Skocz do zawartości

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@yanus Tak jak jest w instrukcji, i nie zapomnij w ścieżce dostępu na końcu zmienić też u siebie "BravoEEPROM.txt" na "SMSL M2.txt", bo w przeciwnym wypadku ASIO nie będzie Ci działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz nowy soft? :)

Pewnie z stąd: http://smsl-audio.com/index.php?c=list&cs=ziliaoxiazai

Ale nie zauważyłem jakichkolwiek zmian u siebie po wgraniu tego softu. Więc opcje są dwie, nic wielkiego nie zmienia i dali go aby ludzie którym kostka pada pierw się pobawili i mieli jak naprawić samodzielnie ją wymieniając, lub jest jakaś zmiana ale ja już miałem wgraną tą wersję jak kupowałem.

 

Wiem też tyle że zmieniając nazwę urządzenia(wpisanie zamiast SMSL M2 czegoś swojego, lub pozostawienie tych Brawo), trzeba też przerobić sterownik ASIO jeśli chce się aby on działał. Co jest już nie warte większego zachodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby uaktywnić 24/192 ;) a tak poważnie, może by usunęli problem z EEPROMem, bo wiem o 1 osobie której po wymianie problem wystąpił ponownie. Więc przyczyna może być inna niż wadliwa seria kostek :(

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware ze strony http://smsl-audio.com/index.php?c=list&cs=ziliaoxiazaidata 02-09-2015Myślałem, że to nowe.To nie będę zmieniał.Czy tylko u mnie SMSL M2 nie chce odtwarzać pików powyżej 96_24?Czy też powinienem zmienić ustawienia - używam Foobar a w nim próbowałem KS, ASIO i WASAPI.Z integry odtwarza mi wszelkie pliki.

Dla większości użytkowników truizm.Ale dla mnie nie było. Ku pamięciAby SMSL M2 odtwarzał w Foobarze gęstsze pliki np 24_192kHz należy:File -> Preference -> Playback -> Output -> Devicez rozwijanego menu wybieramy -> DS: SPDIF Interface (2 - SMSL M2)I działa.Pozostałe ustawienia ASIO, WASAPI, KS nie pozwalały na odtwarzanie plików powyżej 24_96kHz.W każdym razie u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś tu pisał że po minięciu miesiąca a przed upływem roku zgłaszał awarię M2 na wish'u? kto to był i co dokładnie pisał?

 

Pytam bo raz mnie już zbyli jak zgłaszałem im że gniazdo line-out przerywa, a dziś podczas restartu stacjonarki siadł mi cały DAC :(

I najzwyczajniej w świecie nie chce go wykryć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał że po minięciu miesiąca a przed upływem roku zgłaszał awarię M2 na wish'u? kto to był i co dokładnie pisał?

 

Pytam bo raz mnie już zbyli jak zgłaszałem im że gniazdo line-out przerywa, a dziś podczas restartu stacjonarki siadł mi cały DAC :(

I najzwyczajniej w świecie nie chce go wykryć :/

To ja :) przejrzyj moje posty w tym temacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość sprawdzenia daty produkcji ? Bo właśnie mi doszedł ale nie wiem czy używać update dla tych 2014 czy 2015+, na stronie są dwa.

 

Edit: mi też menda przerywa...

Edytowane przez Szalone Mango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja, problem nie leży w dacu, eeprom i drivery weszły, problemy robi chrome, stopuje mi jakoś na sekundę przy przełączaniu kart/ładowaniu, próbuję to jakoś naprawić ale dzięki za odpowiedź ;)

Btw tak czy inaczej nie sprawdziłem daty, ściągnąłem ten nowszy eeprom i wskoczył.

 

Edit2: Nie wina chroma, to samo na IE.

Edytowane przez Szalone Mango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware ze strony http://smsl-audio.com/index.php?c=list&cs=ziliaoxiazai data 02-09-2015 Myślałem, że to nowe. To nie będę zmieniał. Czy tylko u mnie SMSL M2 nie chce odtwarzać pików powyżej 96_24? Czy też powinienem zmienić ustawienia - używam Foobar a w nim próbowałem KS, ASIO i WASAPI. Z integry odtwarza mi wszelkie pliki.

Dla większości użytkowników truizm. Ale dla mnie nie było. Ku pamięci Aby SMSL M2 odtwarzał w Foobarze gęstsze pliki np 24_192kHz należy: File -> Preference -> Playback -> Output -> Device z rozwijanego menu wybieramy -> DS: SPDIF Interface (2 - SMSL M2) I działa. Pozostałe ustawienia ASIO, WASAPI, KS nie pozwalały na odtwarzanie plików powyżej 24_96kHz. W każdym razie u mnie.

 

DS przechodzi przez system operacyjny i wymusza resampling, podczas gdy WASAPI czy ASIO tego nie robią.

Lepszym rozwiązaniem jest SoX mod2, z opcją resamplingu wyłącznie nieobsługiwanych częstotliwości (36kHz, 192kHz).

 

Mango - sprawdź oznaczenia EEPROMu, być może jest do wymiany. Wrzucaliśmy je wcześniej w tym wątku.

U mnie na tym samym laptopie jest w porządku - chyba że używasz teraz innego sprzętu.

Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje cudeńko intensywnie używane i zakupione w kwietniu nadal żyje i ma się dobrze. Od nowości nic z nim nie robiłem, żadnych aktualizacji tylko wpięte na stałe głośniki i słuchawki, czasami na chama odłączane pudełeczko od komputera i nic, jest bardzo dobrze. A tak się obawiałem czytając przed zakupem.

To była jakaś wadliwa partia?

 

@Szalone Mango - miałem to samo, cięło okrutnie wszędzie na win 7 (nawet po wyłączeniu integry, wyczyszczeniu sterowników) a po zmianie systemu na win 8.1 przeszło jak ręką odjął. Jak to pięknie gra :)

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ;) ja swojego akurat sprzedałem w kwietniu użytkownikowi z tego forum i do tej pory nie zakomunikował, że coś nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje cudeńko intensywnie używane i zakupione w kwietniu nadal żyje i ma się dobrze. Od nowości nic z nim nie robiłem, żadnych aktualizacji tylko wpięte na stałe głośniki i słuchawki, czasami na chama odłączane pudełeczko od komputera i nic, jest bardzo dobrze. A tak się obawiałem czytając przed zakupem.

To była jakaś wadliwa partia?

 

@Szalone Mango - miałem to samo, cięło okrutnie wszędzie na win 7 (nawet po wyłączeniu integry, wyczyszczeniu sterowników) a po zmianie systemu na win 8.1 przeszło jak ręką odjął. Jak to pięknie gra :)

Moja sztuka kupiona w grudniu odebrana na początku stycznia chodziła ponad pół roku bez najmniejszego zająknięcia przepinana między wzmacniaczami głośnikowymi słuchawkami i komputerami. po 7 miesiącach sobie padła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności