Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Brainwavz HM5 - otwieramy Chińczyka ;-)


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Ten plastik wygląda jakby był zrobiony z g... : d, jak jest w rzeczywistości? Raz kupiłem hm5 i niestety je oddałem po 3-4dniach(dźwięk mi się nie spodobał), możesz powiedzieć czy jest zauważalna różnica między otwartą obudową a zamkniętą?

 

A nie przeczytałeś niczego z pierwszego postu? Wstępne wrażenia nakreśliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem po pierwszych pracach nad wyglądem obudów i powiem Wam tak: podoba mi się to DIYowanie :)

 

Oto stan muszli wykonanych przez Brainwavz:

 

dscn9526.jpg

 

 

dscn9539.jpg

 

 

Już na pierwszy rzut oka widać nierówności i słabą jakość, której nie można tolerować, więc zabrałem się za to, co uwielbiają właściciele przygranicznych komisów/warsztatów samochodowych: "szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla" ;)

 

 

dscn9543.jpg

 

 

Po zeszlifowaniu nadmiaru papierem ściernym o grubości 150, okazało się, że masa nie była do końca jednolita, przez co pojawiły się małe ubytki. Niemniej jednak, jest już dużo lepiej, a poprawione ponowną warstwą obudowy też bym Wam cyknął, ale było już za późno, a światło u mnie podłe, więc nie chcę Was męczyć marnymi zdjęciami.

 

 

dscn9550.jpg



Póki co, to tyle. Teraz będę dopieszczał i wyrównywał obudowy,by przygotować je do lakierowania.

 

Stay tuned!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką szpachlówką poliestrową trzeba pracować szybko, i dobrze rozmieszać z utwardzaczem, jak poczujesz że masa nie ma już takiej gładkiej konsystencji jak po rozmieszaniu, to nie nakładaj więcej. Chociaż własnie zauwazyłem, że ponownie też to zaszpachlowałeś, mam nadzieje że udało się lepiej nałożyć, powodzenia w projekcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Nie pracowałem wcześniej z tym preparatem, także wszystko jest nieco "na czuja", ale drugie nałożenie już dało radę. No i nie było aż tyle "nadprogramowej masy" ;)

 

Cieszę się, że jest zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób cokolwiek na papier ścierny z jako taśma, jakiś wałek wiertarka i jazda, o wiele szybciej będziesz szlifował taką szlifierką.

Pomysł z dużych stołowych szlifierek do drewna.włącznik jakiś pod nogę.

 

No DIY wciąga jak się lubi grzebać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez brak włącznika nożnego taka szlifierka niezbyt mi się sprawdzi. Będzie niewygodnie. Niemniej jednak, spróbuję jakoś zautomatyzować cały proces :)

Zabawa z DIY jest przednia, zwłaszcza że podczas szlifowania mam na uszach HM5 ze stockowymi obudowami i welurowymi padami od Shure SRH940 - muzyczka pięknie gra w trakcie pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dodać żeby taką szpachlę mieszać "spokojnymi ruchami", mniej łapie powietrza przez co ma lepszą konsystencję :)

 

No i druga sprawa, warto nakładać szpachlę dobrze i tylko ciut więcej niż potrzeba, zaoszczędzi nam to szlifowania i babraniny <_< Widziałem geniuszy co ładowali ją z taśki, a potem szlifowali Bóg wie ile :D szczególnie jeśli mamy do czynienia z twardymi szpachlami, z włóknem czy alu

 

Do takich prac pomocny jest klocek, więc jeśli takiego nie masz to sobie spraw ;)

Edytowane przez Matckhew
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klocek do papieru ściernego, ale muszę coś podkreślić, bo widzę tu nierealne pomysły.

Spokojnie, chłopaki. Po pierwsze: gdybym wiedział, że obudowy przyjdą w takim stanie to bym ich nie kupował. Po drugie, propozycje typu roztwory ABS lub wykonanie z drewna to ciut za dużo.

Za chwilę pojawi się tu ktoś, kto powie: "ej, a nie lepiej było to odlać z aluminium/tytanu/wypleść z włókna węglowego?" ;)

 

Bądźmy realistami: mieszkam w bloku, w środku miasta i niezbyt mam środki oraz miejsce by organizować sobie zaraz mały warsztat, kupować szlifierki, robić im przełączniki nożne, a teraz pewnie jeszcze frezarki lub wyrzynarki do drewna. Podkreślam: to mój pierwszy projekt DIY, robiony w sumie przez fakt, że obudowy przyleciały zrobione na odpieprz...

 

Ja mam czas, więc zrobię to manualnie. Jak mi się spodoba to może zakupię sprzęt i spróbuję zrobić kolejne obudowy np. w drewnie (były takie projekty na head-fi.org). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klocek do papieru ściernego, ale muszę coś podkreślić, bo widzę tu nierealne pomysły.

Spokojnie, chłopaki. Po pierwsze: gdybym wiedział, że obudowy przyjdą w takim stanie to bym ich nie kupował. Po drugie, propozycje typu roztwory ABS lub wykonanie z drewna to ciut za dużo.

Za chwilę pojawi się tu ktoś, kto powie: "ej, a nie lepiej było to odlać z aluminium/tytanu/wypleść z włókna węglowego?" ;)

 

Bądźmy realistami: mieszkam w bloku, w środku miasta i niezbyt mam środki oraz miejsce by organizować sobie zaraz mały warsztat, kupować szlifierki, robić im przełączniki nożne, a teraz pewnie jeszcze frezarki lub wyrzynarki do drewna. Podkreślam: to mój pierwszy projekt DIY, robiony w sumie przez fakt, że obudowy przyleciały zrobione na odpieprz...

 

Ja mam czas, więc zrobię to manualnie. Jak mi się spodoba to może zakupię sprzęt i spróbuję zrobić kolejne obudowy np. w drewnie (były takie projekty na head-fi.org). :)

 

Jakbyś miał jakieś pytania co do obróbki drewna itp, albo potrzebował jakiś mały klocek, to pisz. Trochę mi się tego przewija przez warsztat, a wiem że bywa ciężko kupic małe ilości potrzebnych materiałów. Szpachlówke się tak łatwo obrabia, rób ręcznie, nie komplikuj sobie życia. Tylko weź ubierz lateksowe rękawiczki i nakładaj palcem, duzo lepiej sie tak robi, niż nakłada jakimis patyczkami. Potem tylko sciągasz i wyrzucasz i po kłopocie. Szlifierką na początku zepsujesz, bo z braku wprawy ci sie ręka omsknie, i będziesz musiał robić jeszcze raz. Wyłącznik pod nogę też raczej moim zdaniem do niczego potrzebny nie jest, ale ja się nie znam :D

 

>"ej, a nie lepiej było to odlać z aluminium/tytanu/wypleść z włókna węglowego? - Dobrze że podsuwasz pomysły, z tytanu słuchawek na razie nie robiłem, a to bardzo wdzięczny materiał, i się pięknie barwi :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michauczok - Dzięki wielkie, z pewnością się odezwę jak będę chciał zacząć rzeźbić w drewnie. Mam takie możliwości, żeby w pracy usiąść nad tym, bo mamy multum narzędzi, ale nie w tym rzecz. Chcę to sobie zrobić tak jak mówisz "nie komplikując sobie życia". To nie są jakieś wielkie formy do szlifowania (jak zdarzało mi się przy pracy z włóknem szklanym i elementami karoseryjnymi), także klocek+papier ścierny powinny wystarczyć.

 

Co do braku wprawy to masz rację - pewnie bym się tym tylko bardziej poirytował. Co do tytanu to w zamian za podsunięcie pomysłu proszę o jedną gratisową parę obudów wykonanych z tego materiału jak już swoje zrobisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A tak jakoś stanęły prace, Maćku, bo jak założyłem półotwarte obudowy to nie chciałem ich ściągać - tak przyjemnie się słuchało! :) Wczoraj dopiero zdemontowałem całość i przystąpiłem do poprawek, mających na celu usunięcie niewielkich nierówności na powierzchni. Dziś pewnie dokończę i potem w przyszły weekend zabiorę się za nakładanie lakieru. Będą to minimum 3 warstwy koloru białego i jedna bezbarwnego dla ochrony. Minimalne nierówności pokryje mi spray, także powinno wyjść nieźle.

 

Btw, fajne te welury. Zainteresowałeś mnie. Może kupię je do HM5, a obecne założę na SRH440?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

A tak jakoś stanęły prace, Maćku, bo jak założyłem półotwarte obudowy to nie chciałem ich ściągać - tak przyjemnie się słuchało! :) Wczoraj dopiero zdemontowałem całość i przystąpiłem do poprawek, mających na celu usunięcie niewielkich nierówności na powierzchni. Dziś pewnie dokończę i potem w przyszły weekend zabiorę się za nakładanie lakieru. Będą to minimum 3 warstwy koloru białego i jedna bezbarwnego dla ochrony. Minimalne nierówności pokryje mi spray, także powinno wyjść nieźle.

Btw, fajne te welury. Zainteresowałeś mnie. Może kupię je do HM5, a obecne założę na SRH440?

Pomalowałeś HM5 w końcu, czy stanęło na chęciach ;-). Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 9.06.2014 o 22:54, nismovsky napisał:

Dobra, jestem po pierwszych pracach nad wyglądem obudów i powiem Wam tak: podoba mi się to DIYowanie :)

 

Oto stan muszli wykonanych przez Brainwavz:

 

dscn9526.jpg

 

 

dscn9539.jpg

 

 

Już na pierwszy rzut oka widać nierówności i słabą jakość, której nie można tolerować, więc zabrałem się za to, co uwielbiają właściciele przygranicznych komisów/warsztatów samochodowych: "szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla" ;)

 

 

dscn9543.jpg

 

 

Po zeszlifowaniu nadmiaru papierem ściernym o grubości 150, okazało się, że masa nie była do końca jednolita, przez co pojawiły się małe ubytki. Niemniej jednak, jest już dużo lepiej, a poprawione ponowną warstwą obudowy też bym Wam cyknął, ale było już za późno, a światło u mnie podłe, więc nie chcę Was męczyć marnymi zdjęciami.

 

 

dscn9550.jpg



Póki co, to tyle. Teraz będę dopieszczał i wyrównywał obudowy,by przygotować je do lakierowania.

 

Stay tuned!

 

Masz może info 

- gdzie to mogę kupić?

- albo projekt abym sam sobie wydrukował ?

Póki co mam otwarte bez obudowy, ale długo tak nie wytrzymają ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności