Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Samsung galaxy s3 "Voodoo sound"


BanRu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Od roku mam sgs2 4.1.2 na stockowy romie. Jako odtwarzacza dźwięku używam Power AMP i staram się mieć muzykę w formacie "Flac". Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo dźwięk jest bardzo dobry, głośny w miarę wyrównany etc.

Przejdę do meritum. Chcę kupić Samsunga galaxy s3. Ma wszystko czego wymagał bym od telefonu. Wiem też, że temat ten był niejednokrotnie poruszany, ale chcę mieć aktualne dane. Wraz z moim kuzynem (który ma owego sgs3) zrobiliśmy porównanie głośności etc. i doszliśmy do wniosku że SGS3 gra na tyle cicho, że w moich słuchawkach (beats studio) nie ma tego efektu.

Zależy mi na tym aby impuls był zbliżony do mojego SGS2 również nie chciał bym kupować zewnętrznych wzmacniaczy typu Fiio itp...

 

 

(Jeżeli mój temat jest w nieodpowiednim miejscu proszę o wyrozumiałość i o przeniesienie)

 

PS: Proszę również o poważne zachowanie, wszelkie zbędne komentarze typu: ("beats studio to najgorsze ścierwo ****o... moje AKG za 300 zł grają lepiej") mnie nie obchodzą... Wiem czego chcę, moje słuchawki mi odpowiadają grają, wyglądają, dają odczucie jakie chciałem.

Edytowane przez BanRu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beats studio to... :) Żartuję, ale z tymi wibracjami to poleciłeś trochę :ph34r: Robisz roota instalujesz kernel boefla, dogrywasz program boefla sound i tam "podkręcasz" moc telefonu i słuchawki zaczynają wibrować jak w s2 :)

Haha :D Dzięki po maturach chętnie sprawdzę :). Dodam jeszcze, że nigdy nie robiłem roota ;) czas się nauczyć. Jak będą wibrować jak w s2 to Cie poinformuję ;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem jednak galaxy s4 9505 i tu jest identycznie, cicho, słabo, ogólnie dupy nie urywa i mam pytanie czy jest możliwość zwiększenia głośności bez rootowania telefonu ? :D
Ewentualnie jeżeli trzeba rootować to można to zrobić w taki sposób aby interface ustawień programy (samsungowe) i touchwiz wszystko wyglądało tak samo jak w oryginale ? Błagam zależy mi na tym ! Ten telefon jest tak okropnie cichy że jebne tu zaraz na ryj -.- jestem tak zawiedziony... Szok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Root to tylko nadanie uprawnień administratora więc wszystko wygląda identycznie jednak nabijasz flagę i tracisz gwarancje, może jest na to sposób w s4 tego nie wiem bo się tym modelem nie interesowałem. Generalnie radzę sporo poczytać, tematy na forach z opisami nazw, programami itp bo możesz coś uwalić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak galaxy s4 9505 i tu jest identycznie, cicho, słabo, ogólnie dupy nie urywa i mam pytanie czy jest możliwość zwiększenia głośności bez rootowania telefonu ? :D

Ewentualnie jeżeli trzeba rootować to można to zrobić w taki sposób aby interface ustawień programy (samsungowe) i touchwiz wszystko wyglądało tak samo jak w oryginale ? Błagam zależy mi na tym ! Ten telefon jest tak okropnie cichy że jebne tu zaraz na ryj -.- jestem tak zawiedziony... Szok !

jeżeli zrootujesz telefon i potem wymienisz tylko kernel na zgodny ze standardowym oprogramowaniem to anwet tego nie odczujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem jednak galaxy s4 9505 i tu jest identycznie, cicho, słabo, ogólnie dupy nie urywa i mam pytanie czy jest możliwość zwiększenia głośności bez rootowania telefonu ? :D

Ewentualnie jeżeli trzeba rootować to można to zrobić w taki sposób aby interface ustawień programy (samsungowe) i touchwiz wszystko wyglądało tak samo jak w oryginale ? Błagam zależy mi na tym ! Ten telefon jest tak okropnie cichy że jebne tu zaraz na ryj -.- jestem tak zawiedziony... Szok !

jeżeli zrootujesz telefon i potem wymienisz tylko kernel na zgodny ze standardowym oprogramowaniem to anwet tego nie odczujesz.

 

I prawdopodobnie wrzucając kernel straci gwarancję na zawsze (Knox bootloader).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu serwisowym raczej nie będzie takiej opcji. Polecam zajrzeć np. na http://forum.xda-developers.com/

Poszukać możliwości zrootowania telefonu bez nabijania flagi knox, a potem spróbować moda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2589408 , bo o wgrywaniu kernela z Boeffla możesz zapomnieć, jeśli chcesz mieć gwarancję.

 

Pozdr, Rytosław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu serwisowym raczej nie będzie takiej opcji. Polecam zajrzeć np. na http://forum.xda-developers.com/

Poszukać możliwości zrootowania telefonu bez nabijania flagi knox, a potem spróbować moda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2589408 , bo o wgrywaniu kernela z Boeffla możesz zapomnieć, jeśli chcesz mieć gwarancję.

 

Pozdr, Rytosław.

skoro to tak się prezentuje to w takim razie Samsów troszkę chyba głowa boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ludziska za tak wielkie zainteresowanie ! Powiedzcie mi czy przy instalacji I9505XXUBMEA_XEO przez odina czyli niebrandowanego softu do sgs4 (9505) knox nabije flagę ?

PS: Przestudiowałem liczne forum i filmiki na yt i nie znalazłem alternatywnego rozwiązania bez roota -.- również zobaczyłem jak rootować i nie nabijać flag na knox ale teraz pytanie moje brzmi! :

-Jak się robi roota kiedyś próbowałem na sgs i nic mi nie wychodziło na licznych forach jest napisane kliknij tam zejdź tu i tu ale ja nawet takich opcji nie mam (nie miałem) w telefonie i nie wiedziałem czemu... dlatego jeżeli komuś się chcę może mi wytłumaczyć jak się robi roota od początku do końca ? Na przykładzie SGS III bo jak już wspomniałem mój kuzyn ma i chcę mu wykonać z tym "Voodoo sound" czyli jak kolega mi napisał " boefla sound"

 

 

PSS: Skończyłem szkołę informatyczną i nie umiem roota -.- ale wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy przy instalacji I9505XXUBMEA_XEO przez odina czyli niebrandowanego softu do sgs4 (9505) knox nabije flagę ?

 

Każdy soft, który nie jest podpisany cyfrowo przez samsunga, czyli nie pochodzi m.in. z sammobile, nabije flagę.

Możesz sobie sprawdzić, czy masz w ogóle bootloader z knox. Wyłącz telefon i trzymając vol- oraz home włącz. Powinno wyświetlić ekran download mode i w lewym górnym rogu będzie garść informacji, a wśród nich:

Knox warranty void: 0x0 (lub 0x1 - jeśli już nabiłeś flagę). Jeśli nie masz takiej informacji w ogóle, to możliwe, że masz jeszcze bootloader wolny od knox (co jest raczej niemożliwe, ale cuda się zdarzają) :P

 

Dokładniej wyglądać to będzie tak, jeśli masz knox:

http://img-2013.tapatalk.com/d/13/09/25/original/y7yqe5eq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieram właśnie soft z sammobile :). Widziałem również wersję black edition, patrzę z maja ludzie piszą że jest płynniejsze i ogólnie szybsze... i normalnie chodzi na zwykłym s4. Powiedzcie mi czy wgranie wersji black edition może nabić flagę ?





Sorry upierdliwość to moje drugie imię... taki już jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby to "Black Edition" to był soft oryginalnie wydany przez samsunga, więc prawdopodobnie nabije flagę.
Wiele osób ma już nabitą flagę, bo zrobiła to pewnie nieświadoma zmiany bootloadera, bądź liczą się z utratą gwarancji i robią to w pełni świadomi.

Sprawdzałeś czy masz bootloader z KNOX?

PS. Żeby rozwiać pewne wątpliwości, nie posiadam s4, mam za to note'a 2, który również jest "poszkodowany", bo wraz z aktualizacją do 4.3 dostał KNOXa w prezencie. Dlatego szczegóły odnośnie poszczególnych romów i dokładne procedury rootowania, wgrywania recovery są mi dla s4 obce (no, może nie całkiem, bo te mocno się nie różnią). Chciałem tylko przestrzec przed wgrywaniem romów, bo jeśli masz KNOX, to potem obudzisz się z "ręką w nocniku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam ten temat to mnie głowa boli. Moje LG Swift G przerabia się dosłownie w kilka sekund gotowymi aplikacjami od modderów a nawet przy wysyłce telefonu na gwarancje oficjalny program od LG przywraca telefon do stanu fabrycznego. Ale z tego co czytam przyjmują Knox z flagą 0x1 na gwarancje. Ktoś pytał się polskiego supportu Samsunga to nawet nie wiedzieli o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę, to nie wiadomo do końca czy samo nabicie flagi knox wiąże się z utratą gwarancji, ale jej nabicie oznacza modyfikację oryginalnego firmware, a to jest niedozwolone. Z tym że zawsze można mieć szczęście, a równie dobrze można trafić na serwisanta, który odrzuci zgłoszenie gwarancyjne z tego powodu.

Co do samego knox, to bardziej chodzi o gwarancję ochrony danych w sejfie knox, który został zaimplementowany wraz z bootloaderem. Samo oprogramowanie knox po nabiciu flagi przestaje działać (a wraz z nim traci się dostęp do zaszyfrowanych nim danych), bo jeśli firmware zostało zmodyfikowane, to prawpododobnie dane nie są już bezpieczne, bo algorytmy szyfrujące mogły zostać zmodyfikowane.

Dlatego - takie są moje przypuszczenia - flaga knox służy jedynie do tego celu.

Ale... jeśli jest inaczej, to powrót do poprzedniego stanu, czyli do bitu 0, nie jest możliwy w żaden programowy sposób. Został użyty tutaj mechanizm eFuse, który pozwala na jednorazową zmianę bitu (czyli tej flagi) i jak dotąd nikomu nie udało się tego przywrócić do stanu pierwotnego (nawet przelutowanie kości pamięci nie pomogło). Nawet Chainfire, znany z tego, że łamał wszystkie możliwe zabezpieczenia i to m.in. dzięki niemu mamy dostęp root rozłożył ręce.

A co za tym idzie, nie ma już odwrotu, więc jak nabijesz sobie flagę próbując robić voodoo sound, a potem (powiedzmy) wyjdzie na jaw jakaś wada fabryczna, która ujawnia się po dłuższym czasie (tak jak memory bug z note 2, przez co telefon po jakimś czasie przestawał się uruchamiać), to będzie mniej przyjemnie.

 

Widziałem gdzieś topic, w którym próbowano wgrywać spreparowany bootloader, ale nie wiem dokładnie na czym stanęło, bo jakoś przestało mnie to interesować - i tak już sobie nabiłem flagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Ale z tego co czytałem normalnie przyjmują nawet z nabitym Knoxem, przeczytałem kilka wątków na XDA DEV na szybko to nie widziałem żeby komuś nie przyjeli fona z jego powodu.

 

Dlatego własnie szanuje LG :)

No to tym lepiej dla ludzi, którzy już mają nabitą flagę.

Ale nie wiadomo, czy się nagle komuś nie odmieni :P Wszystko zależy od właściciela. Jeśli chce się liczyć z ewentualną możliwością odrzucenia gwarancji, to niech rootuje, wrzuca kernel z boeffla i niech się cieszy ;)

 

Kiedyś sprawdzali, czy wgrany jest oficjalny rom sprawdzając flagę Rom status, albo w informacjach o telefonie status urzadzenia.

Jesli było Custom/zmodyfikowany, to właściciel mógł zacząć się martwić. Ale obecnie powrót do official jest na tyle banalny (wanam xposed, i tym podobne narzędzia), że nie trzeba się już tym przejmować. Dlatego została tylko sprawa samego KNOX i szczęścia właściciela urządzenia podczas wizyty jego telefonu w serwisie.

 

PS. Odnośnie LG... mój brat do swojego P990 (Tegra 2), jeszcze do niedawna nie miał możliwości wrzucenia oficialnego ICS'a, bo LG przekładało premierę ze dwadzieścia razy. A custom'a nie było jak wgrać do czasu wydania officiala, bo nie było sterowników do chipu od nvidii... I tak na dobrą sprawę ja już miałem jb 4.3 na swoim sgsie, a on jeszcze siedział na 2.3 mając mocniejszy telefon ;)

Edytowane przez rytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności