Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Superlux HD681 EVO - antybas mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne słuchawki na warsztacie, tym razem Superluxy HD681 EVO :)

 

Superlux HD681 EVO to udany model, aczkolwiek nie pozbawiony wad. Główną jest nadmiar basu, do tego niekoniecznie najlepszej jakości. Poniżej poradnik, jak zdyscyplinować bas.

 

Reszta poradnika dostępna tutaj http://pokazywarka.pl/hd681evo_mod/

Edytowane przez Perul
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z tą wykładziną pod netpadem :P?...

O jaką wykładzinę chodzi? Co to jest netpad?

 

Co do odwracalności to jest to dla wielu bardzo istotny aspekt przemawiający za zmodowaniem, dlatego staram się robić odwracalne mody.

Zamierzam mod rozszerzyć o nieodwracalne elementy, ale to dopiero po rekablingu. Póki co bas został ograniczony aż nadmiernie, bardziej mam na myśli zejście a nie ilość. Chciałbym efekt pośredni pomiędzy modem a bez modu uzyskać, gdzieś tak 1/3-1/4 powrotu do oryginału i jeszcze wygładzenie średnich. Wtedy miałyby podobną sygnaturę do X1. EVO na pewno nie mają tak dobrej góry i sceny, ale powinny być ich całkiem sporą namiastką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brakuje wam góry czy środka, dźwięk jest jakby przez szklankę, poleam na starcie wywalić ten materiał: http://i.imgur.com/j0DhLMW.jpg

 

Dodatkowo wokół muszli jest taka dziwna gąbka która powoduje szelest podczas gdy ruszamy głową czy samą muszlą, przeszkadza to w odsłuchu więc ją wywaliłem i zastąpiłem gąbką bardzo gęstą (moge wrzucic zdjecie) nastepnie wykroilem otwór z przodu muszli, góry przyszło trochę ponieważ nowa gąbka słabo przepuszcza. Wygląda to tak: http://i.imgur.com/WkEVkeA.jpg do tego wykrojony mam dodatkowy otwór w bass reflexie przez co niczego nie brakuje(bassoluby), oraz jeśli macie zamiar robic recabling na starcie wywalicie ten kikut i wprowadzie przewód lepszej jakosci bezpośrednio, tylko wtedy uświadczycie różnicy! wiem ponieważ sporo sie z nimi bawiłem.

 

Odklejony materiał można śmiało przytwierdzić starym 681 (czerwony) aby odciąć góre :)

ps. wystarczylo ze od przodu rozkrecisz 3 śrubki, nacisniesz na bolec i masz muszle otwarta, a Ty cale je rozkrecasz tak jak to bylo w starych 681 :D

Edytowane przez bols244
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wystarczylo ze od przodu rozkrecisz 3 śrubki, nacisniesz na bolec i masz muszle otwarta, a Ty cale je rozkrecasz tak jak to bylo w starych 681 :D

No fakt, nie ściągnąłem padów to nie zauważyłem, że są rozbieralne na 2 sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół ze względu na możliwości tych słuchawek w sprawach modowania, są bardzo opłacalne, polecam je każdemu, zwykle 681 i versja B po rodzince zeszly sie jak swieże bułeczki :) mam wrażenie często że 681 są lepsze od EVO MK2, ze względ na lepsza scene, góre środek, a basu można im dodać przez co jest nieco mocniejszy oraz bardziej klarowny jak w evo, w evo da sie sluchac jedynie electro, ostre łupanie czy rap.

W 681 jesli ktos ma za duzo gory mozna latwo zdjac ją, więc te EVO to jedynie dla basoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie często że 681 są lepsze od EVO MK2, ze względ na lepsza scene, góre środek, a basu można im dodać przez co jest nieco mocniejszy oraz bardziej klarowny jak w evo, w evo da sie sluchac jedynie electro, ostre łupanie czy rap.

W 681 jesli ktos ma za duzo gory mozna latwo zdjac ją, więc te EVO to jedynie dla basoli

jak bym siebie czytał :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

 

Wczoraj znowu wziąłem się za EVO. Mod już nie jest odwracalny, za to zyskały dźwiękowo (poprawiłem instrukcję obrazkową). Jeśli chodzi o brzmienie to po tych zmianach, to praktycznie kopia Fidelio X1, zwłaszcza w zakresie niskich i średnich tonów, bo wysokie niestety odstają jakościowo. Scena też w X1 jest lepsza. No ale w końcu kosztują one kilka razy więcej.

 

 

... wystarczylo ze od przodu rozkrecisz 3 śrubki, nacisniesz na bolec i masz muszle otwarta, a Ty cale je rozkrecasz tak jak to bylo w starych 681 :D

No fakt, nie ściągnąłem padów to nie zauważyłem, że są rozbieralne na 2 sposoby.

 

Próbowałem rozebrać tym sposobem - niestety nie da rady dostać się do przetwornika, tylko ten zewnętrzny pierścień schodzi i można co najwyżej wymienić gąbkę.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

I kolejny update modu - tym razem rekabling wewnętrzny, i podkładki pod pady.

Jakiego kabelka użyłeś wewnątrz ?

 

 

P.S. - Są jakieś przeciwwskazania, aby zrobić zapas z zew. kabla (np. Canare) i wykorzystać go do rekablingu wew. ?

Edytowane przez Kalitus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem srebrzonej miedzi, żeby im dodatkowo górę wyciągnąć. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Canare czy jakiś inny kabel użyć (np Sonolene).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Użyłem srebrzonej miedzi, żeby im dodatkowo górę wyciągnąć. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Canare czy jakiś inny kabel użyć (np Sonolene).

Cześć.
Wczoraj zanabyłem drogą kupna HD681 EVO tytułowe i czytałem wszedzie, że bardzo warto zrobić w nich rekabling. Spodobał mi się pomysł z Twojego poradnika ze zrobieniem gniazdka zamiast tego fabrycznego kikuta. Możesz mi podpowiedzieć w jakie gniazdo najlepiej zainwestować, aby wszystko było spasowane? I jaki potem przewód do tego, aby wyciągnąć jak najlepsze brzmienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko pozyskałem z jakiejś przedłużki (kupionej kilka lat wcześniej, nie pamiętam już gdzie). Niestety drugiego takiego nie udało mi się zdobyć.

Możliwe, że będą pasować takie jak Jimmi Dragon swego czasu sprzedawał, musiałbyś zmierzyć jaka jest średnica tego otworu.

 

Co do kabla to niekoniecznie musi być srebro, można modem bardziej odchudzić brzmienie. Canare powinien wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo nie ma zbytniego wpływu na dźwięk, natomiast różnie może być z jego trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 1,5 roku użytkowania Evo II nadszedł czas na mody.

 

Póki co: wywaliłem filc, zrobiłem otwór z tyłu przetwornika (1,5mm średnicy), zakleiłem otwór na środku przetwornika (gąbka + plaster), założone welurowe pady - od kompletu. Najlepiej moim zdaniem grały po zerwaniu filcu, trochę żałuję tej zrobionej dziury.

 

Gniazdo jest bardzo licho zainstalowane, w najbliższym czasie mam zamiar to poprawić. I opchnąć/oddać komuś te słuchawki. To nie jest jednak moja bajka brzmieniowa i żadne mody w tym nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A powiedzcie mi, czy oryginalne kable (przedłużka i to co w środku) są faktycznie aż tak cienkiej jakości że warto bawić się w rekabling ? I czy wymiana sameji przedłużki np na Przedłużacz JACK wt-gn PROLINK EXCLUSIVE 1.8m coś coś zmieni na lepsze ? Źródełko to SB HD (USB), co w sumie daje rekabling dla totalnego laika, poza świadomością, że mam "lepsze" kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wewnątrz od tej przedłużki są cienkie. Ogranicza to ogólne nasycenie dźwięku a zwłaszcza impakt basu. Wymiana kabla zewnętrznego niewiele zmienia w porównaniu z wymianą "kikuta". Ogólnie nie są to kolosalne zmiany, ale da się usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ze złotą łopatą odkopię wątek, co by dodać coś od siebie, czyli kompletnego leniwca w zakresie dłubania w środku.

 

Chciałem odwrotnie, lepszego zejścia na niższy bas.

Odkleiłem tylko te czarne nakładki filcowe widoczne wewnątrz padów i uchodzi jednak basik na bębnach, za to łatwiej w EQ uzyskać niższy bas, a wtedy i trochę bębny wracają. Po tym zabiegu nadal mniej, ale jednak, bas mi się za bardzo wylewa, a góra syczy, ale wyrazistość i separacja się robi na prawdę ekstra np. do jakiegoś monitorowania.

 

Niemniej wpadłem na pomysł, bo okazuje się że u mnie w MKI każdy przetwornik gra inaczej, lewy bardziej basowo, nawet uszy się zaadaptowały do tego z czasem...

Wymyśliłem że obrócę słuchawki odwrotnie po prostu, i okazuje się że bas po EQ+plus jakieś pokrętło basu i virtualizer na Androidzie, jest lepiej kontrolowany, a góra mniej syczy i łatwiej okiełznać, choć lekko jej jakość jest słabsza.

 

Problem jest taki że jeszcze basowi zdaża się pobuczywać i zalewać. Ale jest już bliżej tego co bym chciał.

Może zrobię im otwór kiedyś w bass refleksie, bo jak zaczną lepiej schodzić, to mniejsze EQ będzie potrzebne, a nierówności między nagraniami w basie są niższe. Bo inaczej to by trzeba jakiś kompresor czy limiter wpiąć, a szkoda by było, bo kaszani to dźwięk z innej strony

 

Wspomnę jeszcze że przed tymi zabiegami,

słuchawki po grzaniu pół roku ostrym basem jeszcze przed "modem" znacznie się poprawiły przy schodzeniu na basie, którego na mobilnych grajkach i tak brakowało, tak samo jak głośności, ale dużo się poprawiło od tego czasu, i co ciekawe, głośność. No ale to musiałem takie rzeczy wyprawiać z dźwiękiem że z dwa lata temu pisałem o tym na parę kartek A4. Ale w nagrodę EVO mi się bardziej "otworzyły" ;)

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności