Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałem łeb w łeb z E10K i... nie podzielam wielu głosów na temat wyższości Smsla.

Zawsze tak mam, że na początku widzę same wady, a więc..

Na M220

-Talerze i syknięcia trzaskają i kłują uszy niemiłosiernie

-Na siłę wybrzuszona (a mimo to marna) średnica, przystawiona do uszu

-Slabsza separacja

-Trzaskanie przy rozpoczynaniu/przewijaniu odtwarzania

 

Na plus względem E10K może dynamika

Edytowane przez Michalki2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, z Waszych ostatnich wpisów, że wersja 6th Anniversary dostaje cięgi, hmm...

 

osobiście mam wcześniejszą wersję (aktualnie 4-ta sztuka postawiona do pionu - eeprom) i żadnej sztuce nie usłyszałem jeszcze trzasków przy zmianie nagrań czy np szumów na 16-ohmowych słuchawkach tak jak pisał kolega Blue wcześniej - zaintrygowany jego wypowiedzią pożyczyłem specjalnie Sony mojej siostry - MDRAS210

Co do E10K - z tego co pamiętam dla mnie akurat grał zbyt cicho (miałem wersję bez wyłącznika w potencjometrze) w porównaniu z ówczesnym M2, co było dla takiego głuchego "basoyebcy" jak ja nieakceptowalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy pojawiają się kiedy SMSL nie ma nic do roboty. Na moim przykładzie: podłączam, szumi może sekundę, w tym czasie automatycznie odpala się odtwarzacz i zgarnia wyłączną kontrole nad urządzeniem - koniec szumów.

 

A w E10K co do głośności zawsze pozostaje pstryczek preamp z tyłu

Edytowane przez Michalki2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kupiony niedługo po premierze i odpukac działa bez problemu.

M

Mój działa od czerwca 2015. 0 problemów.

M

Mam M2 kupionego zaraz po tym jak się pokazał na rynku, działa do dziś pod prądem 24/7

M

A mój M2, jeden z pierwszych w kraju nadal nie chce się zepsuć :)

U mnie jeden z pierwszych M2 w polandzie. Nie czeszczy.

 

ehh

Edytowane przez kmk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój trzeszczy syczy i prycha jednak czasami kiedy jest cisza. Wcześniej tak tego nie słyszałem, na głośnikach praktycznie wcale ale na słuchawkach już takie coś występuje. Podpięty pod USB 3.0 i daje o sobie czasami znać kiedy jest bezczynny - zgarnia odgłosy pracy laptopa ale mam też tam mocno obsadzone porty (podkładka z hubem, przejściówki, kable, dyski, etc.). Dramatu nie ma ale jednak mając porównanie z geekout teraz to faktycznie M2 mu ustępuje. Niemniej nadal jest podpięty i wiernie służy bez jakiejkolwiek awarii a to już kupa czasu i nawet wodą go troszkę zalałem raz. Mój jest nieśmiertelny :D Bardzo fajny DAC i każdemu mogę z czystym sumieniem polecić. Co do brzmienia to nie zauważyłem tych talerzy kiepskich i średnicy. Jest ok i na moje liche głośniczki wystarcza a w słuchawkach też dramatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój trzaski łapał tylko w jednym przypadku jak podpiąłem zasilacz do laptopa, jak pracowałem na laptopie z baterii lub z stacjonarki to była cisza. Ale mój obecny DAC po USB ma to samo xDD Więc to po prostu mój laptop sieje stedy jakieś dziwne zakłucenia :(

Moja sztuka była jedną z pierwszych(prawie tak jak ta sp5it'a, kupiona wtedy gdy pojawiły się pierwsze promocje na ten klocek), ale przeszła u mnie wymianę eepromu. Później sprzedałem ją człowiekowi z OLX który trochę przejechał i nie wiem jak się dalej sprawowało. Obiecałem mu naprawić to maleństwo jakby się popsuło, a że się nie odzywa to znaczy że chyba jest dobrze xD

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

 

Udało mi się sparować SMSL M.2 6th z LG G2.

Kupiłem USB Audio Player Pro i poszło.

Tylko z tym programem działa.

A z moim G2 jakoś nie chce działać. USB Audio Player Pro wywala tylko komunikat , że Android nie znalazł urządzenia ale linux już tak, co daje jakieś nadzieje. Jakiego softu w telefonie używasz? Stock 5.0.2? Może to ma jakieś znaczenie bo ja mam Cyanogenmod'a. Ktokolwiek ma jakiś pomysł, żeby to zadziałało? Zależy mi bo w telefonie padł mini-jack...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmiana tematu ale podczepię to tutaj, bo dotyczy M2.

Czy to możliwe, że Tidal uwalił mi M2? Zainstalowała mi się nowa wersja Tidala z MQA i żle doczytałem więc ustawiłem Passthrough MQA. Karta grała ale co kilka minut wydawała dziwny głośny trzask.

W końcu padła. Windows10 ją wykrywa bez problemu więc to nie EPROM (Eprom już wymieniałem prawie 2 lata temu). Na wejściu słuchawkowym w momencie jak wpinam słuchawki to jest b głośny trzask a potem jedynie duży szum z lewym kanałem cicho grającym w tle. Line Out działa bez żadnych problemów. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy możliwe by próba wysłania MQA bez obróbki mogła uwalić coś na karcie? I co mogło paść, bo zastanawiam się czy warto to naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, krótka piłka.

Jestem laikiem, obce mi są DACe, dłubanie się w elektronice itd.

Mam słuchawki AKG K450, warto do nich tego SMSL'a? Czy lepiej coś innego? Chciałbym sprzęt z którym raczej nie będę musiał się użerać i dzięki któremu poprawi się dźwięk.

Doradzi ktoś coś? Czy w ogóle warto coś do tych słuchawek dokupować, czy lepiej jechać na integrze z kompa i się nie nie wygłupiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z moim G2 jakoś nie chce działać. USB Audio Player Pro wywala tylko komunikat , że Android nie znalazł urządzenia ale linux już tak, co daje jakieś nadzieje. Jakiego softu w telefonie używasz? Stock 5.0.2? Może to ma jakieś znaczenie bo ja mam Cyanogenmod'a. Ktokolwiek ma jakiś pomysł, żeby to zadziałało? Zależy mi bo w telefonie padł mini-jack...

Pamiętam że na G2 kolegi niestety nie działało, właśnie przez niestandardowy soft.

 

Raport z współpracy:

SMSL M2 "1st edition" z MiniUSB

Kabel Anker USB C male to A female

OnePlus 3 (Oxygen 4.0.2 Nougat)

 

Poweramp beta - nie działa

USB Audio Player Pro - działa z problemami, w ciągu kilkunastu minut kilka razy trzeba było ponownie podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

nigdzie do tej pory nie przeczytałem, że M2 w pierwszych edycjach był "phone DAC/AMP`em" ;)

wg mnie to po prostu stacjonarny, miniaturowy DAC/AMP - można uznać go też jako przenośny czy mobilny - ale to "mobilny" wcale przecież nie oznacza, że będzie nadawał się do telefonów ;)

więc całkowicie nie rozumiem skąd biorą się zdziwienia, że nie działa z tym czy z innym telefonem ;)

nie działa z wieloma fonami, bo nie musi - nie został ku temu zaprojektowany, tyle :)

 

Inaczej ma się sprawa względem wersji "6-th Anniversary" w której zaimplementowano obsługę USB-OTG - i tu można już śmiało dywagować na temat czy z tym czy z tamtym telefonem ów DAC/AMP zagra ;)

 

to było celem rozjaśnienia, nie bierzcie tego do siebie ;)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to po prostu stacjonarny, miniaturowy DAC/AMP - można uznać go też jako przenośny czy mobilny - ale to "mobilny" wcale przecież nie oznacza, że będzie nadawał się do telefonów

nie działa z wieloma fonami, bo nie musi - nie został ku temu zaprojektowany, tyle :)

 

Inaczej ma się sprawa względem wersji "6-th Anniversary" w której zaimplementowano obsługę USB-OTG - i tu można już śmiało dywagować na temat czy z tym czy z tamtym telefonem ów DAC/AMP zagra ;)

 

Nowa wersja ma inny kontroler USB, to wszystko.

Nie ma czegoś takiego jak "obsługa USB OTG" od strony DAC-a — to nie jest zero albo jeden, w przeciwieństwie do telefonów. Może być większa lub mniejsza kompatybilność w zależności od m. in. poboru prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jakiś czas temu kupiłem smsl m2 6th anniversary.

Łudziłem się, że zadziała z telefonem (telefonami). Niestety ani z lenovo p780 nie ruszy, ani z Allview V2 Viper X+. Próbowałem też z tabletem Kiano Elegance 8 3 G - też lipa. Pójdzie na sprzedaż.

Edytowane przez richie ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie SMSL M2 6th anniversary śmiga bez problemu na Sony Xperia Z5 Android 6.0.1 za pośrednictwem hub-a usb bez żadnych dodatkowych aplikacji i bez zasilania dodatkowego.

//EDIT:

Sony Xperia SP stock ROM 4.1.2, stock ROM 4.3, Resurrection Remix 5.0.2 - działa tylko za pośrednictwem USB Audio Player Pro
Sony Xperia V Lt25i CyanogenMod CM13 6.0.1 - działa bez problemu za pomocą kabla OTG/hub-a ze wszystkimi aplikacjami (np. Tidal HiFi)

Edytowane przez Micros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności