Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do ok. 70zł (MP3: Sansa Clip+)


Verico

Pytanie

Szanowni Użytkownicy,

 

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek dokanałowych. Zależy mi na tym, aby zmieścić się w tytułowym budżecie 70zł. Na codzień korzystam z odtwarzacza Sansa Clip+ (w planach mam zakup Xperii Z, ale do mojej Sansy jestem przywiązany, więc bierzmy ten odtwarzacz pod uwagę).

 

Do tej pory używałem dwóch par słuchawek: Panasonic RP-HJE 120 oraz Panasonic RP-HJE 350. Z pierwszych byłem zadowolony (zgubiłem je, stąd potrzeba zakupu), ale drugie to wyrzucone pieniądze.

 

Na czym mi zależy, czego słucham:

Zależy mi na tym, aby charakterystyką dźwięku przypominały AKG K518LE, czyli głównie przyjemny dół. Słucham głównie muzyki "elektronicznej", ale mile widziane są również wszelkiego rodzaju rapsy, muzyka klasyczna również się zdarza, ale skoncentrujmy się bardziej na opcji klubowej.

 

Znajomi proponowali mi Brainwavz Alpha: http://www.morele.net/sluchawki-brainwavz-alpha-418802/

Co uważacie o tych słuchawkach? Czy są warte swojej ceny? Może uda się je gdzieś dostać jeszcze taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dołączam się do tematu.

Mam w planach zakup nowych słuchawek dokanałowych. Mój budżet w chwili obecnej wynosi 50zł ale można zawsze dozbierać trochę pieniędzy jeżeli podniesie to w jakiś sposób jakość dzwięku. W przyszłości mam zamiar także kupić Clipa, dlatego podbijam temat.

 

Nie potrafię określać właściwości dzwięku, typu scena, dół itp, dlatego postaram się opisać własnymi słowami czego oczekuję i jakiej muzyki słucham.

 

Tak naprawdę słucham wszystkiego po trochu, jednakże najczęściej jest jednak Rock/Metal (COMA, Happysad, Pink Floyd, Alice In Chains, ACDC, Iron Maiden, Bitelsów itp). Dużo czasu spędzam także na słuchaniu poezji śpiewanej. Lubię czysty wokal, wyraźne talerze i mocną gitarę basową. Na mojej karcie nie braknie tez rapsów - także małe podbicie basu też się przyda (niekoniecznie musi być, zawsze mam do dyspozycji eq). Sporadycznie słucham muzyki elektronicznej, typu M83.

 

Nie wiem czy przybliżyłem komukolwiek moje wymagania, ale dla kogoś kto zna się na muzyce, mogą być puste słowa (tak sądze), także szukam czegoś najlepszego w tej cenie.

 

Przepraszam za błedy - telefon.

 

Pozdrawiam, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sony MH1. W tej cenie nie ma niczego sensowniejszego do clipa. Jak lubisz bas to jest jeszcze opcja TDK EB950, ale brzmienie nie będzie tak równe i przejrzyste w całym paśmie jak w Sony. No i te Brainwavz w sumie też mogą okazać się spoko, ale nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę że te Sony MH1 to całkiem przyzwoite słuchawki. Chętnie bym je kupił ale zakup Clipa planuje dopiero na czerwiec, a do tego czasu jestem zmuszony korzystać z Samsung Galaxy S Advance + Power AMP, co za tym idzie (z tego co wyczytałem) słuchawki te współpracują tylko z telefonami/playerami od SONY, a w przejściówki nie mam ochoty się bawić.

Jeżeli chodzi o Brainwavz, to lepsze będą alpha czy beta?

A co powiecie o SoundMagic? co prawda miałem już z tej firmy słuchawki (ES18 i grały całkiem nieźle) jednakże było to jakiś czas temu, pewnie teraz na rynku znajdzie się coś lepszego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak się teraz zacząłem zastanawiać - te słuchawki Sony mają być dostarczone w pakiecie do mojego przyszłego telefonu - Xperii Z. Zależy mi tak jak koledze wyżej na tym, aby słuchawki grały bardziej basem, bo do tego jestem przyzwyczajony. Warto zatem kierować się przy zakupie tymi TDK czy lepiej dołożyć drugie tyle i kupić Brianwavz Alpha?

 

Tutaj zdaję się już na Waszą pomoc - nie miałem dostępu ani do jednych ani drugich, jedyne co mogę powiedzieć to to, że zależy mi na ciepłym, niskim dźwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności