Skocz do zawartości

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka godzin temu natrafiłem na ciekawy problem. Po podłączeniu M2 komputer po prostu się zrestartował! Wariować zaczęła klawiatura, nie byłem w stanie wpisać hasła do BitLockera, udało się dopiero po odłączeniu DACa i kolejnym restarcie. Przy następnej próbie wyskoczył błąd związany z RTC. Po kolejnym restarcie wszystko wróciło do normy, oprócz przestawionej godziny w systemie.

Co może być przyczyną?

 

M2 kupiony w październiku, zaktualizowany.

Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie tak po poprawnej aktualizacji (wpisanie tych wszystkich PIDów, VIDów itd)? :D

 

2015-02-2_wxqeqnp.jpg

 

Normalnie Bravo-X USB Audio, poza tym nic się nie zmieniło, chyba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, wpisywałem dobrze nazwy, zgodnie z pdf`em :D

tam jakiś czipset bravo SA9027 siedzi tak jak dał foto sp5it

 

8782157900_1404146229.jpg

 

może to od tego :P albo go uwsteczniłem :D

kij tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko tak jest opisany ten piecyk, więc wklejam małe info

 

Deskripsi :

SMSL M2
Headphone Amplifier External DAC Decoder Sound Card
Description:

USB receiver chip: SA9027
SA9027 is a high performance audio stream processors, USB full speed compatible. Focus on the SA9027 also supports asynchronous mode, so the local clock to reduce the output jitter,: DSD2PCM play; support for Apple feedback mode (Apple comes with drivers, no need to install) it contains a set of stereo playback and recording channels and a set of IEC60958 S / PDIF transceiver channel. SA9027 is an ideal choice for stereo digital audio interface applications. Its resolution and sample rate can be configured separately for the 16/24 bit and 32 / 44.1 / 48 / 88.2 / 96KHz.

DAC decoder chip: ES9023
ESS's ES9023 is a 24bit stereo audio digital-analog converter chip (DAC), and the king's ES9018 chip with a door, integrated chip 2Vrms output driver amplifier. Uses the industry's advanced digital SABRE - analog conversion technology, the chip set the best sound quality, cost-effective in one, making it ideal for digital to analog conversion. Can be used in Blu-ray player, CD / DVD, HD set-top boxes, digital TV or audio receiver equipment and other products.
ES9023 internal use patented ultra stream (Hyperstream) architecture and time-domain jitter elimination technology, making it possible to achieve record levels of jitter-free sound quality, dynamic range up to 112dB.
Because the chip integrates a charge pump can generate a negative voltage, ES9023 can refer directly to the output ground 2Vrms, eliminating the coupling capacitor DC voltage isolation in a single power supply. Moreover, the output amplitude according to actual needs, set by the resistance less than 2Vrms level. Noise can also switch to full suppression. Dedicated control / status pin allows the microcontroller to control in the absence of circumstances easily integrated into the system.

Headphone amplifier chip: MAX9722
MAXIM (Maxim) MAX9722 stereo headphone amplifier is limited board space for portable devices Design.
MAX9722 uses a unique, patented DirectDrive architecture, in order to produce a single supply Ground-referenced output, eliminates the need for large-capacity DC-blocking capacitors, saving board space and component Height.
Integrated noise suppression circuitry, a comprehensive noise suppression circuit during startup and shutdown process can be inhibited clicks

Sound and crackling.
Low-power shutdown mode reduces supply current to 0.1μA.
Each channel can be provided to a 16 ohm load or 32 ohm load power 70mW or 130mW power, and only 0.009% THD + N.
217kHZ frequency with 80dB power supply rejection ratio (PSRR), so the device can work in a noisy few under the word power, no power linear regulator.

Features:
Upgrade your computer sound choice.
Supports ASIO, WASAPI and other drivers.
MINI PC USB decoder (external sound card).
Using asynchronous audio transmission technology approved.
The direct supply After the computer purification, very easy to use.
Ultra-small size (thickness, width, like with the iphone 4), easy to carry.
Along with line output, optical signal output and headphone amplifier output.

 

 

Do mnie właśnie przszły dwie sztuki,ale jedna w torze słuchawkowym ma glitche, crackling, jak stłuczona szklanka, bardzo słabe,ale ja je usłyszałem, w lineout jest perfect. Już napisałem do obsługi Wish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fatso nie poradził?

Robię rekonesans, mój trup u Fatso w kolejce ;P

EDIT: Jednak trup definitywnie :>

 

 

ale to co to się staO? uwalony hardware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fatso nie poradził?

Robię rekonesans, mój trup u Fatso w kolejce ;P

EDIT: Jednak trup definitywnie :>

 

 

ale to co to się staO? uwalony hardware?

 

Tak, odbiornik USB lub DAC lub oba :)

Nawet nie wiem kiedy się to "stanęło" :P

Dzień wcześniej normalnie używany, w następnym już 0 oznak po podłączeniu pod kompa (oprocz świecącej się diody LED oraz wyjściu optycznym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie tak po poprawnej aktualizacji (wpisanie tych wszystkich PIDów, VIDów itd)? :D

 

2015-02-2_wxqeqnp.jpg

 

Normalnie Bravo-X USB Audio, poza tym nic się nie zmieniło, chyba :P

u mnie tak sie zrobiło jakiś czas temu bez żadnej aktualizacji, dzień później trup :lol:

Edytowane przez Mati30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, solucja jak wrócić do oryginalnej nazwy czyli nie "Bravo-X USB Audio" a SMSL M2, tym samym sprawić, że sterowniki ASIO M2 będą znów działały :D

 

Moja ścieżka i defaultowo wpisana nazwa BravoEEPROM.txt - to był błąd, na który nie zwróciłem uwagi, bo zmieniałem tylko opcje w czerwonych ramkach jak zalecała instrukcja w pdf`ie :/

 

2015-02-1_wxqarer.jpg

 

Ścieżka z pdf`a z nazwą SMSL M2.txt

 

2015-02-2_wxqarsp.jpg

 

Oczywiście przed flashowaniem zmieniamy nazwę na SMSL M2.txt i voila ;)

 

No i mamy ponownie SMSL M2 :D

 

2015-02-2_wxqarae.jpg

 

Taka tam niby bzdura a mnie cieszy :D Poza tym jak już wspomniałem - ASIO dla M2 zaczyna ponownie działać :D

Może jest i to pomocne w odratowaniu? Nie wiem, jak na razie mój dac jeszcze chodzi, już drugi dzień ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2015-02-2_wxqaxrr.jpg

 

ASIO działa u mnie przy włączonym Foobarze lub Aimpie, pod samą Windą (Win7 64bit Pro) jest tak samo nieaktywne jak u Ciebie Zwyczajny, co chyba jest normalne, hmm. :D

 

 

Robsonek ogarnij ten wynalazek, bo tyle sztuk padło, że do końca życia masz zapewniony serwis :)

 

ee tam, ja tam jak coś wyczaję to za free się dzielę :D

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał padniętą sztukę tobym pokombinował jak to postawić. Programator jest, wylutować smd żaden problem. Moja działa.

M

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po problemach sprzed tygodnia mam kolejny objaw, w trakcie oglądania filmu komputer się zawiesił i zrestartował, początkowo (przed odpięciem M2) nie wykrywając dysku!

Co prawda łaskawie pozwolił dokończyć, ale mam złe przeczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności