Skocz do zawartości

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po naprawie sytuacja może się powtórzyć za niedługi czas? W obliczu awarii, warto jeszcze to urządzonko kupować?

Osobiście polecam, i moim zdaniem warto. Od samego początku po pierwszym odsłuchu aż do teraz jestem pod wrażeniem tego jak gra ta mała skrzyneczka. I o ile z początku miałem dylemat czy sprzedać FiiO e07k które miałem przed zakupem tego chińczyka, tak ostatecznie później się go w końcu pozbyłem. Choć mimo iż mam ten sam eeprom którego awaria dotknęła tak wielu forumowiczów, to mój egzemplarz gra po kilka h dziennie już prawie 3 miesiące bezawaryjnie. Jedyną wadą tego DAC'a jaką zauważyłem względem e07k to słabsza separacja zakłuceń z portu USB. np dziś gdy słuchałem muzyki kopiując zdjęcia z telefonu (HTC HD2 z wgranym WP7.8) usłyszałem przerażający pogłos i umiarkowaną ale niepokojącą ilość cichych trzasków, co na fiio nigdy mi się nie zdarzyło. Ten sam efekt podłączenia równoczesnego telefonu i dac'a występuje na wszystkich moich komputerach. Nie wiem jak jest z tym u innych, mnie to jakoś bardzo nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, Czy ktoś z Was jeszcze sprawdzał kompatybilość ze smartfonami?. Musze zmienić telefon i chętneie kupiłbym taki co nie będzie się kłócił z SMSL M2.

 

Jakie macie doświadczenia?

mi się nie udało odpalić z Note II, ani przez zwykly cable ani przez Y. chociaż kto wie, może coś źle robię albo wina custom roma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, u mnie bez huba usb nie działał nigdzie. Z hubem wykrywały wszystkie nowsze sprzęty, jednak samsungi niestety nie natywnie (dźwięk systemowy, youtube, spotify itp.) tylko przez usb playera. LG g2 i g3 i jakiś sony działały w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24C08

tylko i prawdopodobnie wyłącznie ;)

 

Zamieszanie bierze się pewnie z tego, bo sp5it na head-fi napisał "24C02" - co jest błędem, ma on mniej pamięci (2K) a 24C08 ma 8K

ofc ten mniejszy da się także przeflashować ale widoczny jest wtedy tylko jako Bravo-X USB Audio i nie działa ASIO M2

Skąd wiem? Otóż kilka tygodni temu napisał do mnie OscyIO który po wymianie wadliwego eepromu (właśnie na wspomniany 24C02) miał problem z moją solucją powrotu DACa do normalnej nazwy "SMSL M2"

Ameryki nie odkryłem ale kto tam zarejestrowany jest na head-fi może niech poprawi sp5ita albo niech On sam to zrobi ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24C08

tylko i prawdopodobnie wyłącznie ;)

 

Zamieszanie bierze się pewnie z tego, bo sp5it na head-fi napisał "24C02" - co jest błędem, ma on mniej pamięci (2K) a 24C08 ma 8K

ofc ten mniejszy da się także przeflashować ale widoczny jest wtedy tylko jako Bravo-X USB Audio i nie działa ASIO M2

Skąd wiem? Otóż kilka tygodni temu napisał do mnie OscyIO który po wymianie wadliwego eepromu (właśnie na wspomniany 24C02) miał problem z moją solucją powrotu DACa do normalnej nazwy "SMSL M2"

Ameryki nie odkryłem ale kto tam zarejestrowany jest na head-fi może niech poprawi sp5ita albo niech On sam to zrobi ;):D

Zadne odkrycie Ameryki - do mniejszej kosci nie wchodzi caly wsad, dziwne ze w ogole ruszyl :) Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź!

 

Przy okazji mam jeszcze do użytkowników M2 jedno pytanie. Może to powinien być nawet osobny wątek jeśli nie byłl poruszany.

 

Czy komuś udało się może uruchomić M2 z ASIOBridge (dokładnie z softem VBAudio HiFiCable ze strony http://vb-audio.pagesperso-orange.fr/Cable).

Próbowałem to zrobić bez powodzenia, a pozwoliło by to słuchać Spotify przez ASIO, bez protezy typu fidelify, która ma duże ograniczenia.

 

U mnie bridge nie potrafił się zsychronizować z kartą USB, SR (sample rate) cały czas świeciło na czerwono a karta sobie "pykała".

 

Zgodnie z instrukcjami zainstalowałem sterownik, ustawiłem go jako domyślny a jako ASIO Device wybrałem M2. Sprawdziłem, że sample rate się zgadza ale nie poszło.

 

Wtedy postanowiłem zrobić flash nowej wersji softu do M2. A dalszy ciąg już znacie - po flashowaniu M2 już przestał być widoczny.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym ASIOBridgem?

Edytowane przez LesGwynn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem tego softu ale z Fiio E07k, E17, X5 - z M2 musialbym sprobowac...

Jakby Ci się kiedyś chciało sprawdzić - to byłbym wdzięczny za info, bo zależy mi aby to uruchomić. Kiedyś już to przeszedłeś a może ja gdzieś popełniłem błąd?

Tak czy inaczej ja mam teraz kilka dni przerwy z eksperymentowaniem póki nie odżyje moje M2.

 

Przy okazji - przed chwilą właśnie otworzyłem kartę i mam S24CS0 8AVH9 A309.

Edytowane przez LesGwynn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Napiszę tutaj z prośbą o pomoc bo nie mam już innego pomysłu a kłopot z moim M2 jest dosyć dziwny.

Jeśli trochę zbyt chaotycznie to proszę o wybaczenie.

 

Kupiłem właśnie SMSL M2 USB DAC i gra to lepiej, nie szumi w porównaniu z laptopową integrą realteka, głośniki przestały też burczeć (jakieś badziewne logitechy bo nie mam teraz u siebie edifierów) ale... doprowadza mnie do szewskiej pasji to, że niezależnie czy słucham z you tube, z Aimp3 czy foobar2000 to dźwięk co kilkadziesiąt sekund przycina na 0,5-1 sekundy. Jest tak zarówno na wyjściu liniowym jak i słuchawkowym oraz kiedy grają oba.
Próbowałem wszystkiego dosłownie i nic nie przynosi rezultatu:

zmiana portu usb (3.0 i 2.0 nic nie zmienia) oraz kabli
wyłączenie selektywnego zasilania usb
włączenie wysokiego profilu wydajności
wyłączenie miksu stereo oraz systemowego miksera oraz karty realtek
przeróżne konfiguracje i kombinacje próbkowania.

Problem występuje niezależnie czy używam w odtwarzaczach Direct Sound czy też WASAPI (push) 16-bit czy 24-bit przy różnych ustawieniach bufora.
Dzieje się tak zarówno przy FLAC i mp3, zarówno kiedy odtwarzane jest z dysku zewnętrznego (usb 3.0), czy też wewnętrznego.
Tak jak napisałem wyżej - nawet przy zamkniętym odtwarzaczu i odtwarzaniu w przeglądarce (opera) na yt czy gdziekolwiek indziej.
Sprawcą mógłby być wolny dysk ale podobny problem nigdy nie występował przy zintegrowanej karcie dźwiękowej (realtek) i niezależnie od obciążenia laptopa dźwięk zawsze odtwarzany był bez jakichkolwiek przerw i żadne oprogramowanie na to nie wpływało.
Zakłócenia występują częściej kiedy otwieram nowe karty w przeglądarce, choć to też nie zawsze. Obciążenie procesora też jest normalne i dźwięk potrafi zamilknąć na chwilę kiedy jest 13% czy 39%.

Od wczoraj czytam i szukam rozwiązania i nic sad.gif Nie jest to dla mnie normalna sytuacja bo spodziewałem się, że z zewnętrzną kartą może być jedynie lepiej a tutaj okazuje się, że przy zintegrowanej karcie nie ma absolutnie żadnych problemów poza większymi szumami.

 

Laptop to lenovo y50 ale to chyba bez znaczenia (ponoć kiepska sekcja zasilania ale z żadnymi innymi urządzeniami nie ma problemów).

 

Teraz obawiam się, że nawet jeśli zainwestuje w coś innego to może to być wina laptopa i problem znowu się powtórzy :(

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy eeprom wlutowany i M2 odżył.

 

zaktualizowałem go ale niestety z ASIO Bridgem nie chce współpracować.

Albo nie umiem czegoś skonfigurować.

Nie próbował ktoś z Was?

 

SR wciąż jedynie mruga a w słuchawce słychać jedynie pykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem go ale niestety z ASIO Bridgem nie chce współpracować.

Albo nie umiem czegoś skonfigurować.

Nie próbował ktoś z Was?

 

SR wciąż jedynie mruga a w słuchawce słychać jedynie pykanie.

Próbowałem, mam to samo - pewnie to wina sterów :/ ja dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient fildelify jest tutaj

http://fidelify.net/

Trzeba mieć konto premium Spotify aby działał.

 

Jeśli masz zainstalowany sterownik ASIO ze strony SMSL (http://smsl-audio.com/index.php?c=download&id=1105&)

to

1. w settings Fidelify wybierasz "Audio Output": ASIO

2. w "Device Setup" jako ASIO DEVICE M2 z listy

 

i wszystko hula.

 

Jeszcze można pobawić się w tuning i próbować optymalnie ustawić:

stream buffer (domyślnie 0,5 sekundy)

ASIO Buffer (domyślnie 512 samples)

 

jeszcze sam sterownik ma ustawienie Buffer Size 10ms.

 

Próbuje to zoptymalizować bo mam sporadyczne przerwy w dźwięku - co ciekawe występują tylko w pracy, w domu się nie zdarzają (na tym samym notebooku).

fidelify.jpg

Edytowane przez LesGwynn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kłopoty z tnącym dźwiękiem zostały rozwiązane. Wymiana dysku na SSD i zmiana systemu na Win 8.1 Pro. Nic nie tnie, nie szumi tylko pięknie gra. Nawet nie wyciągam edifierów bo jakieś stare plastikowe logiterchy nawet milej grają a HD 380 Pro dostały kopa że hej - naprawdę solidny ten wzmak, nawet z pokrętłem na połowę w zupełności wystarcza a słucham na nie więcej jak 30% w windowsie. Nadal działa :D Na wszelki wypadek chyba zamówię scalaki, odpukać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności