Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam to ustrojstwo kilka dni. Niestety, ta krótka znajomość nie jest pozbawiona nieprzyjemnych spięć. I to dosłownie - pojawiają się trzaski, zacięcia, na słuchawkach szumi. Na obydwu wyjściach tak samo. Sprawdzane na dwóch komputerach, w tym laptopie na baterii, więc opisywany wcześniej problem z zasilaniem zdaje się odpadać. Player nie ma nic do rzeczy, mój m2 potrafi sobie trzasnąć np. przy załadowaniu skryptu w przeglądarce. Coś jeszcze pozostaje? Sterowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy u Was również M2 (6th anniversary version) pod Windowsem nie wspiera 16-bitowej głębi tylko 24-bit ? Próbuje odpalić Tidala w Exclusive mode, ale krzyczy mi "Tidal requires you to set your system sound settings in Control Panel to '16bit, 44100 Hz (CD Quality)' in order to play track correctly". Od strony systemu wygląda to tak, brak możliwości ustawienia 16-bitów:

 

c9lum8tpf8kk.png

 

Odpowiadając jeszcze na pytanie o granie z Androida nowego M2, powiem, że u mnie robi to bez problemu z Galaxy s6 i z Moto G.

Edytowane przez kmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odpowiadając jeszcze na pytanie o granie z Androida nowego M2, powiem, że u mnie robi to bez problemu z Galaxy s6 i z Moto G.

Serio? U mnie na G2 nie działa, a kupiłem i testowałem wszystkie kable jakie się dało kupić.

Smartfon DAC'a normalnie wykrywa (wyskakuje, że wykryło urządzenie), lampka w M2 się świeci, puszczam muzykę i cisza.

 

Ja żadnych trzasków nie mam na wielu sprzętach, a zmieniam laptopy jak rękawiczki.

Nie ma u mnie również problemu z wybraniem 16 bitów.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma u mnie również problemu z wybraniem 16 bitów.

Którą wersje M2 posiadasz ? 6th anniversary version czy starszą.

 

edit: Cofnąłem się kilka postów wcześnie i widzę, że masz 6th..

Na jakim Windowsie pracujesz ? Masz jakieś inne sterowniki niż standardowe Windowsa ( które instalują się przy podłączeniu M2) ?

Edytowane przez kmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma u mnie również problemu z wybraniem 16 bitów.

Którą wersje M2 posiadasz ? 6th anniversary version czy starszą.

 

edit: Cofnąłem się kilka postów wcześnie i widzę, że masz 6th..

Na jakim Windowsie pracujesz ? Masz jakieś inne sterowniki niż standardowe Windowsa ( które instalują się przy podłączeniu M2) ?

 

Akurat zaktualizowałem do Windows 10 i nie mam 16 bitów, http://i.imgur.com/A5FYMWJ.jpg

Sterowniki standardowe.

 

Udało mi się sparować SMSL M.2 6th z LG G2.

Kupiłem USB Audio Player Pro i poszło.

Tylko z tym programem działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się sparować SMSL M.2 6th z LG G2.

Kupiłem USB Audio Player Pro i poszło.

Tylko z tym programem działa.

 

 

Ja przetestowałem jeszcze na:

Galaxy s4 - Nie działa . Dźwięk się wydobywa, ale z ogromnymi zniekształceniami ( nie mogłem duklanie sprawdzić - telefon kolegi)

LG Nexus 5 - działa (gra bezpośrednio z Playera Spotify)

Galaxy Tab S2(9.7'') - działa bezpośrednio z Spotify i Tidal

galaxy s2 - nie dział

nexus 7(2012) - nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie trochę z innej beczki, ale mam nadzieję, że ktoś będzie chętny odpowiedzieć. Zakupiłem karty Audiotrak Maya U5 oraz SMSL Idol Black. Idol świetnie komponuje się z moimi słuchawkami, ale aktualnie nie posiadam żadnych głośników zewnętrznych tylko te w laptopie, a czasem lubię i na nich czegoś posłuchać. Czy jest wgle taka możliwość żeby uruchomić zewnętrzną kartę muzyczną na głośnikach laptopa, czy za bardzo chcę kombinować? Drugie pytanie. Obie karty działają mi bez żadnych sterowników, co mnie trochę dziwi. Warto je instalować czy nie są do prawidłowego funkcjonowania karty? Pytanie trzecie: obecnie używam foobara2000 do słuchania muzyki na laptopie, ale on nie obsługuje wszystkich formatów. Czy polecacie jakiś program do odtwarzania muzyki na moich kartach, które mają w opcjach wygodne przełączanie między output jak foobar2000? Pytanie 4 obiecuję, że już ostatnie :D. Jakich formatów muzyki słuchacie? Odsłu****ąc muzyki z wiedźmina 3 w formatach flac nie zauważyłem prawie żadnej różnicy między smsl, mayą a nawet integrą, a będąc w salonie mp3 store bez problemu zauważałem różnice miedzy smsl m2, idol czy np fiio e10k. Istnieją jakieś formaty muzyki dla auiofilów, piosenki, w których mógłbym jednoznaznie stwierdzić, która karta radzi sobie lepiej? Z góry dzięki za odpowiedź na ktorekolwiek pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakich formatów używasz, że Foobar Ci nie pasuje. FLAC, MP3, APE, ALAC, OGG, AAC, co chcesz. Dla mnie jest to takie VLC do muzyki.

 

Tak, są. Na przykład specjalne składanki z HDTracks, coroczne świąteczne darmówki od LINN, i inna dobrze nagrana muzyka. Ważniejsza jest jakość produkcji niż bitrate pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.4 Percepcja-odbiór dźwięków nie jest constans.

Zmienia się wraz z naszym rytmem dobowym. Poza tym zależy od wielu chwilowych czynników : ilość snu, stan umysłu ( nastawienie ), kondycja psychofizyczna ( zmęczony czy nie ), a także od tego ... co jadłeś w danym dniu, bowiem jesteśmy tworem biochemicznym w którym zachodzi tysiące procesów. Ich przebieg zależy od "wsadu" ( tego co wrzuciłeś do żołądka).

 

Poza tym jeśli przebywało się np. w "dźwiękowym szumie" ( dużo bodźców akustycznych ) to zdrowo jest godzinę odczekać przed odsłuchem w spokojnym miejscu ( zacisze domowe po powrocie z jazgotliwego miasta ).

 

Jest tego tak dużo, że "pojechałem" takim ogólnikiem. Ważne, żeby mieć tego świadomość.

 

I tak jak Makaan pisze - ważniejsza jest realizacja danej produkcji. Posłuchaj dysków demonstracyjnych Dali w zwykłym 16/44, a od razu zrozumiesz.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój M2 nadal nie chce paść choć zdarzyło mi się już jakiś czas temu go lekko wodą zalać (niewielka ilość w dziurkach i potencjometrze) ale szybkie odpięcie od laptopa i suszenie zapobiegło awarii. I działa pięknie do dzisiaj z czego jestem rad że ho ho :D

Jak lekko szumi na wyjściu słuchawkowym to normalne w nim i pomaga podgłośnienie (u mnie tak na 2/3 głównie jest).

 

Może głupie pytanie ale jaki DAP zagra podobnie do M2?

 

Aha, z S7 jakoś nie umiem go zmusić do współpracy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba niestety opuszczę nasz klub.

Szumy z M2 na Custom Art Music Two oraz Ei.3 są zdecydowanie zbyt słyszalne. Na wyższych modelach lepiej na pewno nie będzie, więc sprzedaż wydaje mi się nieunikniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

takie czary mi się pojawiły na W10 :D

chyba wcześniej pod W7 było samo ASIO a teraz normalnie doszły dwie zakładki, szok normalnie :blink::woot:;):D

 

as1jpg_araernx.jpg

 

as2jpg_araerex.jpg

 

as3jpg_araereq.jpg

 

edit: dobra, były jednak te zakładki wcześniej tylko nie zwróciłem na nie uwagi, sorki :D

 

btw...

 

 

 

 

24C08

tylko i prawdopodobnie wyłącznie ;)

Zamieszanie bierze się pewnie z tego, bo sp5it na head-fi napisał "24C02" - co jest błędem, ma on mniej pamięci (2K) a 24C08 ma 8K
ofc ten mniejszy da się także przeflashować ale widoczny jest wtedy tylko jako Bravo-X USB Audio i nie działa ASIO M2
Skąd wiem? Otóż kilka tygodni temu napisał do mnie OscyIO który po wymianie wadliwego eepromu (właśnie na wspomniany 24C02) miał problem z moją solucją powrotu DACa do normalnej nazwy "SMSL M2"
Ameryki nie odkryłem ale kto tam zarejestrowany jest na head-fi może niech poprawi sp5ita albo niech On sam to zrobi ;):D
Zadne odkrycie Ameryki - do mniejszej kosci nie wchodzi caly wsad, dziwne ze w ogole ruszyl :)

 

 

Właśnie postawiłem SMSL`a, do którego wcześniej kupiłem za małe kości (typ na alledrogo chyba się pomylił) ;)

Da się niestety zfashować kości mniejsze i ruszy... ale za Chiny nie przywróci mu nazwy SMSL M2 i ASIO nie śmiga - wykrywany jest tylko jako Bravo-X ;)

No ale dzięki Ugz`owi i jego eepromom wróciłem do klubu :D

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja się pobawiłem trochę M2, ale nie przypadł mi do gustu. Na słuchawkach z impedancją 16 szum jest bardzo mocny i IMHO DAC jest wtedy nieużywalny. Na 32 jest już ok, choć też go coś słychać, ale z tym już bym mógł żyć gdyby mi dźwięk odpowiadał. Dźwięk też bez cudów, ani scena ani separacja, ani konturowość basu nie jest jakaś spcejalna, widać, że gra środkiem, komuś to może odpowiadać, mi niezbyt leży.

 

Jakby co ktoś był chętny, to się pozbywam i zamieniam na CUBE:

http://forum.mp3store.pl/topic/143200-s-smsl-m2-black-6-anniversary-version-z-na-cube-be/

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzę z telefonu do DAC-a puszczam w zasadzie wszystkim (Spotify, Tidal, Usb Audio Player Pro).

Czyli nie da się na tym DAC-ku puścić muzyki bit perfect z TIDAL-a ?

 

Pykniesz sobie w USB Player Pro zakładkę Tidal i nie powinno krzyczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności