Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Superlux HD681 EVO - antybas mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Gniazdko wyciągnąłem z jakiejś przedłużki. Jednak było to jednorazowe rozwiązanie, bo później nie mogłem takiej znaleźć.

Obecnie stosuję takie gniazdka (sam rdzeń) https://pl.aliexpress.com/item/Headphone-Adapter-DIY-3-5mm-Headphone-Jack-3-5-mm-Female-Stereo-Audio-Connector-3-pole/1000001752481.html

jest trochę za długie, ale jak się w środku trochę plastiki podtopi to wchodzi.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tylko pic polega na tym, że to gniazdko jest żeńskie, i tak samo to wymienione z obrazka, a nie męskie jak w oryginale. Kabel męski-męski by był potrzebny wtedy do podłączenia do żeńskiego gniazda w słuchawce.

 

Ciekawy jestem czy odpowiednia wtyczka męska do zarobienia by się do środka znalazła, bo tam na prawdę mało miejsca jest na to. 

 

Jedyne co wykombinowałem, to wstawienie męskiej wtyczki bez obudowy, zakładając na końcówce w miejscu gdzie do wkręcenia na wtyczce. Minus taki, że nie da się wtedy założyć tego srebrnego elementu przykrywającego na dole.

 

I wspomnę jeszcze ciąg dalszy eksperymentów co do basu.

Moja pierwsza technika jest passe.

 

Wymyśliłem że okleję zwykłą taśmą klejącą w miejscu zdjętych czarnych nakładek filcowych cały otwór, i zostawię tylko mały trójkąt na dole odchodzący od połowy środka kółka, na rozwartość dwóch kratek, to na prawnym przetworniku, a na lewym taki mniejszy prostokąt na dole wzdłóż. U każdego może być trochę inaczej. I okazjonalnie mały otwor gdzieś. Jak komu lepiej gra.

I powiem, na poprawnych kanałach teraz, jest kapitalnie. Lepiej to gra niż ta tasma klejąca biała Perula. Na prawdę bas tak jak chciałem.

 

I uwaga, żeby mocno dokręcić muszle po rozbieraniu, śrubkę. Bo może za dużo dźwięku przeciekać i gorszy dzwiek może być. Widać wtedy że szerzej się otwiera muszla niż dawniej. Większą dziurą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, gniazdo jest żeńskie, ale wystarczy do tego dokupić niedrogi a dobrze grający kabel Vention na Allegro i będzie lepiej niż oryginalnie :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności