Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

SoundMagic EP10 vs Sennheiser MX 365


prisoxis

Pytanie

Witam.

 

Poszukuję słuchawek dousznych w granicach 60 zł, miałem już w swoim życiu Sennheiser'y MX170 i MX270, oprócz tego korzystałem z modelu który dostarcza Vedia wraz z A10'tką. Często biegam w słuchawkach dokanałowych więc miewam problemy padających (wyrywających się) jack'ów. Lutowałem już ich w swoim życiu z kilkadziesiąt, biegam w różnych ciuchach i z różnym sprzętem (muzyka ze smartfona lub mp3'ki) więc jack jest cały czas narażony na załamania / lekkie wyrywania (jak to przy bieganiu). Nie szukam słuchawek typowo do biegania aczkolwiek zależy mi na porządnym przewodzie słuchawkowym wraz z wtyczką, taki który będzie pewny a nie nazbyt delikatny. Nie jest to jednak priotytet, przede wszystkim zależy mi na jakości dźwięku - słucham każdego rodzaju muzyki (od hard rocka do dubstepu przez klasyczną i elektroniczną).

 

Znalazłem 2 modele słuchawek, są to :

 

SoundMAGIC EP10 GREEN : http://www.mp3store.pl/article/soundmagic-ep10-green-ean.6949379000706,2013520712094111854.html

 

 

Sennheiser MX 365 : http://www.headbeat.pl/produkt/sennheiser-mx-365-czerwone

 

Prosiłbym o pomoc w podjęciu decyzji, nie wiem jaka będzie różnica w głośności między nimi, moja Xperia Tipo sama w sobie gra cicho na słuchawkach więc wolałbym model który będzie grał głośniej.

 

A no i ważna sprawa - działałyby z Xperią Tipo, czasami z Vedią A10. Aktualne MX170 mają 32 Ohmy i niestety grają troszkę za cicho w Tipo więc wolałbym jakieś 16 Ohmowe ale może się mylę i MX 365 będą grały OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziś właśnie EP10 miałem okazję posłuchać, wg mnie grają bardzo dobrze jak na swoją cenę oraz na tle konkurencji, więc polecam. Grały z iP4s. Tych Sennków nie słuchałem, ale wydaje mi się że będą słabsze. Głos na SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiłem w weekend SoundMagic EP10 Green, dzisiaj przyszły - mp3store jak zawsze ekspresowy. Jestem zaskoczony jakością wykonania, słuchawki wyglądają na porządne, maja zwartą konstrukcję i nic nie "lata". Przewód wygląda bardzo pewnie, dość dużego przekroju jak na słuchawki douszne. Nie podatny na rozciąganie - duży plus. Jack wygląda na solidny, jest perforowany/podcięty tak aby mógł się ładnie zginać wraz z przewodem. Z Xperią Tipo grają znacznie głośniej w stosunku do poprzednich MX 170 i MX 270, jakość dźwięku także jest zdecydowanie lepsza. Super miłym akcentem jest to, że producent dorzuca (niby) skórzane etui - to także jest dobrej jakości a wymiar został tak dopasowany, że pasuje jak ulał - słuchawki można spokojnie poskładać, włożyć i nie powinny się poplątać.

 

Ogółem super, cena świetna - słuchawki grają bardzo dobrze, mają świetny design. Szczerze polecam, nie wiem jak sprawdziłyby się te Sennheisery MX 365 ale poprzednie MX 170 i MX 270 są dużo gorsze od EP10.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No trochę brakuje, akurat ze wszystkich posiadanych słuchawek te mają najmniej basu lecz mi to aż tak nie przeszkadza - puściłem parę konkretnych elektroniczych kawałków z bass dropami, tragedii nie było. W Senn'ah basu było więcej ale po paru miesiącach normalnego słuchania (na normalnej, ludzkiej, głośności) coś się zadziało z membraną lub czymkolwiek co jest w głośniku słuchawki i lewa zaczęła pierdzieć, coś tam trzeszczało nawet przy cichym słuchaniu utworów np. dubstepowych. W utworach rockowych czy metallowych jest ok, u poprzedników gitara czy perkusja była mocno stłumiona choć ogółem basu miały więcej, tutaj lepiej się te instrumenty przebijaja i aż potrafią porazić układ nerwowy jak się da suwak głośności do końca. Jutro będę je testował w warunkach pozadomowych. Na razie z tego co zauważyłem zdecydowanie lepiej siedzą w uchu od mx 170/270, zielono-czarny design też jest ******sty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności