Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pokaż swoją kolekcję słuchawek!


1313

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze z rok temu mógłbym chwalić się tu zdjęciem swoich kilkunastu par, teraz z tym gorzej, bo poszedłem po rozum do głowy (nie na długo :P).

No ale może i tak cyknę jakąś fotkę.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to here goes :)

W kolumnach od prawej:

- dwa nowe nabytki, ATH-MSR7 i MH30

- vintage Audio-Technica AT-702 z rekablingiem (na sprzedaż) oraz jakieś Elega z nowym padami

- drogocenne Pioneer Monitor 10 z padami HM5 i rekablingiem od FAW, niżej nawet bardziej drogocenne Toshiby HR-810 electret condenser (w trakcie przeróbek)

- moje Frankenphone z przetwornikami ATH-A500 w obudowie National/Technics i z rekablingiem (na sprzedaż), niżej JVC HA-S500, a jeszcze niżej drogocenne Elega DR-631A (chcę je kiedyś przywrócić do świetności)

- na szarym końcu z lewej JVC-HA-RX710

 

słuchaweczki032016.jpg

 

Kiedyś było tego znaacznie więcej. I pewnie jeszcze będzie :).

Edytowane przez timecage
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odpowiadając na pytania, to ostatnio najczęściej ostatnio słucham DT 880 Vintage first ed. (ostatnie 2 miesiące na wyjazdach miałem T20 oraz HP 100 modowane i też wytrzymałem).

Oczywiście HD 800 na kablu od Jimmiego też są mega (rano muszę spróbować przewodu od Perula na jego magicznej miedzi), ale te vintage mają niepowtarzalny styl. Podobnie jak DT 801, które mi zastąpiły świetne DT 931, które odstąpiłem ich wielkiemu miłośnikowi (klasa słuchawki).

Fatalitek od czasu do czasu używam. Bardzo je lubię. Taki ewenement przy innych nausznych (DIY Uniwersum Fatality, które mają te drivery, też wypadają super, niewiele gorzej modowanych T50RP). Te ostatnie grają świetnie z C4 i nawet z X3.

HE-500 to moje pierwsze audiofilskie słuchawki, ale jakoś ostatnio rzadko ich słucham (jakoś wolę je z C4 niż ze stacjonarką, która jest bardziej pod dynamiki, a szczególnie pod T1).

Generalnie wybór mam duży, bo dochodzą jeszcze kolumny i MM-1.

Przy jednym sprzęcie chyba bym się zanudził, a tak to zawsze jakaś odmiana :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafiłbym chyba tyle nazbierać ;-)

 

Mam teraz 4 pary na ogół pod ręką (w domu więcej) i już czasem jest, denerwujący (!), dylemat na czym słuchać. Przez ostatni rok niemal zawsze wygrywały wieczorem XBA-H3, nawet z D7000 (za duże do łóżka wieczorem i za głośne) teraz w domu nowy król T5p.2gen. - jeszcze nie uwieczniony na "kliszy" ;)

 

PS. Jest tu na forum temat w stylu "pokaż swój tor" (coś jak na HF show-us-your-head-fi-station) ?

 

PS. Był taki tekst D. Mahlera Battle of the flagships, ogromny test słuchawek dla którego specjalnie zbudował kolekcję. Jedna z ilustracji:

DMahler.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania, to ostatnio najczęściej ostatnio słucham DT 880 Vintage first ed. (ostatnie 2 miesiące na wyjazdach miałem T20 oraz HP 100 modowane i też wytrzymałem).

Oczywiście HD 800 na kablu od Jimmiego też są mega (rano muszę spróbować przewodu od Perula na jego magicznej miedzi), ale te vintage mają niepowtarzalny styl. Podobnie jak DT 801, które mi zastąpiły świetne DT 931, które odstąpiłem ich wielkiemu miłośnikowi (klasa słuchawki).

No i wybiłeś mi z głowy ich sprzedaż. Dzięki!

Mój portfel również dziękuje, a żona z dzieciakami pozdrawiają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czas odkopać ten ciekawy temat :D

 

Chyba zauważyłem u siebie oznaki na kolekcjonera zabawek audio, wciąż przybywa słuchawek.

Staram się ograniczyć i zejść poniżej 6 par dużych i 3 par dousznych dokanałowych (choć to mniej przeszkadza).

 

Ale wiem że są lepsi :D, w sumie to nie wiem jak z tą chorobą walczyć tyle dobrego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, retter napisał:

Czas odkopać ten ciekawy temat :D

 

Chyba zauważyłem u siebie oznaki na kolekcjonera zabawek audio, wciąż przybywa słuchawek.

Staram się ograniczyć i zejść poniżej 6 par dużych i 3 par dousznych dokanałowych (choć to mniej przeszkadza).

 

Ale wiem że są lepsi :D, w sumie to nie wiem jak z tą chorobą walczyć tyle dobrego dźwięku.

Zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja muszę być ciężko chory :) Mam 7 par nausznych/wokółusznych do tego 4 pary pchelek i kilkanaście dokanałówek. Żeby nie mieć dylematu mam w plecaku tylko 3 pary dużych 3 pary pchełek i 6-7 par dokanałówek plus 2 dapy i 2 telefony. Plus mnóstwo kabli i innych dupereli :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w poniedziałek bo jak wyciągam swoje skarby to moja gorsza połowa dostaje palpitacji a nie mam teraz na pogrzeb :)

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja, nie tyle kolekcja, co aktualny inwentarz. Od lewej: moje podstawowe, lekko zmodowane hd580, najnowsze ah-d7100, AKG k135, najlepsze doki Dunu dn-1000, AKG N60, Sony mdr-ma500 i japońskie vintage ortho Sound Track 42-200. Z ciekawszych mam jeszcze 1More triple driver. No i trochę innych nie wiadomo po co zalegających.

20171110_111032.jpg

Edytowane przez mantr
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mantr napisał:

To moja, nie tyle kolekcja, co aktualny inwentarz. Od lewej: moje podstawowe, lekko zmodowane hd580, najnowsze ah-d7100, AKG k135, najlepsze doki Dunu dn-1000, AKG N60, Sony mdr-ma500 i japońskie vintage ortho Sound Track 42-200. Z ciekawszych mam jeszcze 1More triple driver. No i trochę innych nie wiadomo po co zalegających.

20171110_111032.jpg

Miałem te dunu pół roku. Klasa granie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności