Skocz do zawartości

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim padnie Wasz egzemplarz M2 (znam 2 przypadki, w tym swój własny :/), polecam zaktualizowanie EEPROM-u odbiornika USB SA9027 - otrzymałem go od Chińczyka w ramach pomocy przy wskrzeszeniu mojego egz. (u mnie niestety to nie pomogło bo program nie widzi już urządzenia w systemie)

 

Potraktujcie to jak aktualizację BIOSu w kompie - nie zaszkodzi a nawet może pomóc :)

 

Łapcie linka https://www.dropbox.com/s/j2sno8wwztjg77y/SMSL_M2_Update.zip?dl=0

Chrome mi krzyczy że jest to złośliwe oprogramowanie :( i pobrać nie chce

 

O dziwo stąd pobrało :)

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pobierania wyskoczył mi komunikat że program jest złośliwy i został zablokowany :D
Więc można zaufać temu Chińczykowi ? Nie będzie to jakiś robak, który będzie mi wykradał wszystkie hasła do kont bankowych i przesyłał do Chin ? :ph34r: hahaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pobierania wyskoczył mi komunikat że program jest złośliwy i został zablokowany :D

Więc można zaufać temu Chińczykowi ? Nie będzie to jakiś robak, który będzie mi wykradał wszystkie hasła do kont bankowych i przesyłał do Chin ? :ph34r: hahaa

Pobierz ze strony smsl, dałem link. Tam nic nie krzyczy.

U mnie już zaktualizowane, i nazwa urządzenia wpisana po mojemu xD

 

P.S. To że jeden antyvir nic nie widzi, nie znaczy że tam nic nie ma.

Zanim padnie Wasz egzemplarz M2 (znam 2 przypadki, w tym swój własny :/), polecam zaktualizowanie EEPROM-u odbiornika USB SA9027 - soft do aktualizacji otrzymałem od Chińczyka w ramach pomocy przy wskrzeszeniu mojego egz. (u mnie niestety to nie pomogło bo program nie widzi już urządzenia w systemie chociaż jest wpięte i widoczne w Menadżerze urządzeń).

 

Potraktujcie to jak aktualizację BIOSu w kompie - nie zaszkodzi a nawet może pomóc :)

 

Łapcie linka https://www.dropbox.com/s/j2sno8wwztjg77y/SMSL_M2_Update.zip?dl=0

Masz może linuxa? nie wiem czy jest odpowiednik lsusb dla windy :(

A mam kilka pomysłów na postawienie twojego m2 na nogi :)

 

Zastanawia mnie też to że USB SA9027 obsługuje 32-bit pytanie co z resztą zawartości M2. Może ograniczenie jest czysto softwerowe? Na razie nie bawię się w testy. Już przed chwilą uwaliłem swoje m2 i musiałem je na nogi stawiać xD Na szczęście komputer wykrył je jako "nic co znam" i pokazał ID po którym program aktualizacyjny wgrał eeprom od nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podczas pobierania wyskoczył mi komunikat że program jest złośliwy i został zablokowany :D

Więc można zaufać temu Chińczykowi ? Nie będzie to jakiś robak, który będzie mi wykradał wszystkie hasła do kont bankowych i przesyłał do Chin ? :ph34r: hahaa

Pobierz ze strony smsl, dałem link. Tam nic nie krzyczy.

U mnie już zaktualizowane, i nazwa urządzenia wpisana po mojemu xD

 

P.S. To że jeden antyvir nic nie widzi, nie znaczy że tam nic nie ma.

Zanim padnie Wasz egzemplarz M2 (znam 2 przypadki, w tym swój własny :/), polecam zaktualizowanie EEPROM-u odbiornika USB SA9027 - soft do aktualizacji otrzymałem od Chińczyka w ramach pomocy przy wskrzeszeniu mojego egz. (u mnie niestety to nie pomogło bo program nie widzi już urządzenia w systemie chociaż jest wpięte i widoczne w Menadżerze urządzeń).

 

Potraktujcie to jak aktualizację BIOSu w kompie - nie zaszkodzi a nawet może pomóc :)

 

Łapcie linka https://www.dropbox.com/s/j2sno8wwztjg77y/SMSL_M2_Update.zip?dl=0

Masz może linuxa? nie wiem czy jest odpowiednik lsusb dla windy :(

A mam kilka pomysłów na postawienie twojego m2 na nogi :)

 

Zastanawia mnie też to że USB SA9027 obsługuje 32-bit pytanie co z resztą zawartości M2. Może ograniczenie jest czysto softwerowe? Na razie nie bawię się w testy. Już przed chwilą uwaliłem swoje m2 i musiałem je na nogi stawiać xD Na szczęście komputer wykrył je jako "nic co znam" i pokazał ID po którym program aktualizacyjny wgrał eeprom od nowa :)

Mam Win, u mnie tez wykrywa "dziwnie" ("Urzadzenie kompozytowe USB", VID i PID sa OK) ale soft krzyczy ze nie wykryl urzadzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Win, u mnie tez wykrywa "dziwnie" ("Urzadzenie kompozytowe USB", VID i PID sa OK) ale soft krzyczy ze nie wykryl urzadzenia :)

 

 

Ja odpaliłem sobie linuxa, odpiąłem M2 puściłem lsusb. Następnie podpiąłem M2, i znów lsusb. Zapisałem ID urządzenia. I wstukałem je w adresie programowania w tej aktualizacji z strony SMSL i wrócił do żywych. Uwaliłem go niechcący wgrywając EEPROM z innego podobnego wynalazku z tą samą kostką ;)

 

U mnie VID, PID i cała reszta się nie zgadzała :(

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie zrobiłem aktualizację, poszło gładko.

Jak wam wykrywa M2 pod linuchem? U mnie na LM17.1 jest widoczny jako Wyjście analogowe 1.1 root hub oraz Wyjście cyfrowe(S/PDIF) 1.1 root hub.

Jak po nowemu nazwales sobie SMSL-a ? :)

 

A uświadomię was trochę. Zmiana nazwy wykrywanej podczas aktualizacji skutkuje tym że sterowniki ASIO z strony producenta przestają działać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za plik! Zaktualizowałem.

Plik pochodzi z października 2014 więc duża część urządzeń z grudnia powinna już nie potrzebować tej aktualizacji. zmiany w styczniu tego roku pojawily się tylko w instrukcjach (pdf). Ciekawe co tam zmienili. Czyżby jakaś opcja była włączona wyłączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wielkie dzięki za plik! Zaktualizowałem.

Plik pochodzi z października 2014 więc duża część urządzeń z grudnia powinna już nie potrzebować tej aktualizacji. zmiany w styczniu tego roku pojawily się tylko w instrukcjach (pdf). Ciekawe co tam zmienili. Czyżby jakaś opcja była włączona wyłączona?

 

 

Dobra to jak sprawdzić która wersja oprogramowania siedzi w moim M2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wielkie dzięki za plik! Zaktualizowałem.

Plik pochodzi z października 2014 więc duża część urządzeń z grudnia powinna już nie potrzebować tej aktualizacji. zmiany w styczniu tego roku pojawily się tylko w instrukcjach (pdf). Ciekawe co tam zmienili. Czyżby jakaś opcja była włączona wyłączona?

 

Dobra to jak sprawdzić która wersja oprogramowania siedzi w moim M2 ?

 

Nie wiem, wykrywanie urządzenia się nie zmieniło u mnie po aktualizacji. Więc albo nie jesteśmy w stanie tego zaobserwować albo już miałem nową wersję softu. :)

 

Tu niestety nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Powinno się dać zrobić obraz eepromu, ale jak tego też nie testowałem. A na razie ochota na gwałcenie tego DAC'a niegrzecznymi narzędziami mi przeszła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam Win, u mnie tez wykrywa "dziwnie" ("Urzadzenie kompozytowe USB", VID i PID sa OK) ale soft krzyczy ze nie wykryl urzadzenia :)

 

 

Ja odpaliłem sobie linuxa, odpiąłem M2 puściłem lsusb. Następnie podpiąłem M2, i znów lsusb. Zapisałem ID urządzenia. I wstukałem je w adresie programowania w tej aktualizacji z strony SMSL i wrócił do żywych. Uwaliłem go niechcący wgrywając EEPROM z innego podobnego wynalazku z tą samą kostką ;)

 

U mnie VID, PID i cała reszta się nie zgadzała :(

 

Zzaczy nie wpisałeś 262a i 1028 tylko to, co aktualnie się wyświetliło?

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam Win, u mnie tez wykrywa "dziwnie" ("Urzadzenie kompozytowe USB", VID i PID sa OK) ale soft krzyczy ze nie wykryl urzadzenia :)

 

 

Ja odpaliłem sobie linuxa, odpiąłem M2 puściłem lsusb. Następnie podpiąłem M2, i znów lsusb. Zapisałem ID urządzenia. I wstukałem je w adresie programowania w tej aktualizacji z strony SMSL i wrócił do żywych. Uwaliłem go niechcący wgrywając EEPROM z innego podobnego wynalazku z tą samą kostką ;)

 

U mnie VID, PID i cała reszta się nie zgadzała :(

 

Zzaczy nie wpisałeś 262a i 1028 tylko to, co aktualnie się wyświetliło?

M

 

tak, dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy obudziło mnie powiadomienie z aplikacji mobilnej wish.com o promocji, aktualna cena w moim fonie to 155 zł plus jakiś rabat wskoczył i finalnie zapłaciłem 118zł. Piękny początek nowego tygodnia:).

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ładna promocja teraz, nie ważne czy 45$ czy 118 złociszy i tak taniej niż to co ja dałem :)

 

Ale z innym pytaniem tu wpadłem. Łączył ktoś już ten DAC z jakimś wzmacniaczem słuchawkowym?

Teorię mam taką, chciałbym wstawić coś pomiędzy M2 a HD681 tak aby było dużo więcej ciepełka. Tak abym miał "muzyczny kominek" na zimowe odsłuchy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj M2 rowniez wysypal sie po 3 dniach, mimo tego iz zgodnie z zaleceniami zrobilem update eeprom zaraz po zakupie. Na poczatku byl problem z kablem, na wiekszosci jakie mialem DAC nie dzialal, w koncu na jednym wreszcie sie zainstalowal ale radosc trwala krotko....

Objawy takie jak u innych, system widzi jedynie "kabel kompozytowy", sterownikow nie da sie zainstalowac. Ten soft do zmiany eeprom tez juz nie widzi urzadzenia, mimo tego iz wpisuje prawidlowy VID i PID 262a i 1029 - spisane spod linuxa. Zobaczymy jak bedzie ze zwotem, kupilem na amazon.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności