Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie. Twój opis bardzo mnie zachęcił do odsłuchu. Headonica Audio PURIST a. Wcześniej nie myślałem o tym. Także , wszystko w rencach Majkela :) ale liczę gratis na wypożyczenie, serio, bo nazwa, którą wymyśliłem ma swoją wartość , oddaję ją za darmo, wróć , za odsłuch. Mogę, ale nie musze efektów porównań opisywać u siebie i na forum... Mało, jeśli headonic Audio PURIST spodoba mi się bardziej z chęcią oddam za niego Rapture :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla IEMów lepsza jest taka sytuacja, jaką sprokurowałem w Headonicu. Przy ich nikłej masie przetwornika współczynnik tłumienia nie jest krytyczny, szczególnie że urządzenia przenośne, do jakich IEMy zostały zaprojektowane, przeważnie mają do kilkunastu omów na wyjściu. W Headonicu impedancja wyjściowa niższego wzmocnienia wynika z wymagań układu sterującego wówczas słuchawki, żeby pracował stabilnie i się nie wzbudzał. Każda inna metoda kompensacji tego układu dawałaby gorszy brzmieniowo efekt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel, rozumiem, przez Twoje milczenie, że ja jestem "za mały" do porównywania headonica z Rapture, z kolei Audiofanatyk - jest bezstronny i na pewno opisze wszystko tak, jak słyszy. Może i on jest za "mały" w dziedzinie audiofilskiej z wyższej półki dla Ciebie. Mam nadzieję jednak, że Piotr Ryka spełni już Twoje wymagania i porówna the best headonic za 3k z Rapture final za 3 k, jeśli mu to umożliwisz, tak, jak uczyniłeś z Soniciem , który rywalizował z moim prototypem Rapture.

Jak widzisz, Majkel, naród Cię prosi :) w tym wątku i w wątku o Rapture amp. A Ty jesteś niewzruszony, jak dotąd, odpowiedz, proszę, czy dasz Piotrowi na testy z Rapture Final headonica. A może wolisz Pacule?

 

I jeszcze jedno, myśmy nabyli Rapture - i popisali recenzje - 9 opinii 6 chyba osób, nie zdażył sie nikt, kto kupił/sluchał u siebie i sie nie wypowiedział w kilkunastu zdaniach choćby. Nawet sie nas, choć się nie znamy i raczej nie widzieli w życiu, oskarża o spisek - i larum adwersarze podnoszą, że jak to tak mało osób słuchało Rapture, tak mało opinii? Niewiarygodne zatem wszystko. Wiem, że sprzedałeś już co najmniej 7 - mam stare , nieaktualne dane - headoniców, wiem, że prawdziwy meloman słucha a nie pisze, jednak nie dziw sie naszemu głodowi recenzji headonica. Ludzie - kilkanaście osób na pewno , stoją przed trudnym wyborem - który wybrać i nie ułatwiasz tego wyboru, audionanik jest tu chwalebnym wyjątkiem, ale czemu choćby Patryk nie napisał więcej, nie zgadnę. O reszcie nie wspominam. To pewnie - zagranica lub inne fora, wiem.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tu nie imputować jakichkolwiek zagrywek. Na razie nikomu nie oferowałem z recenzentów Headonica do wypożyczenia, bo go nie mam zrobionego. W razie pilnej potrzeby pożyczę swój egzemplarz GS/P Box. Piotr Ryka użył tego do porównania, co u niego cały czas stoi, czyli SP. Ja oprócz kontynuowania firmy audio pracuję jeszcze na etacie, a mam jeszcze tematy rodzinne na głowie. To się przekłada na brak czasu i priorytety sprzedażowe, tzn. pierwszeństwo mają zamówienia. Wiem też, życie niektórych moich klientów wygląda podobnie i nieraz na pewne wpisy czekam tygodniami mając też na uwadze, że ktoś mi tylko robi uprzejmość, bo pisanie to nie jest działanie obligo.

 

Klienci dzielą się na tych, którzy po prostu kupują i używają, i na tych, którzy wchodząc w hobby słuchawkowe poczuwają się do wejścia w pewną społeczność. Ci pierwsi niczego nie piszą i nie egzystują w świecie wirtualnym, a Ci drudzy owszem. Gdyby tak każdy, kto nabył BP, pisał o tym w necie, to by się roiło od wpisów na jej temat. To nie jest żadna miara. Docelowy klient, jak mu będzie zależało, to sobie po prostu porówna jeden produkt z drugim u siebie. Recenzja nie jest wyrokiem, tylko zaproszeniem do spróbowania. Przynajmniej tak ja bym każdą traktował.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel, jeżeli Ciebie uraziłem, przepraszam. Rozumiem Twoje stanowisko. Spokojnie poczekam, odezwę sie do Ciebie w sierpniu na PW, w sprawie wypożyczenia, nie będę więcej Ciebie ponaglał, przepraszam raz jeszcze, jeśli sprawiłem Ci jakąkolwiek przykrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z mojej strony pragnę zaznaczyć, że właśnie zamówiłem upgrade mojego SP do Headonic. Majkel da mi specjalny op-amp do moich ulubionych T1. Nic tylko czekać na odsłuchy.

Edytowane przez GryfPomorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Majkel da mi specjalny op-amp do moich ulubionych T1. Nic tylko czekać na odsłuchy.

No nie bądź taki tajemniczy. ;)

Co to za opek?

 

Zdaję się na doświadczenie Majkela. Nie wiem dokładnie o który chodzi :) Mogę zapytać dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając doświadczenie Majkela w tej kwestii, domyślam się, że może być ciekawy.

Koniecznie opisz wrażenia z odsłuchu. :)

Oczywiście, nie omieszkam. Wezmę też nowego SP na meet forumowy. Już SP grał świetnie, więc spodziewam się miłego zaskoczenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Są układy, które zagrają i takie, za które nie ręczę, bo np. nie sprawdziłem jeszcze. Optymalizacja była pod ten BJT, który należy do układów bardziej złośliwych z racji pasma i szybkości. Takie o niższym paśmie zagrają tym bardziej. Optymalizacja nie jest im potrzebna, ale też nie przeszkadza, zwłaszcza JFETom. Dodatkowy wymóg to stabilność przy wzmocnieniu =1. Czyli np. OPA2228 nie zagra, sprawdzone zresztą.

 

Informacji szczegółowych póki co nie podaję, bo nie mam ochoty inspirować konkurencji. ;) W każdym razie zrobiłem przesiew i proponowane przeze mnie opcje wydają się czymś wyraźnie lepszym od reszty znanej mi stawki, co zresztą potwierdza opinia wyżej.

 

Krótka lista kostek znanych, których nie używam, ale zagrają: NE5532, OPA2111, LM4562, LME49720, OPA1612, OPA1642, OPA2227. Z wymienionych OPA2111 daje ciekawe efekty, takie impresjonistyczne granie, nie techniczne czy konturowe. Tyle że dźwięk nie jest już tak uniwersalny jak w przypadku proponowanego przeze mnie JFETa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji szczegółowych póki co nie podaję, bo nie mam ochoty inspirować konkurencji. ;)

 

Tyle że dźwięk nie jest już tak uniwersalny jak w przypadku proponowanego przeze mnie JFETa.

@Majkel,

czy możesz zdradzić (ewentualnie na PW), cóż to za opek?

Pytam z czystego zainteresowania i zamiłowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel, rozumiem, przez Twoje milczenie, że ja jestem "za mały" do porównywania headonica z Rapture, z kolei Audiofanatyk - jest bezstronny i na pewno opisze wszystko tak, jak słyszy. Może i on jest za "mały" w dziedzinie audiofilskiej z wyższej półki dla Ciebie. Mam nadzieję jednak, że Piotr Ryka spełni już Twoje wymagania i porówna the best headonic za 3k z Rapture final za 3 k, jeśli mu to umożliwisz, tak, jak uczyniłeś z Soniciem , który rywalizował z moim prototypem Rapture.

Jak widzisz, Majkel, naród Cię prosi :) w tym wątku i w wątku o Rapture amp. A Ty jesteś niewzruszony, jak dotąd, odpowiedz, proszę, czy dasz Piotrowi na testy z Rapture Final headonica. A może wolisz Pacule?

 

I jeszcze jedno, myśmy nabyli Rapture - i popisali recenzje - 9 opinii 6 chyba osób, nie zdażył sie nikt, kto kupił/sluchał u siebie i sie nie wypowiedział w kilkunastu zdaniach choćby. Nawet sie nas, choć się nie znamy i raczej nie widzieli w życiu, oskarża o spisek - i larum adwersarze podnoszą, że jak to tak mało osób słuchało Rapture, tak mało opinii? Niewiarygodne zatem wszystko. Wiem, że sprzedałeś już co najmniej 7 - mam stare , nieaktualne dane - headoniców, wiem, że prawdziwy meloman słucha a nie pisze, jednak nie dziw sie naszemu głodowi recenzji headonica. Ludzie - kilkanaście osób na pewno , stoją przed trudnym wyborem - który wybrać i nie ułatwiasz tego wyboru, audionanik jest tu chwalebnym wyjątkiem, ale czemu choćby Patryk nie napisał więcej, nie zgadnę. O reszcie nie wspominam. To pewnie - zagranica lub inne fora, wiem.

Ja się jeszcze publicznie nie wypowiadałem, a znam oba wzmacniacze (w sumie on dawna) :) Ale stwierdziłem, że opinię zostawię dla siebie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdenerwowałbym ich, pisząc moją opinię :) Po co robić ****oburze kolejną na forum ^^? A tak to napisałem, że znam, a jak ktoś też chce poznać niech wykaże inicjatywę i skontaktuje się z jednym lub drugim Panem. Wątpie, żeby były problemy z wypożyczeniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdenerwowałbym ich, pisząc moją opinię :) Po co robić ****oburze kolejną na forum ^^? A tak to napisałem, że znam, a jak ktoś też chce poznać niech wykaże inicjatywę i skontaktuje się z jednym lub drugim Panem. Wątpie, żeby były problemy z wypożyczeniem :D

No o ile mnie pamięć nie myli to Rapture jest ciężko pożyczyć. Dlatego najlepiej napisz swoją opinię bo jako jeden z nielicznych miałeś styczność z obu konstrukcjami

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności