Skocz do zawartości

Słuchawki przenośne Silver Crest z Lidla - 39 zł


1313

Rekomendowane odpowiedzi

@1313 - dzięki, ale nie kupuj dla mnie, nie potrzebuję kolejnej pary słuchawek (mam więcej niż Ty :P ), chciałem jedynie poeksperymentować.

Co innego jakbyś chciał się zamienić - wtedy liczba słuchawek się nie zmienia ;) .

 

czekam na mody :D

Pierwszy mod. Zaklej w połowie taśmą ten otwór basreflexu z tłu przetwornika o którym pisał 1313 (oczywiście w obu przetwornikach). Powinna zmniejszyć się ilość basu wyższego i poprawić zejście. Warto też wrzucić do środka jakieś wytłumienie - choćby płatek kosmetyczny na tylną ściankę.

Mod 100% odwracalny, prosty i bardzo tani - mam nadzieję że się ktoś skusi i opisze wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem tak - ja wytłumiłem. Zmiana jest kosmetyczna na plus. Pod moim X-Fi HD brzmią nieco za ciężko, tłusto. Ale już z moim telefonem grają w warunkach domowych już tylko nieznacznie tłusto, niemal wyważenie, za to na ulicy nie zmieniałbym nic. Jak wiemy bas zawsze cierpi na ulicy, więc po dzisiejszym spacerze do i z pracy z nimi na uszach uważam, że w zasadzie jako słuchawki uliczne stockowo są optymalne i nie należy niczego ruszać (ew to wytłumienie, które zawsze też wspomoże także tłumienie hałasów). Na warunki domowe można delikatnie zmiejszyć bass-reflex, aby było przejrzyściej. Faktycznie "Urban" i do tego się nadają. Ja już swoich nie oddaję - będą dla mnie na drogę do i z pracy na zmianę z HD572 Supeluxa, który jednak jest gorszy od Plattanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie serio, wcale to nie jest ****o. Może faktycznie jak w Biedronie SHP 3000 były w tej samej cenie, to było to coś lepszego, ale w tym wypadku jest zupełnie dobrze.

 

 

Watpie sluchalem ich i dno jak nic, SHP 8800 (tez były w biedronce) zjadaja je. Wiec jesli te lidlaki sa godne uwagi to napewno lepsza opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj zrobiłem mod wygłuszający z watoliny i wycięty otwór w papierze z tyłu przetwornika na poszerzenie sceny.Bas jest teraz bardziej kontrolowany i jest go mniej ogólnie odmulone brzmienie i większa scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Że tak odgrzeję kotleta... z perspektywy czasu powiem Wam, że to są chyba najbardziej eksploatowane przeze mnie słuchawki - każda podróż, wycieczka, autobus itd. Naprawdę okazało się, że to był bdb zakup. Mają już masę godzin przehulane :). Bardzo fajna izolacja, dobre wyonanie i dźwięk bez większych jak dla mnie wad. Zwłaszcza za 39 zł!

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od 15 grudnia słuchawki wracają do Lidla nadal za 39zł.

http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=26599

 

A od czwartku 11 jeszcze takie coś mają

http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=26498

Edytowane przez 4ndr3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm, dziś byłem i macałem w Lidlu te słuchawki. Te Urbanearsy wyglądają na stronie w miarę dobrze jakościowo, jeśli chodzi o wykonanie, natomiast te w Lidlu w rękach czuć tandetą, miałem wrażenie, że zaraz się rozpadną. To są naprawdę te same słuchawki...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wczoraj w lidlu macałem te za 39. Jeśli chodzi o jakość plastików, to jednak Urbanears są lepsze, co nie znaczy, że w tych jest źle. Inny jest też kształt kopułek muszli, są wypukłe a w Urbanearsach proste. Co do dźwięku to się nie wypowiem, bo nie było czasu na podłączenie do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, Będąc wielkim fanem moich SL HD661, kupowałem żonie ostatnio różne doki (Philipsy 3590, Panasy HJS125, Sony MDR EX10) j żadne do mnie nie przemówiły. Wczoraj znalazłem w lokalnym Lidlu rozpakowane, podłączyłem do mojego Note'a i... banan na ustach. Żona ma już też te Silvercresty. Fajnie graja, naprawdę fajnie...

 

Wysyłane z mojego SM-T700 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

No to odgrzewamy kotleta :). Tym razem 29 zł i to wersja chyba Plattan 2.

https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=34411

Kupiłem, bo poprzednie już są tak zniszczone, że żal patrzeć, ale ile lat posłużyły!

 

No po wstępnych odsłuchach i przymiarkach - pałąk zmieniony - teraz jest mniej cisnący głowę, bardzo dobrze dopasowany, pady są mniejsze, ale mięciutki i bardzo dobrze przylegają, a tłumienie jak na tak małe słuchaweczki i niezbyt silny docisk zaskakuje skutecznością.

Brzmienie także się zmieniło - ogólnie chyba na lepsze. Basy przestały buczeć, pojawił się taki mocny subbas. Przestrzeń zdecydowanie się powiększyła, momentami aż do przesady. Nie wiem, czym osiągnięto ten efekt. Góra nadal dobra, a najwyższa lekko schowana.

Uważam, ze jak poprzednio - warto, a teraz nawet jeszcze bardziej warto :)

Edytowane przez 1313
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności