Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki otwarte, wokółuszne + doszło pytanie o wzmacniacz


joker718

Pytanie

Witam,

po przejrzeniu wielu tematów dot. kupna słuchawek postanowiłem założyć własny i wyjaśnić dokładnie jak to wygląda. Z góry uprzedzam, że nie znam się zbytnio na tego typu rzeczach, ale postaram się.

 

Chcę kupić słuchawki w cenie do około 300 zł, koniecznie otwarte / półotwarte (użytek i tak tylko domowy, a izolacja od otoczenia dla mnie w tym wypadku będzie na minus, chociaż mogłyby nie walić jakoś strasznie na zewnątrz) i wokółuszne, do słuchania muzyki (tzn filmy i gry też będą, ale przy nich na dżwięku aż tak mi nie zależy, żadnych sieciowych fpsów ani nic takiego nie przewiduję). Często używam przez długie okresy więc fajnie, jakby nie męczyły uszu.

 

Słucham na miniwieży M-audio CS-325 (http://www.agito.pl/miniwieza-m-audio-cs-325-686-343347.html?gclid=CMKwsIX7jb8CFRHHtAodIAgAeA) (z tego co rozumiem to niezbyt dobry sprzęt :)), odtwarzaczu Sandisk Sansa Clip+ i czasem na komputerze ze zintergrowanym Realtekiem (podłączam wtedy słuchawki do głośników Creative Gigaworks T20) - myślałem o kupnie jakiejś karty dźwiękowej ale ostatnio więcej słucham na miniwieży, aczkolwiek w przyszłości jakaś dźwiękówka za 100-150zł by mogła sięprzydać.

 

Jeśli chodzi o muzykę to metal (głównie heavy / speed / thrash e.t.c. czyli bardziej klasyka niż nowości), a więc jak metal to czasem i jakieś elementy symfoniczne, klawisze czy epickie przygrywki na dziwnych instrumentach, trochę folku i.t.p. - wszelka muzyka "popularna" mnie nie interesuje. Bas powinien być dynamiczny i zdecydowanie nie za dużo i nie za nisko bo wtedy bywa dramat.

 

Słuchawki które mam obecnie to Technics RP-F880 oraz tanie Philipsy SHP2000 ale te to do metalu/rocka akurat nie bardzo bo basy dudnią niemiłosiernie.

 

Czyli generalnie dynamiczny, niezamulający dźwięk i jakaś przyzwoita, przestrzenna scena (o ile dobrze rozumiem pojęcie :P), przy czym nie jestem w ogóle osłuchany w tych sprawach i np. nie wiem, czy moje źródła mają dźwięk ciepły czy zimny, jasny czy ciemny i.t.p. (chociaż z tego co rozumiem to poszukuję czegoś bardziej jasnego/zimnego?). Sorry za ilość tekstu, prosiłbym o jakąs pomoc w wyborze. Pozdrawiam.

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spróbuj przesłuchać Superluxy HD681 wersję B i F. Wersja B ma więcej basu, F ma mało, ale za to ten bas ma niesamowitego powera i świetnie kopie w metalu. Słuchawki te kosztują około 100 zł, a moim zdaniem dobrze się sprawdzają w takiej muzyce, są dosyć agresywne i dynamiczne w charakterze.

 

Bardzo dobrze słucha mi się Toola na Superluxach HD681F.

Edytowane przez pingwing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za sugestię, chyba na tym się skończy, aczkolwiek po przeczytaniu różnych wypowiedzi wychodzi mi na to, że hd681 bez żadnej literki może być lepszym wyborem.

 

Zaczęła mnie ciekawić jeszcze jedna rzecz, a nie znam się w ogóle: czy przy takich źródłach (Sansa Clip+, M-audio CS-325, karta zintegrowana) ma sens np. kupno wzmacniacza FiiO E06 za stówkę? Jak to dokładnie działa - prosto i bez problemów czy raczej dla znawców? Do takiej np. miniwieży można to podłączyć i będzie miało jakiś sens? Czy w ogóle sobie darować bo nie ma co kombinować przy takich źródłach / kosztach?

 

Aha, i czy wygrzewanie będzie potrzebne i jak się do tego zabrać?

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności