Skocz do zawartości

Astell&Kern AKR03


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Współpraca Astell&Kern z JH Audio trwa w najlepsze ;). Tym razem JH Audio Roxanne pod marką Astell&Kern jako uniwersalne IEM'y. Specjalnie dostosowana edycja 12-przetwornikowych słuchawek dla najlepszego zgrania z AK240.

Na kablu mamy do dyspozycji regulacje podbicia i zakresu niskich częstotliwości: 10 Hz - 100 Hz od 0 do +15db , 4-pinowy konektor i inne szmery bajery ;).

akr03_04.jpg

Cena ma wynosić 6999 zł a sam odsłuch w sklepach ma być płatny :D.

 

akr03_6185.jpg

 

  • Type
  • Driver Unit
  • Frequency Response
  • Input Sensitivity
  • Impedance
  • Freqphase time l phase WaveGuide
  • Carbon Fiber Faceplate
  • Custom-made Balanced Armature Driver [12ea per side]
  • 10Hz to 23kHz
  • 119dB @ imW
  • 15 ohm

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.astellnkern.com/ , http://imagazine.pl/2014/05/14/ciekawostka-astellkern-akr03-sluchawki-za-6999pln/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie pod logiem JH Audio kosztują one 1300 dolców więc jakieś 4 tys. zł, więc 7 tys. zł to marża 75% :)

 

Gdzieś przeczytałem właśnie że odsłuch ma kosztować 30 zł. Ja bardzo chętnie posłucham jak brzmi uniwersalna wersja najlepszego niby produktu JHA więc będe gotowy za to zapłacić. Bardziej z ciekawości bo z wrażeń na headfi wynika, że Roxanne mają dość ciemną sygnaturę (a to nie ma bajka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

słuchawki są dedykowane do ak120 i ak240 i nie są to zwykłe roxane tylko zestrojone przez JHA konkretnie pod te modele playerów

 

 

w przyszłym tygodniu powinny być już do odsłuchu w pierwszym sklepie, niestety ze musimy sobie jakoś pokryć koszta bo tak naprawdę sprowadzamy je tylko pod odsłuchy osób ciekawych brzmienia słuchawek za 7k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki są dedykowane do ak120 i ak240 i nie są to zwykłe roxane tylko zestrojone przez JHA konkretnie pod te modele playerów

 

 

w przyszłym tygodniu powinny być już do odsłuchu w pierwszym sklepie, niestety ze musimy sobie jakoś pokryć koszta bo tak naprawdę sprowadzamy je tylko pod odsłuchy osób ciekawych brzmienia słuchawek za 7k.

kurop, really czy marketing bełkot, bo jakoś nie chce mi się wierzyć że Roxanne miałyby być jakoś zestrojone pod konkretne player, ale never knows.

 

kiedy będą w Wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W wawie to one juz sa. W pierwszej kolejnosci pojada do Wroclawia. Zorganizowane beda zapisy na odsluchy. Niestety koszt jest narzucony i wynosi 30zl.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem fajnie jest posłuchać różnego sprzętu... ale racjonalnie rzecz ujmując nie lepiej wydać te 30PLN na browar albo kino? No bo jaka jest szansa, że się wyda 7k na doki po takim odsłuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatne odsłuchy, są jakimś mocno grubym nieporozumieniem. Choć mam wrażenie, że w tym wypadku chodzi głównie o sztuczne stworzenie wrażenia ekskluzywne ściany. Najpierw sprzęt stacjonarny, teraz już zaczyna ta plaga ogarniać mobilny. Aż muszę sprawdzić czy u mnie też tak jest, bo ze stacjonarnym w życiu by to nie przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli, pisząc o biedakach, bo chyba nie załapałem żartu.

A ty pisząc o idiotach? Jestem akurat jednym już z 4 w Łodzi gotowych zapłacić za odsłuch. Lepiej na piwo? Co zostanie ci po browarze, kac rano? Audio to mój konik dlatego wolę posłuchać tych słuchawek niż zafundować sobie ból głowy.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie tych słuchawek można porównać do skoku na spadochronie, albo jakiegoś innego ekstremalnego zajęcia dla zwykłych ludzi, więc nie dziwne, że płaci się za odsłuchy, poza tym klijentów na nie nie będzie dużo, a jakoś trzeba spłacić sprzęt...

tak się tylko spytam, jest szansa posłuchać go z ak240?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co masz na myśli, pisząc o biedakach, bo chyba nie załapałem żartu.

A ty pisząc o idiotach? Jestem akurat jednym już z 4 w Łodzi gotowych zapłacić za odsłuch. Lepiej na piwo? Co zostanie ci po browarze, kac rano? Audio to mój konik dlatego wolę posłuchać tych słuchawek niż zafundować sobie ból głowy.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Bardzo Ciebie proszę, zanim się całkiem rozpędzisz, przeczytaj jeszcze raz, powoli i dokładnie, moje całe dwa poprzednie posty. Ok?

 

Pewnie, że lepiej zapłacić za odsłuch, niż się nawalić. Tylko, że jak tak dalej pójdzie będziesz płacił już za samo wejście do sklepu. Chyba tego nie chcesz? W Niemczech sytuacja płacenia za możliwość oceny czegoś przed zakupem jest absolutnie nie do przyjęcia. Nigdy do tego raczej w tym kraju nie dojdzie, mimo że stać ich bez problemu. Nie dostrzegasz pewnego absurdu, tej sytuacji?

Słuchanie tych słuchawek można porównać do skoku na spadochronie, albo jakiegoś innego ekstremalnego zajęcia dla zwykłych ludzi, więc nie dziwne, że płaci się za odsłuchy, poza tym klijentów na nie nie będzie dużo, a jakoś trzeba spłacić sprzęt...

tak się tylko spytam, jest szansa posłuchać go z ak240?

Powiedz, to Niemcowi w salonie Lamborghini czy Ferrari albo w sklepie z Wilson Audio. Najpierw usłyszałbyś głośny śmiech a następnie kulturalne podziękowanie i pożegnanie, więcej już byś go nie zobaczył.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawa jest bardzo prosta - producent/dystrybutor przewidział, że ze sprzedawaniem się tych słuchawek może być spory problem ze względu na wysoką cenę, więc dobrym sposobem na zarobienie kasy będą płatne odsłuchy. Czy jest to w porządku? Szczerze powiem, że mógłbym zapłacić te 30 PLN za odsłuch, chociażby z ciekawości - jak grają IEMy za 6999 PLN i czy są choć częściowo warte swej ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności