Skocz do zawartości

Lehmann Lovely Cube Kit - problem ze zlutowaniem w calosc


Ari93

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem z aliexpress tego oto lehmanna http://www.aliexpress.com/snapshot/6111111918.html, po 2,5 tygodnia byl juz u mnie w domu. Chinczyk zapomnial schematu wiec sie upomnialem i mi wyslal na drugi dzien na meila. To co jestem pewien to zlutowalem (troche tez czasu brakuje przez sesje) ale problem mam z rezystorami. Na schemacie wszystkich nie ma a ponadto kilka jest innych niz dostalem w woreczku.

Podesle schemat z moimi oznaczeniami rezystorow ktore mam, niezaznaczone mam 2x50k, 2x680 i te na gorze po prawej 3R3 i 4R7. Tam prawdopodobnie maja wejsc te 4 czarno-siwe,

oraz zdjecia plytki i rezystory, po lewej mam te ktore sa na schemacie natomiast po prawej te niepasujace. Tak jak pisalem, brakuje 2x 50k i 2x 680 a po prawej mam 2x660 (pewnie maja wejsc na miejsce tych 680?), 4x5 i jeden 0,5 sprawdzalem multimetrem, wg paska ma 1oma i wg obrazka z aukcji powinien byc na dole plytki po prawej (R5). W razie co podsylam tez spod plytki.

Co z tymi rezostorami zrobic? Z drugiej strony bardziej prawdopodobne ze ja cos pomylilem dlatego pisze tu bo chce byc pewny ze wszystko bedzie w porzadku ;)

 

Z gory dzieki za pomoc i juz widze ze fotki zmniejszyly rozmiar 10krotnie takze w razie co wieczorem podesle ponownie.

 

schemat.jpg

IMG_20140623_151909.jpg

IMG_20140623_152044.jpg

IMG_20140623_184852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystory 3R3 i 4R7, to odpowiednio 3,3 i 4,7, czyli tam pakujesz 5.

 

W miejsce 680, pakujesz 660

 

Czarne z szarym paskiem, to nie są rezystory, tylko diody prostownicze, na schemacie 1N4007.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, polutowane, narazie na szybko podlaczone i jest problem... a mianowicie nie dziala. Wczoraj omylkowo odwrotnie podlaczylem transformator (2 plusy do srodka i minusy po bokach) poszedl maly dymek z tego gniazdka prawdopodobnie przez zwarcie i tyle, oczywiscie natychmiast odlaczylem zasilanie. Zadnej spalenizny nie bylo czuc, transformator rowniez dalej podaje prawidlowe napiecie wiec wydaje mi sie ze to nie jest powodem. Generalnie led sie nie pali a muzyka nie gra, na max wzmocnieniu bardzo minimalnie z duzym charczeniem przebija mi jeden kanal i tyle, dodam ze leda nie mam jeszcze przylutowane (widac na zdjeciu) ale to chyba nie ma nic na rzeczy. W czym moze byc problem i gdzie go szukac?

W razie co dodam fotke https://drive.google.com/file/d/0B6ZpOhh4jVjHM0pwQXNWSXZmQ00/edit?usp=sharing, nie wykluczam ze gdzies po prostu cos zle przylutowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody prostownicze do sprawdzenia a potem stabilizatory.

Jakie napięcie na nodze 2 i 3 LM317 i jakie napięcie na nogach 2 i 3 LM337?

 

Gratulacje dla barana, który to projektował i przewidział bezpieczników w zasilaczu.

Tak, wywaliło by tylko bezpieczniki.

M

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmierzyć diodę to trzeba wylutować chociaż jedną nogę, tak tylko zwracam uwagę ;)

 

 

ps. Trafo podaje prąd AC, więc nie mogłeś pomylić "plusa" z "minusem" bo nie ma tam czegoś takiego :)

 

ps2. Nie styka ci się któraś noga lm'ów z radiatorem ?

Edytowane przez Matckhew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmierzyć diodę to trzeba wylutować chociaż jedną nogę, tak tylko zwracam uwagę ;)

 

 

ps. Trafo podaje prąd AC, więc nie mogłeś pomylić "plusa" z "minusem" bo nie ma tam czegoś takiego :)

 

ps2. Nie styka ci się któraś noga lm'ów z radiatorem ?

 

wylutowalem po 1 nozce, we wszystkich 4 teraz pokazuje od 505 do 511 w druga strone nic

 

w sumie racja... ale widzialem wyraznie iskre i maly dymek z miejsca gdzie te 2 kable sie stykaly takze nie wiem wtedy co to bylo ;p

 

nie styka, sprawdzilem kilka miejsc ktore sa blisko siebie i wygladaly troche podejrzanie ale nigdzie nic nie przebija

 

Zmierzyć po kolei - wyjście trafo na zmienny, wejście stabów na stały i wyjście stabów na stały.

Jak będziesz miał wartości to pisz.

 

trafo niepodlaczone ok 17,8V na obydwoch liniach, podlaczone do wzmaka 17,7V

 

lm337 1 i 2 nozka 0,66V, 1 i 3 0,96V

lm317 1 i 2 0,77V, 1 i 3 0,07V

 

edit

dodam ze nawet jak ten kanal lekko przebijal to wzmak nigdzie nawet letni sie nie zrobil, wszedzie chlodny jak by nie byl wlaczony

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzic sprawnosc tych BD? Jak mierze miernikiem to na 6 konfiguracji dzialaja tylko 2, miernik pokazuje ok 600 z groszem i tak jest na wszystkich 4 z ta roznica oczywiscie ze na tych 139 dziala w jedna strone a na 140 w druga strone.

I to samo jest z BC550, jeden przepuszcza we wszystkich 6 konfiguracjach pokazujac na mierniku np 23 a drugi tylko w 2 i pokazuje ok 660. Wedlug mnie wychodzi na to ze spalil sie tylko jeden BD550 i po poprawnym zlutowaniu w calosc powinno dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tez nie chodzi o pieniadze (ale skoro dziala to po co?) a sama dostepnosc czesci... dzwonilem do chyba jedynego sklepu w miescie to tego nie mieli a gdzie tu reszta czesci, jako ze sa jedyni to cenami czesto tez nie zachwycaja.

W srode w miescie gdzie pracuje sprobuje cos wyszukac przed praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm proponuje skoczyć sobie do jakiegoś poradnika o podstawach elektroniki, potem poćwiczyć lutowanie na jakiś starych płytkach, jak znam życie to jakość lutów pozostawia dużo do życzenia. Po za tym pamiętaj aby nie po przegrzewać elementów bo jest to dla nich zabójcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności