Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mroczna, klimatyczna muzyka


Samuel_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cocteau Twins - albumy "Garlands" i "Treasure"

Paatos - albumy "Timeloss", "Kallocain"

Jeff Buckley - "Live at L'olympia"

Collection d'Arnell-Andrea - wszystkie albumy

Stoa - "Zal"

Edit:

Zapomniałem o zespołach:

Dead Can Dance

Faith and the Muse

Oba prezentują dosyć mroczny repertuar.

Nie mam czasu na przejrzenie całego wątku, tak więc pozostaje mieć nadzieje, że nie powielam nazw artystów.

 

z polskich może Digit All Love

Edytowane przez pantr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na mnie... Trafiony temat bo uwielbaim tego typu muzyke.

 

Buriala juz poleciliscie... Ale... Polecam sprawdzić poniższe 2...

http://youtu.be/8r-p2L4twmw

 

Dalej Clubroot byl... Odemnie... Na 2 płycie sa sample z antychrysta von thiera a to cos mowi ;-)

 

Dziwi mnie, ze nikt nie wspomnial o genialnym Holy Other... 1 link moj pierwszy zakochany utwor od HO, ktory w 3 min wyrywa z butow, 2 cala genialna plyta LP Held z Love Some 1 na czele

http://youtu.be/gCSV2kTvZCo

 

Dalej jest Vacant, cala tworczosc daje rade... Probka...

 

No i dalej na meeeega klip i prze******sty utwor od Wifa

 

Troche bardziej melancholijny Subheim... Mistrz...

 

I pan oOoOO...

 

No i na koniec najlepsze jesli chodzi o groze... Caly album brzmi jakby zaraz mial ktos wyjsc zza rogu zrobic Ci krzywde... Panie i Panowie The Haxan Cloak i album Excavation... Probka...

 

EDIT... Najlepsze na koniec! Zapomnialem o moim odkryciu 2014...

 

Pozdrawiam i milego. Mam tego jeszcze sporo w glowie, ale zobacze czy to co dalem sie przyjmie :-)

Edytowane przez juni0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

OK. Zapodam coś co nie powinno urazić :), pasujące do wątku jak ulał, konstruktywnie:

SPK - The Agony Of The Plasma

 

DEUTSCH NEPAL - Erotikon - mimo, że zespół już był wymieniany, jednak ten pomysł wydaje się być tym idealnym (ten rytm - idealnie też pasuje do przesłuchań, gdzie w ktoś pisze na elektrycznej maszynie do pisania dowody obciążające)

https://www.youtube.com/watch?v=GH1VzqWFn-g

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam, to bodajże to nowy skład, komercja i chęć zarobku na muzyce :) ale mam też ich płytę "Zamia Lehmanni" - taka inna ale juz nie dicho.

A co do Plasmy to polecam taką ciekawostkę w końcówce tego utworu
https://www.youtube.com/watch?v=vDlF0BY3S-A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zamia Lehmanni" jest po prostu ok, ale za muzyką tej kapeli zawsze szła określona ideologia wyrażająca się ogólnie fascynacją wszelkiej maści aberracjami psychicznymi (taki miał być przekaz "Information Overload Unit"), dlatego ta muza jest mroczna, niepokojąca, niejednokrotnie pozbawiona linii melodycznej, wręcz nieznośna...tego zabrakło w ich ostatnich dokonaniach.

 

Edit: Jedna z moich ulubionych kapel, przynajmniej niegdyś.

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W opisie podziałki na utwory, klimat genialny i bardzo dobra realizacja. Utwory podzielone trochę tematycznie na 4 kategorie, tutaj Pani ładnie przedstawia album:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności