Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Xperia Z vs Xperia Z1


adamzeroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam szybkie pytanie i licze na rozwianie wątpliwości. Skierowane głównie do tych ktorzy z xperii korzystali albo je znają. Mianowicie mam okazje kupić oba telefony , Sony Xperia Z za ok 600 zł i Xperie Z1 za 850 zł. Oba są w niemal identycznym stanie itd.

Teraz moje pytanie czy różnice w dźwięku w obu telefonach różnia się jakoś? Z tego co widzę są tam dwa układy Qualcoma oba różne , nie wiem jak z chipem audio .

No i jeszcze sprawa czasu pracy na baterii czy różnica jest bardzo zauważalna 2330 mAh - Z i 3000 mAh- Z1?

Zatem czy warto dopłacać te 250 zł od razu zaznaczam , że nie mam za dużo siana :P

 

Żadne inne różnice mnie nie obchodzą bo po przesiadce z nonejmowego chinczyka jakies malkonenctwo o o katach widzenia ekranu itd zupełnie nie jest dla mnie ważne. :P

Edytowane przez adamzeroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pod względem dźwięku ale w praktyce Xperia Z strasznie słabo trzyma na baterii, ciężko aby w ogóle wytrzymała od rana do wieczora przy korzystaniu z internetu. Bateria się kończy przy wykorzystaniu ekranu 3h, także słabiutki wynik. Xperia Z1 trzyma już bardzo dobrze, większa bateria, oszczędniejszy układ SoC itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Z i aktualnie posiadam Z1 i mogę śmiało stwierdzić że między tymi telefonami jest prawie przepaść :) gdyby z1 miała wymiary takie same jak Z był by to mój (prawie)idealny telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Z-kę, potem kupiłem Z1 i co mogę powiedzieć.... Nowszy jest lepszy i nie powinieneś się zastanawiać o ile finanse Ci pozwolą. Z1 działa szybciej, płynniej i dłużej. Ze względu na działalność gospodarczą mam sprawdzane trzy konta e-mail co 5 minut, do tego co jakiś czas sprawdzam tapatalk, Internet, kilkadziesiąt rozmów telefonicznych i wieczorem jest jeszcze 50% baterii. Poprzednia Z-ka po południu już nie miała nic w baterii...

 

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie przekonaliście mnie w 100 % za Z1 szkoda tylko że ten dookolny srebrny "pasek" tak psuje dizajn ale nigdy jakoś szczegolnei nie zwracałem uwagi na wygląd otaczających mnie przedmiotów.


Edit: Musiałem wybrać i wybrałem źle :angry: ale okazja była nieprzeciętna. Nexus 4 za 100 euro, nie było możliwości żeby nie wziąć!. Tak więc rychło na polskich portalach aukcyjnych będzie oferta - wymienie nexusa 4 na xperie z1 z dopłatą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności