czy Air Max, bo pełno chinolskich pośredników. Inna sprawa, że ludzie wierzą w takie "niespotykane okazje", a jak jest wielu sprzedających w podobnej cenie to uznają to za normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy produkt w sklepie przez net jest uszkodzony, jak mam go zwrócić na jakiej podstawie aby nie zwrócone zostały także koszty wysyłki w obie strony.

 

Jakieś pisemne oświadczenie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na podstawie odstąpienia od umowy zakupu zrealizowanej na odległość. Masz 10 dni na odesłanie towaru. Odeślij na swój koszt, nie warto się użerać o te parę groszy.

Przykładowe formularze są nawet tu http://www.mp3store.pl/#top_info w zakładce zwroty.

Koniecznie wyślij za potwierdzeniem odbioru.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej z tymi wysyłkami z chin np buty niby oryginalne to serio nic nie robią pośrednikom? Takie info dostałem w dziale o butach i ciekawi mnie, bo widzę jak dużo ludzi pokupowało - jak dużo ludzi jest oszukiwanych.

Nic nie robią, bo takie np nike ma w dupie te podróbki (że niby mają ważniejsze rzeczy do roboty) - gdzieś czytałem, że gościu przez allegro zgłaszał, że dostał podróbki, no i był potrzebny dowód, ktośtam go odesłał do rzeczoznawcy nike, a ten go olał, nie pamiętam tylko gdzie dokładnie o tym czytałem. Jest opcja urząd celny - za handel podróbkami, ale jeśli kupują np na ali z 'aukcji' w których na zdjęciach nie ma znaczków, to też się taki 'pośrednik' wykpi. Jedyne za co mogą beknąć, to jeśli nie wystawiają żadnego paragonu ani faktury, a sprzedaż jest spora, to urząd skarbowy za nieodprowadzanie podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy produkt w sklepie przez net jest uszkodzony, jak mam go zwrócić na jakiej podstawie aby nie zwrócone zostały także koszty wysyłki w obie strony.

 

Jakieś pisemne oświadczenie ?

Odstępujesz od zakupu z tytułu niezgodności towaru z umową. Na piśmie (wygoogluj "niezgodność towaru z umową wzór pisma") wpisujesz kwotę jaka ma być zwrócona (z wyszczególnieniem ile za przedmiot, a ile za wysyłkę oraz odesłanie do nich) i podajesz konto.

 

Co do podróbek to jeśli ci ludzie działają tak bezkarnie to zaczynam rozumieć skąd wysyp sneakersów od Nike na ulicy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problemem jest fakt, odnośnie przykładowo nike AF1, że jest pełen wachlarz cen :D

OD 150zł do 450zł przy czym za 200,300,350 i 400 tez kupisz.

Nie wiadomo, gdzie jest granica pomiędzy podróbką a oryginałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wzmacniacz od usera "kaczmar91" z oferty: 4654740312 http://allegro.pl/nad-3240-pe-idealne-brzmienie-angielskie-ladny-sta-i4654740312.html

 

Gdy towar dotarł po rozpakowaniu kartonu ze wzmacniaczem najpierw z niego wysypała się masa kurzu. Nie zraziło mnie to sprzęt nie jest nowy. Po odpaleniu na słuchawkach było ok. Po podpięciu głośników niestety charkot i buczenie w jednym głośniku. Było sprawdzane wielokrotnie. Zgłosiłem do sprzedającego usłyszałem, pewnie sam rozkręciłem i uszkodziłem NADa. Zgłosiłem sprawę do allegro. Olali mnie odesłali do sprzedającego. Założyłem spór. Bez rezultatów. Napisałem do sprzedającego, że sprawę zgłaszam na policję i do programu ochrony kupujących.

Allegro to siara kupujcie na Ebayu. Tam nigdy nie miałem problemu.

kaczmar91 - nadal ma dużo rzeczy audio w ofercie unikajcie gościa.

 

Teraz juz nie graja oba kanały a pierdzenie i charkot są masakryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na allegro :)

1. Kupuję.

2. Płacę

3. Kontakt się urywa

4. Centrum sporów / Zgłoszenie do allegro

5. Spróbujemy się dogadać mówi allegro, Pan również spróbuje - prosimy o ponowny kontakt za 5 dni.

6. 5 dni mija

7. - Spróbujemy się dogadać mówi allegro, Pan również spróbuje - prosimy o ponowny kontakt za 5 dni. - próba druga

10. mija kolejne 5 dni

11. - Spróbujemy się dogadać mówi allegro, Pan również spróbuje - prosimy o ponowny kontakt za 3 dni.

 

Sprzedawca nawet logował się na allegro. - ba... nawet wczoraj się logował :)

Wniosek? Sprzedawców złodziei się nie blokuje, bo kto wie, może znowu za miesiąc czy dwa coś wystawią, może kogoś okradną... A wiadomo - prowizja leci :)

Nic tylko zgłaszać na policję.

 

Czarna lista - login d.v_ScHiZoFrEniK

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym poleceniu poczekania ja przestaję się cackać i idę na Policję. Potem niech Allegro się męczy ze swoją wierzytelnością, którą ode mnie odkupują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niska wartość 70zł, ale mam za sobą juz 4000zł które zgłosiłem i dostałem odrazu (bo jeszcze nie ukradł z PayU).

Tutaj trzeba oszustwa zgłaszać. Najgorsze nie jest to, ze ludzie kradną, ale to - że zwyczajnie to się umarza wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka miesięcy temu pewną nieprzyjemną sytuację na allegro. Zakupiłem tablet, wszystko wydawało się ok, żeby było szybciej dogadałem się ze sprzedawcą na wpłatę na jego konto (które nie figurowało w serwisie allegro). Czekałem, czekałem, oczywiście zakupiomego urządzenia nie otrzymałem. Zamiast niego dostałem trefne potwierdzenie przelewu, jako zwrot za transakcje.

Generalnie bardzo śmierdząca sprawa, ale zgłosiłem to na allegro, na policji i na koniec w Programie Ochrony Kupujących.

Nie było problemu ze zwrotem kasy przez allegro, nawet pomimo tego, iż nie była to transakcja przez PayU, ba, należną kwotę przelałem na konto podane w mailu.

Także z mojej strony radzę w podobnych sytuacjach zawsze korzystać z POK, jeśli jest taka możliwość. Fakt, jest z tym trochę zachodu, ale warto, jak widać na moim przykładzie.

I nie poddawajcie się, walczcie zawsze o swoje (czy to racje, czy pieniądze)! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zalecam szczególną ostrożność. Szczególnie jeśli sprzedający sam się skontaktuje i zaproponuje rewelacyjną cenę na dziś. Jeśli ktoś kojarzy te zdjęcia z jakąś konkretną aukcją od razu zgłaszać do allegro.


audeze xc:

http://allegro.pl/audeze-lcd-xc-sluchawki-planarne-lcd-xc-i5140354241.html

 

uwaga! - ja już te zdjęcia widziałem; nie wiem czy to nie kolejna ściema; pewności nie mam, ale te zdjęcia na pewno widziałem na jednej aukcji już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zalecam szczególną ostrożność. Szczególnie jeśli sprzedający sam się skontaktuje i zaproponuje rewelacyjną cenę na dziś. Jeśli ktoś kojarzy te zdjęcia z jakąś konkretną aukcją od razu zgłaszać do allegro.

audeze xc:

http://allegro.pl/audeze-lcd-xc-sluchawki-planarne-lcd-xc-i5140354241.html

 

uwaga! - ja już te zdjęcia widziałem; nie wiem czy to nie kolejna ściema; pewności nie mam, ale te zdjęcia na pewno widziałem na jednej aukcji już

 

 

http://allegro.pl/audeze-lcd-xc-sluchawki-planarne-lcd-xc-zabrze-i4994589926.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te audeze były na licytacji w styczniu tego roku. Skontaktowałem się z osobą, która wygrała wtedy licytacje. Na 99% jest to oszustwo, chyba że komuś się nie chciało robić zdjęć i opisu aukcji...

Opis identyczny, jedyna zmiana, to data zakupu zamiast 23.10.2014 to miesiąc później 23.11.2014 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zalecam szczególną ostrożność. Szczególnie jeśli sprzedający sam się skontaktuje i zaproponuje rewelacyjną cenę na dziś. Jeśli ktoś kojarzy te zdjęcia z jakąś konkretną aukcją od razu zgłaszać do allegro.

audeze xc:

http://allegro.pl/audeze-lcd-xc-sluchawki-planarne-lcd-xc-i5140354241.html

 

uwaga! - ja już te zdjęcia widziałem; nie wiem czy to nie kolejna ściema; pewności nie mam, ale te zdjęcia na pewno widziałem na jednej aukcji już

 

 

http://allegro.pl/audeze-lcd-xc-sluchawki-planarne-lcd-xc-zabrze-i4994589926.html

 

 

Te audeze były na licytacji w styczniu tego roku. Skontaktowałem się z osobą, która wygrała wtedy licytacje. Na 99% jest to oszustwo, chyba że komuś się nie chciało robić zdjęć i opisu aukcji...

Opis identyczny, jedyna zmiana, to data zakupu zamiast 23.10.2014 to miesiąc później 23.11.2014 :lol:

 

btw ta typiara je wygrała wtedy:

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=253523

 

edit: po opisie widać tak jak zauważyliście, że skopiowany :D

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli macie pewność - zgłaszać natychmiast. To pewnie ten sam koleś, który zrobił mnie na Staxy...

Mógłbyś rozwinąć myśl ku przestrodze l?

 

 

 

http://forum.mp3store.pl/topic/114900-fanklub-stax-i-sluchawek-es/?p=1175824

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności