Skocz do zawartości

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba mu zmodyfikować max power na 150mA i pójdzie jako OTG.

Edyta:

Po wpisaniu 150mA działa bez Ycable na HTC One z PowerAmp-em.

M

Edytowane przez sp5it
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozgniatacie chińską myśl techniczną :P:D

 

Rozumiem, że 150mA wpisujemy w programie flashującym?

 

Ja wpisałem u Siebie 150mA i nie lata, poza tym jak ustawić w Poweramp źródło DacUsb?

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm te 150 mA to trochę na styk bo jak rozkręciłem wzmacniacz na max to prąd dochodził do 200 mA ale w sumie co to za różnica, skoro działa to jest git :)

PowerAmp nie działa bo puszcza dźwięk przez systemowy mikser, muzyka leci tylko przez USB Playera bo on ma napisane własne sterowniki do obsługi USB dac. sp5it ty masz może 5.0 na twoim htc? Bo tam są nowe drivery i pewnie dlatego działa.

Edytowane przez damianmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Galaxy S3 w trialu USB Audio Player co jakiś czas nie odpala się następny utwór z informacją, że to urządzenie pobiera za dużo mocy. Nie słucham głośno.

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sp5it, jak ustawiłeś wyjście audio przez powerampa?

Nic nie ustawiłem, po podłączeniu M2 pokazało sie info, że fon pracuje w trybie usbhost. Klepnąłem play w powerampie i zagrało przez M2. Po wyjęciu wtyczki zagrały głośniki w ONE.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz bardziej podoba mi się tok w którym idzie tutaj rozmowa.

Bo już kiedyś zastanawiałem się nad jakimś telefonem/tabletem aby zrobić sobie energooszczędne źródło dźwięku. (nie zawsze chce mi się włączać komputer aby słuchać muzyki, albo po co ma on chodzić gdy leżę w łóżku i tylko słucham muzyki)

Obecnie tą funkcję pełni ipod, ale jeśli dało by się kupić tani tablet z OTG i zmusić te urządzenia do pracy to byłbym za. Dziś podpiąłem M2 do tableto-telefonu taty (Lenovo A3000 3G o ile dobrze pamiętam) wersja softu 4.2.2 ale za to też głowy nie daje z funkcją rozmów telefonicznych. I M2 nie miał żadnego problemu z zasilaniem. Gdy np podpinałem do tego tabletu bardziej prądożerne urządzenia zawsze był komunikat o za dużym poborze prądu i odłączeniu zasilania. Nie instalowałem(nie mój tablet nie ja instaluje :P) aplikacji więc nie jestem w stanie powiedzieć jak do końca z działaniem tego DAC'a z nim. A sam system nie rozpoznał DAC'a, gdy miałem e07k ten sam tablet tak samo reagował na niego. Tzn zasilił ale nie podał dźwięku.

 

Także poprawcie mnie jeśli się mylę. Na razie tylko jeden telefon bez problemu zasila i automatycznie przełącza się na M2? I jest to HTC ONE z 4.4.3 ARHD 84.0 z kernelem Faux-a ?

 

Inna kwesta która mnie zastanawia to czy dało by radę zrobić cosik takiego że mając kilka S.M.S.L (np 3 sztuki) uzyskać dźwięk 5.1. Wiem jak to uzyskać w sumie z użyciem ASIO4ALL i foobara. Robiłem kiedyś takie próby, aby to samo grało po karcie dźwiękowej co po DAC'u(wtedy jeszcze FiiO e07k). I o ile dobrze pamiętam była tam opcja ustawienia które wyjście ma przyjmować jaką funkcję(prawy_front/lewy_front/sub itd). Ale tu bardziej by mi zależało aby zmusić do takiej pracy jakiś sterownik który by się zgrał z mikserem systemowym.

Jest ktoś kto zgłębiał się w tym temacie kiedyś? Albo ma inny pomysł na rozwiązanie tego zagadnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to użyłem jednego źródła i 3 miniwież (eh te czasy mojego gimnazjum xD). Używając najlepszą AIWE jako odtwarzacz, starego Philips w gniazdo słuchawkowe AIWY, a chińskie NO NAME w zmostkowane wyjście słuchawkowe Philips przez dwa filtry dolno-przepustowy i dolno-zaporowy gdzie lewy kanał (ten z filtrem dolno-przepustowym) robił za sub a prawy (ten z filtrem dolno-zaporowym) za centralny. Takie mocno oszukane 5.1 ale zagrało, i wtedy nawet cieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj porobiłem testy otg i bez huba mój m2 nie chce na żadnym urządzeniu działać (modyfikacja w eprom nic nie pomogła), a z hubem jest tak:

- działa tylko usb player (sgs4 andek 4.3, xperia s 4.4)

- android przekazuje cały dźwięk (note 10.1 4.4, sony z3 4.4, lg g3 5.0).

Na wszystkich działa bez dodatkowego zasilania, jedynie note 10.1 na jednym hubie dał komunikat o za dużym poborze prądu ale na innym już jest ok.

 

Jeśli chodzi o multichannel to też bardzo bym chciał to uzyskać. Próbowałem w virtual audio cable jakoś to ustawić ale niestety nic z tego. Na windowsie niestety prawdopodobnie jest to niewykonalne. Na pewno na linuxie da się to zrobić.

Edytowane przez damianmu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj porobiłem testy otg i bez huba mój m2 nie chce na żadnym urządzeniu działać (modyfikacja w eprom nic nie pomogła), a z hubem jest tak:

- działa tylko usb player (sgs4 andek 4.3, xperia s 4.4)

- android przekazuje cały dźwięk (note 10.1 4.4, sony z3 4.4, lg g3 5.0).

Na wszystkich działa bez dodatkowego zasilania, jedynie note 10.1 na jednym hubie dał komunikat o za dużym poborze prądu ale na innym już jest ok.

 

Jeśli chodzi o multichannel to też bardzo bym chciał to uzyskać. Próbowałem w virtual audio cable jakoś to ustawić ale niestety nic z tego. Na windowsie niestety prawdopodobnie jest to niewykonalne. Na pewno na linuxie da się to zrobić.

Nie powiedział bym że jest to nie wykonalne xD

Największą barierą jest tu wyobraźnia i czas. Gdyby napisać sterownik(symulujący wirtualną kartę dźwiękową), przesyłający dźwięk z miksera windowsowego do kilku urządzeń z opcją wyboru urządzenia i kanału. To pewnie by się nawet i kupcy znaleźli na odpowiednio rozbudowany projekt. Niestety aż tak zaawansowany z programowania to ja nie jestem :(

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Robsonek

ile ci to to działa już?

 

"katuję" go od 19.02.2015 - non-stop jest praktycznie używany, prócz nocy rzecz jasna ;)

w międzyczasie 2 razy go flashowałem - raz zrobiłem z niego Bravo-X (niby stan przedagonalny ale działał tak przez chyba 2 dni, bez ASIO M2) ale później postawiłem go do pionu :D

 

Trzeba by od Ugz`a wyłudzić jeszcze fotę epromu, bo jemu też jeszcze nie padł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba by od Ugz`a wyłudzić jeszcze fotę epromu, bo jemu też jeszcze nie padł :D

 

Spokojnie fotkę zrobię, wszystko w swoim czasie. Na razie pożyczyłem mój zestaw śrubokrętów co by kolega sobie telefon zrobił, no i nie mam jak do środka zajrzeć. A nie będę kombinował z odkręcaniem tych śrubek, skoro jeszcze nie objechane są.

 

Taki mały sprzęt, a tyle emocji :)

Sam nie wierzyłem że mały tani chińczyk zagrał lepiej od dwukrotnie droższego FiiO e07k, które to dla mnie było cudem jeśli chodzi o jakość dźwięku xD

 

Zastanawia mnie tylko fakt że zamawiałem swojego w tym samym czasie co reszta na wishu w grudniu. I jako jedynemu mi przysłali maila i bon 5$ rekompensaty za opóźnienie w związku z błędem magazynowym(brakło dla mnie sztuki). Paczkę dostałem około 10 stycznia. I chyba jestem jedną z nielicznych osób której ten cudaczek działa bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności