Skocz do zawartości
  • 0

Doki metalcore/hardcore [<150zł]


AjLajkBubs

Pytanie

Witam!


Muzyka: metalcore / hardcore / metal / rock / rap / trap

 

Parkway Drive, Terror, Madball, Obey the Brave, z lżejszych klimatów Seether czy Stone Sour, a ostatnio coraz częściej zdarza się również trap czy cięższy rap (Onyx, Dope DOD).
To tak w skrócie, żeby zaznaczyć, że mimo iż jest to muzyka metalowa istnieje zapotrzebowanie na niższe pasma (bo wydaje mi się, że za niskie zejsćia w numerach np. Obey the Brave odpowiadają tony niskie, a nie średnica, jeżeli się mylę to wybaczcie i mnie poprawcie, przyjmę to na klatę...). Szczególnie w wypadku pierwszych 4 wymienionych kapel.

Player: clip+

Hajsik: <150zł

 

Słuchawki, które mnie zainteresowały to:
- Meelectronics M9P

- Brainwavz M1

- Brainwavz M5
- Brainwavz ProAlpha
- Brainwavz Alpha

- Soundmagic E10

Jest ich sporo, sporo jest też informacji na ich temat, ale postanowiłem założyć temat, bo wiele z nich jest sprzeczna. Liczę tu na nieco bardziej obiektywną ocenę sprzętu.
Mimo wielu porównań wciąż nie mogę ogarnąć konkretnych różnić między modelami Brainwavz. Nie do końca wiem do czego mam się odnosić szukając słuchawek do metalcoru. Wszelkie porównania i opinie opierają się na rocku / bardziej klasycznym metalu lub elektronice. Sugerować się bardziej basem, górą czy średnicą?
Mam nadzieję, że nie namieszałem.
Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie mam możliwości posłuchania :) Gdybym miał nie byłoby pytania. Muszę zdać się na was :)
Przede wszystkim chodziło mi o M1, M5 i E10. M9P są chyba tańszą alternatywą.
Po prostu rzadko ludzie wspominają o takim gatunku muzyki. Nie mam pewności co odpowiada tu za dociążenie gitary i łupnięcia perki. Dół czy środek, utrudnia mi to nieco wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem :)

 

Środek to przede wszystkim wokale i gitara, jej klarowność, wyrazistość i tzw. drive. Gitara powinna być dociążona przez słyszalną gitarę basową. Teraz perkusja - zależnie od strojenia werbel czasami mieści się na granicy bas/środek, tomy najczęściej już schodzą niżej (czyli bas), stopa to wiadomo bas, a talerze to góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kapele metalcorowe coraz częściej używają gitar 7 i 8 strunowych żeby obniżyć dźwięki. Perki przeważnie dość nisko.



2 numery dla rozwiania wątpliwości.
Wydaje mi się, że przydadzą się bardziej basowe słuchawki, tylko czy nadążą?
I teraz waszym zdaniem, które z podanych się nadadzą najbardziej?


up!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doki w tej cenie to doki, nic nadzwyczajnego. Wez po taniosci i ciesz sie dobrym graniem za smieszne pieniadze, ja za alphy zaplacilem 70zl bodajze, czyli 10 razy mniej niz za kabel do T1, i jestem z nich na prawde zadowolony, dają rade.
Nie dajmy się zwariować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

do metalu kupić doki to prawie nie możliwe jeszcze w takiej cenie rap na każdych będzie pukał a swoją drogą to pamiętam że jeszcze za czasów walkmanów i taśm brzmienie metalu było całkiem niezłe te cyfrowe brzmienia dzisiejsze to porażka dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności