Skocz do zawartości

Słuchawki przenośne Silver Crest z Lidla - 39 zł


1313

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wstąpiłem do Lidla i przypadkiem zobaczyłem coś w ten deseń:

 

http://www.hiperpromo.pl/promocja_lidl-silver_crest_sluchawki-7148283.html

 

Pomyślałem, że dla jaj wezmę posłuchać. Są w wielu kolorach - czarny, biały, żółty, niebieski, różowy...

 

"Pożyczyłem" je sobie celem oddania, ale powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś o klasę gorszego. Okazuje się, że pomimo ich "nauszności" sprytny system dopasowania do głowy sprawia, że są wygodne. Nieco za silnie ściskają, ale można je rozgiąć. Scena odsłuchowa dość wąska, ale czego się można spodziewać. Za to pasmo może nie powala szczegółami, ale jest bardzo wyrównane jedynie z nieco nadmuchanym midbasem, na który z pewnością można wpłynąć małym modem.

Skuteczność mają bardzo wysoką i zwyczajnie fajnie się ich słucha. Sprawiają wrażenie solidnych i wytrzymałych np. w podróży. Powygrzewam je i może lekko wytłumię, ale przyznam, że nieźle mnie zaskoczyły, bo spodziewałem się masakry, a jest zupełnie ciekawie.


Ciekawe jest to, że są przeznaczone do... słuchania muzyki w... parze :D. Dobrze tłumią, więc można sobie iść na spacer z drugą połówką, a do muszli prawej podłączyć drugą parę słuchawek :D. W dodatku są 60 Ohmowe, więc przyjazne do dublowania dla urządzenia i nie obciążą go nadmiernie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Plattan, te mają zaokrąglone plecy czasz, coś innego takie miało (jakieś wesc czy zumreed). Ale mam ochotę je sprawdzić. Za taki hajs... Plus mają kabelek w oplocie.

A pady z ceraty czy coś jak K518?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości, po zobaczeniu tego wątku, dzisiaj śmignąłem do Lidlacza :D. Wziąłem wersje szarą i muszę przyznać, że jak na 39zł to naprawdę nieźle wyglądają i są solidne. Tylko radzę posłuchać słuchawek w sklepie przed kupnem, bo ja po kupnie pierwszej pary musiałem lecieć do sklepu wymieniać słuchawki (lewy kanał grał ciszej i słuchawki kompletnie nie miały basu).

 

Dźwiękowo: ogólnie in +, podpisuje się rękoma i nogami pod tym co napisał 1313, faktycznie trzeba utemperować ten midbas, może po rozruszaniu membran to się poprawi :). Ja bym był happy, jak by troszkę subbasu dało się dołożyć :D.

 

Ogólnie bardzo przyjemny niedzielny zakup w Lidlu :).

Edytowane przez RENMEi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie serio, wcale to nie jest ****o. Może faktycznie jak w Biedronie SHP 3000 były w tej samej cenie, to było to coś lepszego, ale w tym wypadku jest zupełnie dobrze.


Tak sobie patrzę, że te Urbanearsy mają identyczne parametry - i impedancja, i skuteczność, i moc, i długość kabla i wykonanie pałąka. Może to faktycznie dokładnie to samo?

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w moim były jeszcze jedne białe, jedne czarne, żółte i różowe :). Także jak komuś zależy, to mogę kupić.


Zobaczcie:

 

http://www.urbanears.com/headphones/plattan/plattan-tomato/

 

wykres pokrywa się z moimi odczuciami w zasadzie w pełni. Czyi mamy Plattany za 39 zł a nie 185 zł, albo jeszcze lepiej za 59 Euro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare kupione... Lewa nie gra. Skoczę jeszcze do jednego Lidla na wymianę na sprawne (tam innych nie mieli) a jak nie będzie to zwrot. Ale powiem tak, patrząc na to jak zagrała prawa to fajne są, a pomnożyć przez cenę to całkiem bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoje i to czarne kupiłem na znanym portalu aukcyjnym za 15 zł z przesyłką.Same pady sa więcej warte.

 

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja podtrzymuję chęć pomocy w zakupie :). To pewnie są jakieś mniej restrykcyjnie przebierane Urbanearsy i tyle. Właśnie znów słuchałem i wykres nadzwyczaj pokrywa się z odczuciami. Bas bardzo nisko schodzi i delikatnie wybija się taki trochę wyższy (80 - 100 Hz) i troszkę brakuje najwyższej góry, czyli wykres idealnie się z tym pokrywa. U mnie są jeszcze żółte, różowe, białe i czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same słuchawki dodawali kiedyś w promocji do piwa....

 

A tu znalazłem taki dziwny rym :

"Daj mi słuchawki z dobrym bitem, łyk piwa, pare kieliszków czystej, szluga i pozwól zapomnieć. Przecież Cie nie proszę o tak wiele."

 

A tu słuchawki dla piwoszka

http://natajka89.blogspot.com/2013/11/567suchawki-z-piwem-60.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się tak - obiektywnie (tylko co to znaczy?) nie są one neutralne, są podbajerowane, z niedoskonałą górą itd. Wszystko się zgadza, ale jako produkt przenośny, nastawiony na rozrywkę i przy cenie 39 zł wypada bardzo korzystnie. Z tego co pamiętam, to podobne składane Panasonici RP DJ200 są znacznie droższe, a grają gorzej. Sony i ich MDR V150 są może i neutralniejsze, ale i tak technicznie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze się nie załapałem :( Może nie tyle, że odczuwam chęć posiadania kolejnych słuchawek, ale bym sobie pomodował. Po ostatnich eksperymentach z A4tech-ami jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tanich słuchawek :)

 

Rozbierał je już ktoś? Jak tak, to może wrzuci fotki wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci kupić :). Generalnie jest sobie przetwornik z dziurką sporą we fizelinie, stąd bas jest spory i lekko nadmuchany. Modować się zdecydowanie da. Ja tam włożyłem włókninę i się o włos poprawiło. Teraz je wygrzewam i ogólnie tak mi się spodobało jako portable, że zostają u mnie :)


Macie kolejną odsłonę :P

 

http://allegro.pl/sluchawki-grundig-52670-najlepsza-jakosc-6-kolorow-i4282416425.html

 

Z tym, że te już mogą się różnić, bo mają inne parametry. Brak też dodatkowego gniazda.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności