Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nazwa w kontekście muzycznego weryzmu nietrafiona. Nie headonic winien być tylko coś jak puresonic , tylko ładniej. Mam nadzieję, że Majkel wypożyczy mi headonica za stosowną odpłatnoscią. Bardzo chciałbym go postawić łeb w łeb z Rapture, którego z kolei słuchał mój brat, pianista z Londynu i także w tonach realizmu koncertowego o nim opowiadał... W wakacje brat będzie, niech słucha tej klasyki i weryfikuje, ja za cienki na to jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nazwa w kontekście muzycznego weryzmu nietrafiona. Nie headonic winien być tylko coś jak puresonic , tylko ładniej. Mam nadzieję, że Majkel wypożyczy mi headonica za stosowną odpłatnoscią. Bardzo chciałbym go postawić łeb w łeb z Rapture, którego z kolei słuchał mój brat, pianista z Londynu i także w tonach realizmu koncertowego o nim opowiadał... W wakacje brat będzie, niech słucha tej klasyki i weryfikuje, ja za cienki na to jestem.

Manuelu, ja z tych, co uważają, że prawda bywa piękna, a ta piękna wskutek upiększeń może tylko zbrzydnąć. :) Naturalne instrumenty potrafią wydawać naprawdę piękne i przyjemne dźwięki, a że niektóre umieją targać wątrobę to inne zagadnienie, ale jakby mnie kiedyś naszło na targanie, to chciałbym móc to mieć. :)

 

Koledze Audionanik dziękuję za szczerą opinię i włączenie w ocenę urządzenia profesjonalnych jurorów, którym również niniejszym dziękuję za poświęcony na odsłuchy czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobro, piękno i prawda to triada, co to samo przeca gada... Pełna zgoda. Natomiast headonic mnie sie kojarzy z hedonicznym, przyjemnościowym, tak to po angielsku rozumiem, nastawiony na przyjemność, dający przyjemność. A to niekoniecznie piękno, prawda i dobro... Stąd językowe - obiekcje moje niewielkie wszakże, bo nazwa jest niewątpliwie chwytliwa, a taką być musi.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nazwa jest taka, żeby była chwytliwa, kojarzyła się ze słuchawkami i z przyjemnością. Ta ostatnia oczywiście nie jest czymś absolutnym, bo różni ludzie różne rzeczy odbierają jako przyjemność. Nie istnieje na przykład uniwersalne brzmieniowe kłamstwo, które się każdemu spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nazwa jest taka, żeby była chwytliwa, kojarzyła się ze słuchawkami i z przyjemnością. Ta ostatnia oczywiście nie jest czymś absolutnym, bo różni ludzie różne rzeczy odbierają jako przyjemność. Nie istnieje na przykład uniwersalne brzmieniowe kłamstwo, które się każdemu spodoba.

 

 

W jakiej obudowie jest ten wzmacniacz ? Można zobaczyć gdzieś zdjęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po takim zachwalaniu ja rowniez chetnie sie z tym wzmakiem zapoznam.

@Majkel - czy jest mozliwe wypozyczenie?

Jak jest, to ja byłem pierwszy, Ci wyślę :D

 

zobaczymy najpierw czy da rade ;) moze uda sie sciagnac Rapture final, najnowsza odlsone FCL i wtedy by bylo porownanie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dobrze będzie się umówić jednoznacznie, czy robimy zawody produktów, czy prototypów. ;) Headonic można kupić w każdym wykonaniu jak Black Pearl, a ponadto w wersji napędzanej bateriami na pokładzie, nie osobnymi, w technologii LiIon. Cena za najprostszy wzmacniacz + zasilacz 1800zł, dodatkowo przełącznik wzmocnienia zmieniający także ilość pracujących stopni, wyjście liniowe i większa obudowa - 2000zł. Ceny zasilania bateryjnego jak dla BP. Ten z bateriami w środku a la Bakoon HPA-21 za 3000zł póki co. Włożenie modułu Headonica do SP zamiast tego od BP też jest możliwe i pewnie w końcu nastąpi oficjalnie.

Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej produktow, ale przeciez nikt nie zapewni ze niebedzie ich dalej rozwijal. Czy to w v2 czy pod inna nazwa:)

 

Ps. To jak z wypozyczeniem? :D

 

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dobrze będzie się umówić jednoznacznie, czy robimy zawody produktów, czy prototypów. ;)

Najlepiej produktow (...)

Ps. To jak z wypozyczeniem? :D

Tak, headonic poczyna sobie znacznie swobodniej, jak seryjny zabójca, który wie, że i tak go nie złapią. Taaak, rzeczywiście chyba nie da się złapać na żadnym niechlujstwie.

dźwiękowym błędzie

Ja nie będę miał dostępu do Rapture final ani do najnowszego FCL, może grubbbemu sie ta sztuka uda. Będę miał tylko Rapture prototyp recenzowany przez Audiofanatyka i Piotra Rykę, po upgradach Mikołaja, jeżeli dpd w końcu zdecyduje się go od Mikołaja odebrać, czekamy od czwartku :( . Jeżeli więc mój Rapture wróci w końcu do domu, to wymaganych zawodów nie będę w stanie uczynić, jednakowoż bardzo chętnie bym wypożyczył, porównał i opisał, jak się okazuje jednak mam ucho ;) najlepszą wersję seryjnego bateryjnego headonica contra mój prototyp Rapture bez bateryjnego zasilania. Niestety Majkel, będę mógł jedynie wypożyczyć headonica, bo nawet gdyby okazał się bardziej mi podobać, na pewno nie będę w stanie go zakupić. Remont, itp. :(

@ audionanik, zawsze marzyłem, żeby pogadać z Mistrzem ZENkiem, nie udało się dotąd, trudno ;) To chociaż go ode mnie pozdrów :)

Tutaj manuelvetro kłania się i ze złożonymi dłońmi nisko chyli czoła :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Headonic to nie Yeti. 7 sztuk już powstało nie licząc mojej i ma właścicieli. W tej chwili jestem przywalony robotą różną, ale pójdzie wersja do wypożyczeń na pewno. U mnie jak zawsze od kilku lat - jest wersja finałowa, nieustannie rozwijająca się. ;) Chociaż sprzedane Headoniki wszystkie były takie same, jak ten mój obecnie zresztą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Majkel! A NIE MÓWIŁEM , że headonic powinien sie nazywać AUDIO PURIST? Chociaż ten najtańszy? Weź mi Majkel za marketingową kontrybucję w rozwój firmy, jak zmienisz nazwę, go wypożycz co? Porównam AudioPurystę z Rapturowatym Protoplastą :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przełącznik gain jest tylko w wersji GS/P czy również w podstawowej (najtańszej)?

Ja mam wersję podstawową (najtańszą) i jest ona goła i wesoła (dla mnie to atut-jestem purystą); ale podejrzewam, że zamówienie u Majkela takiej z przełącznikiem wzmocnienia to nie problem

 

 

Wersja z przełącznikiem gain i z pre-ampem to wiem że jest, ale miałem nadzieję że przełącznik jest również w najtańszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dowiem się. Jeszcze jedna kwestia mnie interesuje a mianowicie impedancja wyjściowa. Na stronie podana jest impedancja wyjściowa 0.09Ω dla wzmocnienia 14dB i 5,6Ω dla wzmocnienia 0dB. Czy podłączając 16Ω iemy powinienem pracować na wzmocnieniu 14dB? Lepiej gdyby było odwrotnie z tą impedancją :),

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel! A NIE MÓWIŁEM , że headonic powinien sie nazywać AUDIO PURIST? Chociaż ten najtańszy? Weź mi Majkel za marketingową kontrybucję w rozwój firmy, jak zmienisz nazwę, go wypożycz co? Porównam AudioPurystę z Rapturowatym Protoplastą :)

Halo, halo, ale to ja jestem purystą a nie headonic :D

Ośmielę się nie zgodzić , w kontekście Twych słów z recenzji tegoż wybitnego wzmacniaczowego purysty, (dla mnie, Audio PURIST y, nie wierzę, że Majkel nie da mi posłuchać, szczerze...) :

 

To o czym tu gadać, skoro ten wzmacniacz daje nam taki obraz dźwięku z płyty, jakby był idealnie płaską taflą lustra, a nie zwierciadłem

z gabinetu śmiechu; nie poprawia brzmienia instrumentów, nie odwala roboty za muzyków jeśli chodzi o interpretację nut, czy przekaz

emocji; nie wyręcza realizatorów dźwięku w ich, często radosnej, twórczości; a nadanie końcowego charakteru brzmienia zostawia

ewentualnie słuchawkom ??? Ano o tym, że w końcu jest wzmacniacz, który nie robi tego czego nie powinien robić!

(...)

Czy headonic jest dobrym wzmacniaczem? Nie, jest wzmacniaczem wybitnym.

Czy jest dla każdego? A czy klasycznie skrojony garnitur od Balenciagi każdemu pasuje? Ze mną zostanie na pewno na długie lata jako wzmacniacz bazowy, wzorzec i punkt odniesienia.

Wszystkie zawarte tu opinie są wypadkową uwag moich i wymienionych wyżej muzyków. W przypadku tych ostatnich najczęściej w odniesieniu do dźwięku z sal koncertowych, klubów i studiów nagrań. Były oceniane również nagrania, w których sami brali udział (żona na skrzypcach), a kontrabasista asystował też przy ich miksie i masterze. Wzmacniaczy i słuchawek było więcej niż wymienione, ale pisać co z czym i kiedy byłoby już uciążliwe.

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności